Maska e flokëve gjatë natës në shtëpi


Jeta më moderne shkakton stres, mungesa e gjumit, vetëm na bën efikas dhe i ushqyer mirë. Të gjitha këto pika "negative" të ndikojnë gradualisht gjendjen e flokut. Ka zbokth, ndarje përfundon flokët. Jo të flokëve mjaft i shëndetshëm kërkon trajtim në kohë, dhe madje edhe për humbjen e tyre në dorë. Ne përdorim shampoos, por nuk ka efekt. Dhe ku e bëri ai të marrë, sa më shpejt që ju namylyly kokën, menjëherë dhe e lanë ... pse shampo me rrënjë rodhe, megjithëse pa të - nuk ka diferenca të mëdha. Këtu për të kujtojnë maskë, kefir, vaj dhe vezë. Por nuk kishte kohë dhe nuk ka.

Ju jeni në rrëmujë. Por nuk do të kënaq në trishtim, si një mënyrë për të dalë nga çdo situatë dhe në fakt nuk jeni vetëm. Provoni Eye Mask! Vetëm mbani në mend se maskë flokët natën në shtëpi për t'u përdorur më rrallë se çdo ditë. Përse? Për shkak të procedurës dhe një natë një herë në javë do t'ju lejojë të merrni efektin e dëshiruar. Të jetë i vetëdijshëm se pas aplikoni maskë zgjedhur në flokët tuaj në natën ajo është mjaft 06:00, për të vepruar dhe flokët tuaj ishte një erë të këndshme dhe të duken mirë. Përveç gatim maska ​​gjatë natës nuk është më e vështirë se në ditën, dhe të njëjtën përbërje.


Pra tani ju keni një mënyrë e madhe për të kursyer kohë në flokë - vetëm të bëjë një shumëllojshmëri të maska ​​për natën. Imagjinoni si! Ju flenë dhe ushqyesve dhe komponimet ushqimore të përbëra nga maska ​​imazhit, "shkoni" për të punuar, të shëruar, moisturize, i ngopur me vitamina. Në mëngjes ju zgjoheni dhe vetëm myyesh flokët. Pastaj me krenari që dalin nga shtëpia me një flokë të bukur dhe të shëndetshme. Rreth ndarje mbaron ose të zbehtë dhe i venitur "bandë e barit" në kokë tani ju mund të harrojmë për një ëndërr e keqe. Një mënyrë e mirë maskë gjatë natës - duke përdorur patate të papërpunuara . Zgjidh lloj pokrahmalistee, sodium 1 patate integruar.

shtrydh dhe për të bashkuar me vezë të bardhë dhe 15 gram mjaltë. Koha e gjumit uvitry flokët dhe shpëlarje tërësisht në mëngjes në dush. Vetëm efekt i mrekullueshëm që ju merrni nga maskë e erëza popullore orientale - me xhenxhefil dhe susam fara . Një përzierje e pluhur rrënjë xhenxhefil (1 tavolina. L) dhe vaj susam (2 tablespoons. L.) A do të bëjnë flokët tuaj të shndritshme dhe shumë më e fortë. Flokët do të rritet problemin më të shpejtë të zhduket brishtësinë dhe thatësi e tepërt. Thjesht aplikoni përbërjen për flokët, mos harroni të përfundojë kokën tuaj me mbyllur plastike (ose të veshin kapak banje). Prerje shall kreu dhe shtrihem për të pushuar.

Në mëngjes, lani flokët tuaj, duke e bërë ujin e ngrohtë. Pronari i vërtetë i shpëtimit për flokët me vaj do të maskë me mjaltë, vezë Brishtë dhe infuzion i kamomil lule dhe kumak. Në filxhan një e treta mjaltë vë një përzieres vezë, pastaj shtoni infuzion të ngrohtë me lule medicinale të thata (15 g të dyja). Pas një maskë, përveç reduktimit ëmbëlsi dhe blerjes butësi të shëndetshme dhe të butë, të shkëlqejë e flokëve ngjyrë tuaj të bukur të artë. Efektive në efektin e saj mbi flokët e dëmtuar Easy Maskë e bukë thekre (Pjesa e butë). Të gjithë ju duhet - të shtoni 100 gram thërrime të valë ujë ose qumësht të nxehtë.

Dërgo qull për të ftohur, dhe ju mund të hlyupnuty një përzierje e 1 lugë vaj rodhe. Me kujdes struktura shpërndarja e rrënjët e flokëve për këshilla, fletë kokë vkutay, atëherë shall të ngrohtë. Dhe pjesa tjetër deri në mëngjes. Për zbokth thatë dhe flokët në rritje dobët i përshtatshëm Maskë e lë grimcuar ose lëng e aloe . ndërpreu nga bima e lë më shumë, rrotull pomyasistee në një mulli mishit. Përzierje me lëng slurry me vaj gjalpë ose vaj rodhe. fshij në lëkurë e kokës në rrënjë, suva e flokëve në të gjithë gjatësinë e tyre. Vendos një kapak plastike, shall atëherë. Pas 7-8 orësh lahen ujë neharyachiy.

Maskë Berry-fruta verë do t'ju kushtojë mjaft të lira. Si festë manaferrat tuaj të preferuar - raspberries, manaferra, luleshtrydhe - një depozitat bit. Mash, lidhur me mjaltë dhe kivi copëtuar (banane, mollë, karrota, etj) - sallatë aq e ëmbël nuk ha dhe i lini të mirën e flokëve të tyre. Aplikoni përzierje në mëngjes. Kjo maskë është e dobishme absolutisht çdo lloj të flokëve. katerina46,