Maskë për flokët me këna dhe kos, mustardë, kakao


A është kujdes flokët e mjaftueshme për të zgjedhur pije e duhur, kondicioner dhe shampo? Përgjigja mund të papritur ju në qoftë se vë shenjën e barazimit kujdesin e duhur e flokëve për të marshuar në sallon, përdorimi i flokëve maskë e barasvlershme me një të mirë motele gjatë pushimit. Pra, sot ne do të flasim për çfarë efekti jep maskë flokët me kos dhe këna, mustardë, kakao. Kakao për sallon e flokëve në recetave tradicionale shpesh sugjeroj duke përdorur pluhur kakao dhe çokollatë. Fara kakao janë të pasura me minerale, acide organike, caffeine, proteina, yndyrna. Fytyra e kakao stimulojë të lëkurës, ndihmon për të përballuar me humbjen e flokëve dhe për të promovuar rritjen e tyre. * Flokët maskë me kos dhe kakao.

Për të shpejtuar rritjen e flokëve nuk është një mënyrë efektive dhe të lehtë për popull. 1 tsp kakao pluhur të shpërndarë në banjë me ujë, përzierje me kos (një gjysmë filxhan) dhe një vezë e verdhë veze derisa gjendje të qetë. Aplikoni përzierje në rrënjët, mbuluar kokë e me një peshqir për të ngrohur dhe të lënë për 20-30 minuta. Del me të larë me ujë të ngrohtë dhe shampon. Kjo maskë flokët në kos mund të përdoren dy ose tri herë në javë, dhe efekti i saj ju do të ndiheni vetëm dy ose tre muaj, por është e vlefshme. * Për trajtimin dhe forcimin e flokëve dhe të përshtatshme Repair Mask.
2 tbsp kakao tretur në mikrovalë ose në një banjë me ujë, shtoni 1 tbsp.


l. vaj vegjetal (secila), një gotë dhallë dhe vezë e verdhë veze e një vezë. Të gjitha përzierje tërësisht dhe të aplikojnë përzierje në lëkurë. Kreu përfundon i sigurt. Përbërja del me të larë me shampon përmes 01:00. Këna për forcimin e flokëve dhe lufta kundër humbjes së flokëve janë shpesh një nga më të popullarizuar kozmetike - këna iranian. Me përdorim të rregullt është e mirë forcon flokët, ushqen ata, të parandaluar humbjen dhe eliminon zbokth. Gjethet këna prodhojnë lawsonite - special shkurre. Ajo ka shumë mijëra vjet më parë gratë e flokëve pikturuar, këmbët, dhe madje pëlhurë. Një këna i pangjyrë, e cila është përdorur për të njëjtin qëllim, por pa efekt bojë, i bërë edhe nga lawsonite, por nuk e lë, dhe nga i tharë dhe i copëtuar rrjedh.

Nje pluhur qesja (100 g) holluar me ujë të nxehtë (300 g) dhe trazim deri suspensioni butë. Për përzierje më të lehtë për të aplikuar, ju mund të shtoni pak vaj ulliri. Përbërja rubbed në lëkurë dhe shkakton të gjithë gjatësinë e flokëve, vihet në një kapak plastike. Prisni 30-60 minuta dhe pastaj tërësisht i skuqur të gjithë. Këna flokët me kos - Riparimi maskë. Flokët për t'u ngjyrosur këna me kos të ndihmuar ata të duken të rëndë dhe me shkëlqim, të shëndetshëm nënë kërkim. Për ta bërë këtë, të marrë 2 lugë këna pa ngjyrë, derdh një gotë e gjysmë kos ngrohtë. Insistojnë gjitha katërta e një orë, dhe pastaj fërkon në flokët tuaj për 30-40 minuta.

Pas një del me të larë me ujë të ngrohtë. * Maskë për flokët me këna dhe lëng limoni. Në 100 gram këna pangjyrë të shtoni 2 tbsp lëng limoni, djathë të ulët yndyrë dhe dy vezë e verdhë veze. Peshë bëhet mjaft i trashë. Aplikoni atë 40 minuta në flokë, e vënë në një kapelë, pasi të gjithë të larë off. Përzierje forcon rrënjët, me përdorim të rregullt (2 herë në muaj) të flokëve është me shkëlqim dhe i trashë, lëkurë e kokës - i shëndetshëm. * Për të forcuar flokët 100 gram këna derdh ujë të valë (100 gram), të këmbëngulë 15 minuta, derdh vaj të ngrohtë rodhe (2 lugë). Përzierje është ftohur, derdh në atë gjysmë një lugë çaji të vitaminës E dhe vitaminë A (në dispozicion në barnatore).

Aplikoni depo për 40-60 minuta, pastaj me kujdes hiqni ujin. * Ju mund të bëni një maskë shumë të dobishme, shampo. Për ta bërë këtë, dy këna pangjyrë shtuar një pjesë bollgur bluar, një nga hithrat, të bëjë një përzierje të thatë. Kjo është 2 tablespoons derdh 2 tsp mustardë thatë, uji derdh të valë është aplikuar në flokë. Ne të mbajë 7 minuta, masazh të lëkurës, del me të larë përzierje shampo pa ujë, acidifikuara me acid limoni ose lëng limoni. Mustardë mjet shumë efektiv për të përmirësuar rrjedhjen e gjakut në kokës, rrënjët e flokëve, të stimulojë rritjen e tyre dhe për të parandaluar humbjen e flokëve është një maskë me mustardë.

Ata janë ideale për flokët me vaj, si ato të thata. Ata janë të dobishme dhe ata që janë të thatë. Mustardë nuk e dëmtojnë - vetëm të shtoni një pak i Repeynykova, kokosit, bukuroshe, bajame, vaj ulliri ose krem, ose para-aplikojnë ato në skajet e flokëve. Kjo "neutralizon" mustardë. Aplikimi i parë nuk është i nevojshëm për të mbajtur përzierje mbi 10 minuta, dhe, natyrisht, nga afër të shikojnë reagimin e lëkurës. Nëse djegia është shumë i fortë, përzierje duhet të lahen off menjëherë. Maskë klasike mustardë është si vijon: a Përmbajtja qese mustardë thatë i holluar me ujë të ngrohtë deri slurry konsistencën e qetë të salcë kosi.

Aplikoni atë në kokë, me kujdes rubbed në rrënjët e flokëve. Ne kemi vënë mbi paketën për 15-20 minuta, pastaj del me të larë të gjithë tërësisht me ujë të ngrohtë. * Flokët maskë me kos dhe mustardë. Mix kos (2 lugë), mustardë e thatë (1 lugë çaji) dhe një vezë. Lëvizjet e lehta masazh fshij strukturë në lëkurën e kokës, të mbuluar atë me kapak plastike dhe peshqir. Pas gjysmë ore hequr shampo përzierje. * Për maskë sinapit me çaj dhe vezë e verdhë veze 1 tbsp ju duhet mustardë thatë dhe 2 lugë çaj i fortë krijoj (të zezë ose të gjelbër). Tea mund të zëvendësohet me infuzion të bimëve - acaroj, kamomil. Ne të lidhur të gjithë komponentët në gjendje të butë është aplikuar në rrënjët e flokëve, duke mbuluar kokën me kapak plastike dhe peshqir.

Pas 15-20 minuta, del me të larë të gjitha shampo të. * Për të forcuar flokët, ju mund të përdorni maskë mustardë me vaj (përshtatje ulliri ose kokosit). Mustardë pluhur race me ujë të nxehtë dhe të shtoni disa pika të naftës. Përbërësit të lënë për 15-30 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë. Svetlana44,