Maska për fytyrë me vaj të tipit të lëkurës në shtëpi


Lëkurës me vaj kërkon kujdes të veçantë. Vazhdimisht duke përdorur gels, kremra, tonics, shkume, etj ju lehtë mund të overdry atë dhe të shtoni një problem të mëtejshëm. Për të parandaluar këtë, beauticians janë të këshilluar që të përdorin maska ​​të veçanta për të lëkurës me vaj. Ata në mënyrë efektive të pastruar lëkurën, ndihmojë të parandaluar thatësi dhe të japin efektin e duhur terapeutik. Është e maska ​​të tilla për vaj fytyrën tipit të lëkurës në shtëpi e përgatitur dhe do të diskutohen më tej në këtë faqe interneti. Por, para se të aplikoni maskë në lëkurën tuaj, është e nevojshme për të përgatitur. Unë rekomandoj duke bërë një banjë me avull me zierje e kamomil, kumak, sherebelës, etj

Anim fytyrën tuaj mbi avull, të mbuluar me një peshqir dhe të ulen për 10 minuta. Dush avulli zgjeruar poret, zbutur priza me brirë dhe të pastër lëkurën. Tani nuk do të jetë në dispozicion për absorbimin e fëlliqur në lëkurë dhe lëkurë do maskë më mirë. Maskë mjaltë Në mënyrë efektive të pastruar lëkurën mund mjaltë. Mix atë një lugë çaji të verdhë veze një lugë gjelle dhe krem. Aplikoni përzierje në fytyrën tuaj dhe të qafës dhe të mbajë për rreth 30 min., Pastaj pije me ujë të ngrohtë. Cheese maskë Merrni dy lugë djathë të freskët, përzierjen e tyre me 2 lugë qumësht 1 lugë çaji mjaltë dhe 5 pika të zierje koncentruar e Calendula.


Vendos përbërjen në fytyrë për 15 minuta dhe pastaj pije atë me ujë, të përzier me disa pika lëng limoni. Gjizë dhe maskë paste Kjo maskë është përgatitur në bazë të një mëparshme, por në vend të qumështit, të marrë dy lugë kungull i njomë integruar.
Aplikimi tepër, vetëm lani përbërjen zierje më të mirë të kamomil. Maskë Sour Cream Merrni dy lugë salcë kosi dhe bollgur bollgur, të përziera me 10 g lëng mishi horsetail dhe të aplikoni në fytyrë për 15 minuta. Pas lëkure larë komponentëve maskë supë kamomil apo ujë me limon. Veza Mask Kjo maskë është shumë efektive poret dhe eliminon shndrit, por ajo duhet të bëjë jo më shumë se një herë në javë.

Beat një vezë të bardhë në formimin e shkumë dhe shtoni lëng limoni apo luleshtrydhet. Vendos përbërësit në fytyrën tuaj, prisni deri sa të thahet dhe pije me ujë të ftohtë. Maskë Corn Vezë e rrahur e bardhë e përzier me dy lugë tryezë e miell misri. Apliko për t'u përballur, prisni për tharje të plotë dhe pije me ujë. Kjo maskë të përkryer të rritur lëkurën tuaj dhe t'i jepte një dullness natyrore. Maskë me lakër turshi Gjithkush e di se lakër turshi - është vetëm një depo e vitaminave të ndryshme, minerale, etj Pra, duke bërë një maskë me të një herë në javë, ju do të sigurojë ushqimin tuaj të lëkurës dhe pastrim efektiv.

Përveç kësaj, lakër turshi normalizes gjëndra dhjamor. Pra, të marrë 100 gram lakër turshi copëtuar, të shpërndajë atë në të gjithë fytyrën dhe të mbuluar me leckë garzë. Pastaj prisni 30 minuta dhe shpëlarje fytyrën tuaj me ujë dhe të aplikojnë moisturizer. Oats, maskë shalqi Kjo maskë ndihmon të hequr shkëlqejë dhe moisturize lëkurës pak. Mix dy shekuj. lugë bollgur me një lugë gjelle lëng shalqi. Apliko për ballë dhe pastaj pije me ujë të ngrohtë. Maskë tërshërë-paste Kjo maskë është e ngjashme me atë të mëparshme, vetëm lëng shalqi për të zëvendësuar copëtuar kungull i njomë tul. Aplikimi i njëjtë.

Maska e kungull dhe niseshte Kjo recetë është i përshtatshëm për vajzat pas 25. Mix tri lugë integruar në kungull gjobë rende me dy shekuj. lugë niseshte deri qetë. Bëni një maskë për 20 minuta. pije me limon dhe pak ujë. Maska e kungull dhe mjaltë Mix dy lugë kungull, 1 lugë. Nga mjaltë dhe një lugë gjelle bollgur. Shto përzierje supë e 20 gram gjuetarët dhe bagëtinë. Aplikoni në fytyrë komponentët 2 g. Per javë për 15 minuta dhe pije me ujë të ngrohtë apo të majtë lëng mishi. Honey-krem maskë Duke lugë gjelle integruar kastravec, shtoni 2 lugë salcë kosi (ndonjë yndyrë) dhe një lugë çaji mjaltë.

Mix gjithë përbërësit dhe të bëjë një maskë për 20 minuta. Maskë zierje e arre Për të dhënë lëkurës një vështrim të ri dhe Matte përdorin një zierje e arre. Hidh 0,5 litra ujë të valë 5 lugë copëtuar gjethe të freskëta të arre dhe të mbajë në një banjë me ujë për 15 minuta. Supë rezultuar tendosje përmes napë dhe të mbarsur ata garzë, palosur në 4 shtresa. Vendos pecetë tuaj në fytyrën tuaj, të mbuluar me një peshqir dhe të mbajë të ftohtë leckë. Kjo procedurë në shtëpi për të bërë 2 - 3 herë në javë. Maska e ftua Hekura ftua në një rende gjobë dhe mbush 20% alkool, insistojnë përzierje për një javë, pas tendosje.

Një herë në javë njomet garzë ose pambuku këtë infuzion dhe të vënë në një fytyrë në një ndjenjë të djegies së lehtë. Pastaj lani lëkurën me ujë dhe furçë me krem. Kjo përbërje e bën lëkurën me vaj shumë të butë dhe kadifeje. Maskë Proteina-kamfor Kjo maskë do të ndihmojë për të përballuar me poret e zgjeruar dhe të shkëlqejë. Beat një vezë të bardhë në shfaqjen e nxjerr shkumë nga goja, pastaj gradualisht shtoni 15 pika vaj kamfor dhe lëng të gjysmë limoni. Aplikoni përzierje në fytyrën tuaj për një kohë, pastaj pije atë me ujë të ngrohtë. Kjo maskë për llojin e lëkurës me vaj duhet të bëjë jo më shumë se një herë në javë.

Julia Ermolenko,