Ballë për ballë në shtëpi për lëkurën vyanuchoyi


Çdo shpejt ose më vonë lëkura është e ekspozuar ndaj ndryshimeve të lidhura me moshën.
Kjo bëhet më pak elastike dhe elastik, ndryshon ngjyra dhe tregon rrudhat. Fillimi i këtij procesi varet nga shumë faktorë. Megjithatë, për të vonuar fillimin e plakjes do të ndihmojë të ushqyerit, pjesa tjetër në kohë, ajrit të freskët, stërvitje, refuzimi për të duhanit dhe alkoolit. Por një rol të madh në ngadalësuar procesin e plakjes është një fytyrë e drejtë. Kujdesi themelor në kozmetikë bazohet në tri parime: të spastrimit, të ushqyerit dhe të mbrojtjes. Pronat Pastrimi keni gels për larje, scrubs, etj sigurojë mbrojtjen e kremra, tonics, krem.

A më mirë jap maska ​​ushqimore shtëpi. Pra, se si të përgatisin veten Facials në shtëpi për plakjen e lëkurës dhe unë dua të ju them. Maskë mjaltë me banane, vezë e verdhë veze dhe salcë kosi Një sasi e vogël e mjaltë të përzier me 1 tbsp. lugë tul banane, vezë e verdhë veze dhe 20 oz. salcë kosi. Aplikoni slurry për 15-20 minuta. Pra kënaq veten një herë në katër ditë, sigurisht - 20 procedura. Hurmë, mjaltë dhe vezë e verdhë veze plakjes ngadalshëm Kjo maskë do të japë shkëlqimin e lëkurës plakjes dhe për të përmirësuar ngjyrën e saj. Hekura një hurmë të vogël, shtoni slurry 10 gram mjaltë, vezë e verdhë veze, vaj ulliri dhe një niseshte pak derisa të trasha.


Aplikoni për të pastruar furçë përbërjen fytyrë, pads pambuku apo duar të pastra për 20 minuta, pas shpëlarje me ujë të ngrohtë. Birch lë të shpëtoj prej rrudhave të fytyrës Komponenti kryesor i kësaj strukture është e lë thupër. Përhapjen thupër lë me miell tërshërë në një raport prej 1: 1. Shto vaj perimesh dhe të lënë atë në fytyrën tuaj për 15 minuta. Maska shtëpi për fytyrë rrudhat 1) Për të përgatitur këtë kompleks, ju do të duhet një tul pak aloe, vezë e verdhë veze, 3 lugë lugë qumësht pluhur dhe 10 gram. mjaltë. Të gjitha përzierje, të aplikojnë, dhe pas 20 minuta pije me ujë. 2) Merrni 10 gram. Lulet e livando, kamomil, gëlqeres dhe i urtë, i hedh ujë të valë dhe të lënë për 10 minuta.

Në rezulton slurry argjile blu shtuar qëndrueshmëri lëngshme të lëngshme. Struktura rezultuar duhet të ndahet në dy pjesë të barabarta. Një ftoh pjesë, dhe të tjera të ngrohur dush me ujë. Duke rezultuar Përbërja 2 vënë në garzë dhe nga ana e vet vendos mbi 5 minuta. Sytë duhet të mbrohen me një shtupë pambuku me çel supë gëlqere. Kjo procedurë duhet të bëhet 1 herë në 7 ditë. Maskë "Kleopatra" Do të rifreskoni, zbardh dhe për të shpëtuar lëkurën tuaj nga rrudhat. Merrni pjesë barabartë balta, salcë kosi, mjaltë, lëng limoni, përzierje dhe të aplikoni me një shtupë pambuku. Pas 20 minutash, lani me ujë të ngrohtë dhe pastaj të ftohtë përsëri.

Për të kryer këtë procedurë në shtëpi për të një herë në tre ditë. Ndihmë për lëkurë të zbehtë Është maskë shumë e thjeshtë, pastroni poret dhe i japin fytyrën një vështrim të shëndetshme. Përhapjen mjaltë dhe kripë në sasi të barabarta për formimin e shkumë dhe të aplikoni për 20 minuta. A këtë kohë 1 në katër ditë - 10 sesione. Apple dhe qasje karrota për të gjithë Mix karrota integruar, mollë integruar dhe një sasi të vogël të djathë. Apliko për 15-20 minuta, pastaj pije. Treat veten mjaltë 1) Shekulli i përzier. e mjaltë, 20 gram. bollgur dhe dy shekuj. lugë qumësht. Aplikimi i njëjtë si maskë kaluar. 2) sasitë e barabarta të mjaltë dhe përzierje miell me vezë e bardhë e një vezë, të aplikojnë me një furçë të sheshtë dhe të lejojë që të thahet plotësisht.

Slurry u larë me ujë të ngrohtë, pastaj të lajë me ftohtit shtesë. Ky kombinim i komponentët mjekësore ushqen lëkurën me ushqyesve dhe efikase tone. 3) 40 oz. kile mjaltë me 2 tbsp. lugë bollgur dhe një lugë gjelle çaj holluar fortë (mundësisht të gjelbër). Ky ekip kishte nevojë për një të vogël të ngrohtë deri para përdorimit. Aplikoni llapa, të lartë dhe të mbuluar me një peshqir leckë. Trajtimin e një përzierje e karrota 1) hekura karrota në një rende gjobë, përzierje e verdhë veze veze, ca pika lëng limoni dhe vaj perimesh. Dërgo në fytyrën tuaj për 20 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë running. 2) Mix flokëkuq integruar me Art.

Lugë miell patate dhe vezë e verdhë veze. Pastër dhe të aplikojnë një gjendje të gatshme. Kombinimi i këtyre komponenteve në mënyrë të konsiderueshme rrit rezistencën ndaj stimujve të jashtëm, përmirëson ngjyrën, zbut linjat e bukura. TEAS bimor, i cili ngadalëson plakjen Nevojshme për të përgatitur komponentet e nevojshme: kamomil, karamele mente, dhe gjethe delli. Merrni një kuti lugë çaji