Face Wrinkle fytyrës në shtëpi


Për të parandaluar plakjen e parakohshme të lëkurës, të mbajtur freskinë dhe të ankohet - kjo është në fuqinë tonë. Por ne duhet të fillojmë të trajtojmë atë në fillim. Është e nevojshme për të lëvizur datat e shfaqjes së rrudhave dhe moshës për të ruajtur bukurinë. Sidomos kjo deklaratë vlen për lëkurë të hollë dhe të thatë. Përse? Megjithatë vetëm luajtur, lëkurës me vaj me rrudhat në fytyrë atë shumë më vonë. Por herët a vonë ata i bëri ata "do të marrë." Në ditët shakullinë e shqetësimeve të tyre, problemet në ditë-për gratë moderne nganjëherë mungojnë kohë për bukuri, dhe nganjëherë të holla jo të mjaftueshme për kozmetike të shtrenjta.


Kështu që sot unë dua të jap disa rekomandime të dobishme për të hequr dhe për të parandaluar plakjen e lëkurës, sidomos maska ​​fytyrë anti-rrudhë në shtëpi janë të lehtë për t'u përgatitur. Përse maskë? Për shkak se ata mund të jenë të arrihet shpejt efektin e dëshiruar: ata njom krem ​​të mirë dhe pasurojnë lëkurën me vitamina, oksigjenit dhe substancave të tjera të nevojshme. Në një kohë të shkurtër zbutur linjat e bukura, ata zbehet spote dhe defektet tjera të lëkurës. Kjo shtëpi maska ​​fytyrë dispozicion dhe ekonomike në shumë raste rezultatet nuk janë inferiore ndaj kozmetikës shtrenjta.


Megjithatë, zgjedhja e përbërjes e cila është aplikuar në lëkurë për të arritur këtë qëllim varet nga lloji lëkurës, moshës, përbërësit tolerancës maskë, etj duke ditur llojin tuaj të lëkurës (të thatë, me vaj ose kombinim), ju lehtë mund të vini përbërësit e duhur për gatim. Aplikoni maskë siç duhet! Ajo do të duket se ka një kompleks, por mosrespektimi i rregullave të caktuara mund të çojë në zero ose edhe rezultatet negative. Gjëja kryesore - maskë, i gatuar në shtëpi, duhet të aplikohet vetëm pas para-trajtimit të lëkurës. Kjo është, në fytyrë nuk duhet të jetë dekorative dhe të tjera kozmetike (si mbetjet e pluhur ose krem ​​nuk do të japin substanca të dobishme të depërtojnë shtresën e nënlëkurës).

Për të pastër, të përdorin mjete konvencionale për të cilat ju jeni mësuar të, kremra, locion, tonik, lavazh fytyrës, etj Nëse është e nevojshme, ju mund të përdorë maskë dhe lulëzim duke përdorur një pastrim. Si për të përgatitur një përbërje për maskë? Maska mrekulli janë bërë për përzierje në një gotë apo porcelani. Për përzierjen kompozime duke përdorur një lugë metalike dhe jo vetëm ushqime të freskëta! Që nga përbërja e përgatitur obvitryuyetsya goxha shpejt, të gjitha maska ​​nga përbërësit natyrore janë të destinuara për përdorim të vetëm dhe më shumë se 30-45 minuta nuk ruhet. Aplikimi maska Apliko për fllad Përbërja përgatitur duhet të përballet me lart përgjatë linjave masazh: nga mjekër në fund të veshëve, pastaj - nga cik në pjesën e mesme të veshit.

Nga hunda duhet të lëvizin për në pjesën e përkohshëm të mesit të ballit në skajet e flokëve dhe tempuj. Kjo maskë fytyrë zakonisht nuk është aplikuar në buzë dhe lëkurës delikate në zonën e syve. Gjithashtu mbani në mend se ju do të arritur rezultatet më të mira në qoftë se pas aplikoni përbërjen për 15 - 20 minuta do të pushojnë, të pushojnë sa më shumë të jetë e mundur, pa menduar për problemet e tyre. E pra, nëse kjo është në para 5 minutat, të bëjë terapinë e ushtrimit të qeshur - një tjetër buzëqeshje. Nëse ju papritmas ndjeni siklet e maskë (koleksioneve të forta, djegur), është më mirë për të larë larg përbërësit e saj. Dhe që të dini se ju i përgatitur pas aplikimit formulën e tidying, larje priren të shpifjeve moisturizer lëkurës. 1.

Maskë mjaltë me aloe Në një lugë gjelle mjaltë të ngrohtë duhet të shtoni dy lugë lëng nga aloe gjethe të freskëta dhe përzierje. Shkaktimi maskë në fytyrë dhe qafë, do të përpiqen për t'u çlodhur për dhjetë minuta. Më tej, ajo duhet të lahen off me ujë të ngrohtë. Aloe - një mjet i mirë për shkak tul nga gjethet e saj i jep një efekt rinovimin. 2. Mask Oil Lidheni verdhë veze veze me 1 ch.lozhechkoy gjalpë zbutur. Përhapjen e kësaj përzierje të larë fytyrën të naftës pas procedurë maskë hithër infuzion. 3. Maskë glicerinë Lidhu në pjesë të barabartë mjaltë dhe glicerinë (farmaceutike) Vendos një sasi të vogël të dendësisë për miell.

Lyej personi marrë peshën dhe të lënë për 20 minuta. 4. Vitamina maskë Shtrydh lëng nga gjethet copëtuar finely majdanoz (1lozhka), përzierje me të ulët-yndyrë djathë (2lozhky), shtoni vaj peshku (0,5 lugë) gjallëri integruar imët dhe portokalli dhe limoni (1lozhka). Në vend të lëng majdanoz mund të marrë lë çaj. 5. Apple-krem maskë Në applesauce (mollë vetëm një) të shtoni një lugë salcë kosi, llokoçis. Pas procedurës, të cilat ishin nga njerëzit larë infuzion acaroj. 6. Maskë ulliri dhe mjaltë Me mulli gatuaj me miell bollgur, të shtoni në atë 1ch.lozhechku mjaltë, qumësht dhe vaj 1st.lozhka sa më shumë të ullirit.

Mbajeni maskën në fytyrën tuaj për gjysmë ore. 7. Maskë banane Pure një gjysmë banane, shtoni dy lugë krem ​​dhe një lugë bollgur. Peremishavshy tërësisht, aplikoni përbërjen në fytyrë dhe qafë. Maskë mbajtjen e njëzet minuta, pije me ujë të ngrohtë. Tërshëre