Ballë për ballë në shtëpi me argjile të bardhë


Balta e bardhë është një produkt tërësisht natyral, ai përmban një numër të micronutrients të rëndësishme, të cilat janë efekt i dobishëm për trupin e njeriut. Emri i saj i dytë - kaolinë, nganjëherë i quajtur balta porcelani. Pronat e saj medicinale e njohur që nga kohët romake. Për shkak të disponueshmërisë së saj dhe efekt të lartë kozmetike, ajo ishte shumë e popullarizuar në mesin zonjat. Faleminderit maska ​​me argjilë të bardhë mund të arrijë efekt të bukur kozmetike, por për shkak se ajo është përdorur si për individët dhe për të gjithë trupin. Përbërësit për të të shtohet në maskë, gjithmonë të arritshme, të dobishme, dhe nuk dallohen nga shitja e tij të lartë, e cila është një lajm i mirë.

Maskë është i përshtatshëm për këto lloje të lëkurës si normale, me vaj dhe kombinim dhe jep rezultate të shkëlqyera. Ajo të gjitha varet nga ajo që ju jeni në të, ose shtoni moisturizer ose të thata, por më shumë për këtë më vonë. Në një efekt pozitiv kozmetike, kaolinë përdorur gjerësisht në aplikimet mjekësore. Drejtimi kryesor i përdorimit të saj për qëllime mjekësore - një sëmundje e lëkurës, pezmatim i lëkurës të ndryshme, ekzemë, psoriasis, dhe çrregullime të tjera të lëkurës. Ajo mund të përdoret në formën e fasha, kremra, nganjëherë e rekomanduar për të përdorur një balta porcelani brenda, në sasi të vogla, kjo është për shkak të pronave të saj antiseptik.


Për shkak të përbërjes të ekuilibruar, kjo është një eliksir i vërtetë i shëndetit për lëkurën tuaj. Pronat e dobishme e një balte të bardhë • posedon efekt tharje arrihet shkak të prezencës së elementëve gjurmë në atë të tilla si zink; • Përmirëson metabolizmin në lëkurë, duke arritur efektin e përtëritje. • Ka një antiseptik natyral, duke arritur kështu një efekt anti-inflamator; • pronë Zbardhues; • zbutjes efekt; • Toning efekt. Kushtet e përdorimit • Para se të përgatitur një maskë e balta, duhet analizova mirë, ajo është sitë gjobë me rrjetë gjobë; • Para se të aplikoni maskë në rajon fytyrë, është e nevojshme për të larë me ujë të ngrohtë, ose përdorni një tonik spastrimit; • Koha e mjaftueshme për mbajtjen maskë në fytyrën tuaj do të jetë rreth 20 minuta; • Hiqni maskë, më i mirë, larje të zakonshëm me ujë të ngrohtë pa sapun ose përdorni fshin me lagështi.

Maska për lëkurë normale • Një lugë gjelle e balte të bardhë të shpërndarë pak qumësht për konsistencën e salcë kosi, shtoni një lugë çaji bollgur, bardhët rrahur dhe përzierje tërësisht. Maskë lënë në fytyrë për 10-15 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ftohtë. • Një lugë gjelle e kaolinë përzierje me pak ujë deri në konsistencën e salcë kosi. Shto një lugë çaji gjalpë bukuroshe, përzierje tërësisht. Maskë është e gatshme, të aplikojnë atë në fytyrë dhe décolleté për 15 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë. • Një çift i kajsi të mesme fshij nëpër një sitë. Shpërndajë një lugë gjelle e balta porcelani me pak qumësht për konsistencën e salcë kosi.

Pastaj përzierje të gjithë përbërësit dhe të aplikojnë maskë. Maskë del me të larë pas 10-15 minuta. • Një medium domate pjekur rubbed nëpërmjet një sitë, shtoni një lugë gjelle e balta kaolinë para-holluar me ujë të zier për konsistencën e salcë kosi. Shto pure domate lugë gjelle, përzierje. Maskë është aplikuar në fytyrë për 15-20 minuta, pastaj del me të larë. Maska për lëkurë kombinim • Merrni 1 lugë gjelle e balta porcelani, para-analizova, përziejnë atë me një infuzion të vogël të çajit të gjelbër, në mënyrë që të formojnë një masë mjaft të trashë. Shtoni 1 lugë gjelle salcë kosi dhe përzierje mirë.

Maskë është gati, mbetet të aplikojnë atë në fytyrë dhe décolleté për 20 minuta, pastaj pije. • Mix 1 lugë gjelle e kaolinë dhe 1 lugë gjelle vaj ulliri, shtoni disa pika lëng limoni dhe përzierje mirë. Maska duhet të lihet të thahet në fytyrën tuaj, atëherë, respektivisht, për të larë off. Maska për lëkurë të thatë • Një lugë gjelle e balte të bardhë të shpërndarë një sasi të vogël me ujë të valë për konsistencën e salcë kosi. Lini maskë të thahet plotësisht, del me të larë me ujë të ngrohtë. • Mix 1 lugë gjelle kos kaolinë, për konsistencën e salcë kosi, shtoni një lugë çaji lëng portokalli. Mix mirë dhe mund të aplikohet në fytyrë.

Masa e pushimit