Face për të forcuar dhe të rriten flokët në shtëpi


Gjatë dimrit të ftohtë dhe me erë dhe pranverën nga mungesa e vitaminave, flokët tonë të dobët dhe të shurdhër. Nga ndryshimet e vazhdueshme të temperaturës dhe mungesën e oksigjenit ystonchylys flokëve, kishin më shumë gjasa të bjerë jashtë, ka humbur famë e saj dhe elasticitet. Por kjo nuk është arsye për të mbajtur zi dhe një sinjal se është koha për të bërë ato! Sigurisht, ju mund të bleni këtë shampoos të shtrenjta dhe të kujdesit të flokëve për ta, por unë sugjeroj që të përdorin dhurata natyrore. Nga rruga, në kohën tonë duhet të gëzohen që në mënyrë për të forcuar flokët, ata vënë në rritjen dhe trajtimin e kokës, përdorni recetave të lira por efektive të mjekësisë tradicionale, dhe mjekësi për të gjithë këtë për të përgatitur vetë në shtëpi!

Pra, për të përshpejtuar rritjen e flokëve, për të forcuar ato dhe të përgatisë shkëlqejë veçantë pomadë. Për ta bërë këtë në një gotë me ujë, shtoni 1 lugë gjelle rrënjë rodhe copëtuar dhe vlim atë për ngrohje të ulët për të zvogëluar volumin e ujit rreth gjysmë.
Pastaj përzierje supë me mish derri apo të nxehtë yndyrë nutryanym. I gjithë përzierje të përkthyer në balte tenxhere (qeramike), të mbuluar atë me një kapak dhe provë obmazhte. Pastaj vendin tenxhere në furrë dhe Tomita në ngrohje të ulët për disa orë, pastaj hiqni dhe cool. Hapur kapakun dhe vënë përzierje thickened në një tjetër enë. Nëse ka ujë, pastaj derdh atë. Ky vaj është shumë i dobishëm për të fshij në lëkurë e kokës.


Kjo kokë para se të procedurës nuk duhet të lahen. Më të mirë për të rritur efekt melhem smeared përfundojë flokëve me celofan dhe të mbyllë një peshqir. Disa orë më vonë, duke përfituar nga kjo mënyrë e madhe të rritjes, forcimin e flokëve, ato duhet ende të pastrohen. Besoni mua, puna juaj do të shpërblehet, dhe pas procedurës së parë ju do të jetë në gjendje për të përmirësuar rritjen e flokëve dhe për të forcuar bulbs. Vazhdimi për të kujtuar receta e gjyshes së tij për zbokth flokët, kruajtje dhe vlerësim, unë rekomandoj duke përdorur një hark. fshij në një kokë të vogël rende pastër qepë të freskëta. Rezultuar përfundojë slurry në disa shtresa të napë palosur.

Pastaj me kujdes fshij atë në lëkurë e kokës tuaj dhe të lënë për disa orë. Pas kësaj kohe, koka duhet tërësisht të larë dhe pije ujë të zbutur, i cili shtuar një pak uthull molle. Pas këtyre procedurave, ju e dini, ka qepë zbokth ... Mos u shqetësoni, sepse hark, si një ilaç për zbokth, kruajtje dhe forcimin e flokëve shumë në mënyrë efektive sepse të gjitha simptomat tuaja shpejt do të zhduket, flokë të forcuar të bëhet e butë dhe i përkulshëm! Dhe më në fund unë do të them - mos të jetë dembel dhe shpesh përdorin maska ​​për të forcuar dhe rriten flokët në shtëpi dhe të qëndrojnë të shëndetshme, të bukur dhe të lumtur!

Svetlana