Ënjtje e maska ​​fytyrë


Face - treguesi i parë i shëndetit. Nëse gabimet ndodhin në trup dhe problemet, mbi të gjitha reflektuar mbi të. Një prej këtyre treguesve konsiderohet ënjtje i sëmurë. Ënjtje të fytyrës - nuk është vetëm një defekt kozmetike që sjell një shumë të inconveniences, por edhe sinjal se trupi nuk është e gjitha e drejtë. Kështu që ju duhet për të gjetur nëse ajo është e lidhur me sëmundje të zemrës ose sëmundje të veshkave. Ju duhet të kalojë një provim të plotë. Përveç kësaj, është e nevojshme për të kufizuar futje e lëngjeve dhe kripës. Trajtim të përshkruara nga mjeku juaj mund të plotë ënjtje e maska ​​fytyrë. Maskë patates në fytyrë ënjtje.

Efekti i mirë në luftën kundër ënjtje të fytyrës e bën maskë patate. Për përgatitjen e saj duhet hekura djathë patate, shtrydh lëng, dhe, hedhjen atë në garzë të lagur pak dhe shtrydh lëng, aplikoni në fytyrë për 10 - 20 minuta. fle çaj nga ënjtje fytyrën. Gjithashtu efekt i mirë është çaji i zi në gjumë - i trashë imponojnë mbi personin si dhe maskë patate. Maskë kungull i ënjtje fytyrën. Mirë për të zgjidhur këtë maskë kungull problem. Sillni të ziej në ujë 2 tbsp. l. copëtuar kungull deri qetë.


Shtoni peshë gatuar prej 0,5 h. L. mjaltë dhe përzierje mirë. Duke pasur një shumë në garzë, të aplikojnë atë në fytyrën tuaj dhe të mbuluar letër të lartë vulosëse. Birch lë të ënjtje fytyrën.
Një mënyrë e mirë për të eliminuar edemë e fytyrës dhe zbutjes rrudhat janë pako e lë thupër. Finely copëtuar lë Zapareni dhe vihet personit, i cili pastaj mbuluar pothuajse zhytur në ujë të nxehtë me një peshqir. Maskë e rrënjë majdanoz të ënjtje fytyrën. Kur shekull edemë ndihmon maskë me rrënjë majdanoz. Ajo duhet të lëvizni nëpër një mulli mishit apo hekura.

Aplikoni qepallave për 15 - 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Lëkurë Grease krem ​​pas maskë është e nevojshme. Një tjetër mënyrë për të lehtësuar ënjtje e moshës: njomje në leckë të ftohtë qumësht të pastër, e vënë atë në sytë tuaj për 5 minuta, dhe koka duhet të mbahen të lartë në jastëk. Sage dhe Kamomil ënjtje të fytyrës. Çanta nën sytë mund të hiqet duke përdorur kompresa të kundërta me jastëk pambuku ngjyhet në tretësirë ​​të urtë dhe kamomil. Swabs ftohtë dhe të ngrohtë pambuku duhet të kthehet vënë për sytë. Mos përdorni pako akulli dhe shumë e nxehtë - dallimi në temperatura nuk duhet të sjellë siklet.

Mos harroni se këto fonde janë të dizajnuara për të eliminuar vetëm defekt kozmetike. Megjithatë, shkaku i ënjtje është shumë më e thellë dhe të fillojë trajtimi nevojën, veçanërisht brenda. Carolina