Mask Hand në shtëpi


Detyrat e shtëpisë rutinë dhe pastrues ndikon në lëkurën e duarve tuaja. Si rezultat, ajo është e shëmtuar, e lënë pas dore, i butë. Nga kjo pak doreza gome shpëtimit, por pas punës ata ende nevojë për të vajos krem ​​për duart rregullisht për t'u kujdesur për to me ushqyesve dhe maska ​​hidratues. Duart Mbështetje në gjendje të mirë do të ju ndihmojë maska ​​shtëpi recetave për duart. Ata japin lëkurës ushqyerit shtesë, hydration dhe rikthen. Atëherë ne do të ju tregojnë se si për të përgatitur apo një tjetër maskë për duart në shtëpi. Por për secilën prej tyre ka vepruar më mirë, bëni duart para-masazh, larë ato tërësisht dhe vetëm atëherë ju aplikoni përbërjen e përgatitur në lëkurë.

Maskë me çaj të gjelbër dhe djathë Mix yndyrë djathë 2 tablespoons e numrave me gjallëri limoni, shtoni 1 tbsp çaj jeshil dhe 1 tsp vaj ulliri. Vendi përzierje në dridhura frigorifer për gjysmë ore. Aplikoni maskë në për 20 minuta, pije me ujë të ftohtë. Paste Mask 2 tsp bollgur grimcuar e përzier me 2 lugë salcë kosi. Shto kungull i njomë rinj veshur imët peeled. Tërësisht përzierje të gjithë. Kjo përbërje është përgatitur në shtëpinë tuaj është shumë efektive. Aplikoni atë në lëkurë për 20 minuta, pastaj pije atë me ujë të ftohtë. Banana Banana maskë të pasura me yndyrna dhe vitamina si dhe maskë për duart mirë me atë rejuvenates lëkurës.


Pure atë me 2-3 pika vaj ulliri. Trazim përzierje, ngrohtë atë rreth ngrohjes mesme të formuar një suspensioni. Vendos në duart tuaja për gjysmë ore, pije me ujë të ngrohtë. Maskë Lemon-patate kuzhinier dy patate "në uniformë". Ata shtoni lëng limoni. Tërësisht fshij përzierje. Vendi maskë ende të ngrohtë në lëkurën tuaj të trasha, të përfundojë dorën në qese plastike dhe për të hequr 15 minuta.
Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe krem ​​yndyrat. Një gjumit të madhe maskë efekt duart furçë përzierje e mjaltë dhe vezë e verdhë veze. Rrushi Cook bollgur maskë, pure tyre.

Mix tul e rrushit për të marrë një slurry trashë. Kjo maskë është aplikuar në lëkurë e trashë dhe është ndjekur nga një masazh në një lëvizje rrethore për rreth 5 minuta. Lani lëkurën me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë moisturizer. Nourishing Mask Mix 1 lugë çaji mjaltë dhe 1 lugë gjelle me lëng aloe. Shto 10 ml vaj perimesh dhe disa pika vaj të eukalipt, livando, nenexhik, trumzë. Përzierje rezultuar është aplikuar në lëkurë. Hands përfundojë në qese plastike për 40 minuta. Shpëlarje tërësisht me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë moisturizer tuaj të preferuar. Maskë freskues Madhe për plakjen e lëkurës. I jep lëkurës butë, i butë dhe rrudhat.

Mix vezë e verdhë veze me 1 lugë bollgur. Shtoni 1 tbsp mjaltë. Maskë është vënë në duart tuaja para se të shkojnë në shtrat dhe të vënë në doreza pambuku. Në mëngjes, t'i lash me ujë të ngrohtë, aplikoni një moisturizer. Honey - maskë limon Mix vezë e verdhë veze dhe lëng i një limoni. Këto shtuar më 25 dhjetor mjaltë dhe vaj bajame. Maskë, të aplikojnë para shtrat dhe veshin doreza pambuku. Në mëngjes, lani duart me ujë të ngrohtë. Aplikoni një krem ​​ushqyes. Freskues Mask Mix vezë e verdhë veze me 1-lugë gjelle mjaltë dhe 1 lugë çaji bollgur. Aplikoni përbërjen para shtrat dhe të vënë në doreza pambuku.

Në mëngjes, del me të larë maskë me ujë të ngrohtë. Maskë mjaltë lë lëkurën të butë, zbut atë. Mix vezë e verdhë veze me një çift të pika lëng limoni, shtoni bajame dhe vaj ulliri dhe mjaltë. Aplikoni maskë para gjumit, veshin dorashka. Në mëngjes, pije me ujë të ngrohtë. Glicerinë-mjaltë maskë Kjo recetë është i përshtatshëm për shtëpi zahrubevshyh duart. Mix 2 lugë 1 tsp glicerinë, shtoni 1 lugë mjaltë. Vendos 1 lugë gruri apo bollgur. Maskë hidratuese Hand është aplikuar në shtëpi për 20 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ftohtë. Patate Maskë Kjo rozhladyt maskë dhe zbutur lëkurën.

Një qumësht pak të përzier me një patate të ziera pak. Kile ata në një gjendje të pure patatesh. Maskë është vënë në për 2-3 orë, pastaj pije me ujë të ftohtë. Patate dhe maskë mjaltë është një mjet i domosdoshëm për duart trashë. Mix 1 lugë mjaltë me patate të papërpunuara integruar. Në përzierje, shtoni disa pika të karrota, limon, ose lëng lakër. Vendos duart tuaja në. Lani këmbët me ujë të ftohtë pas 20 minutave. Qumësht Maskë tërshërë thekon zaparte një sasi të vogël të ujit të vluar, pres, shtoni qumësht të ngrohtë. Vëllim e përzierje të mbajë duart për 10-15 minuta. Tjetra, shpëlaj me ujë të ftohtë. Maskë Pink Nëse lëkura është e plasaritur pëllëmbët, ju duhet të provoni atë.

Përhapur në një mortajë një pjesë të vogël të rrit petals, shtoni gjalpë, i shkrirë yndyrë ose yndyrë pule. Aplikoni përzierje në pëllëmbë për 15 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Në shtëpi, Hand maskë në qoftë se ju doni të jetë një dush zëvendësim. Banja për duart Mundohuni të mbani duart në një prej këtyre komponimeve 1-2 herë në javë. 1. Boil patate, nuk pidsolyuyuchy. Përdorimi i ujit për tabaka gatim. 2. Qumësht gatuaj bajame. Ky mbajë qumësht duart, ata bëhen më të butë. Svetlana,