Mack hipnotik - photos, përshkrimi, karakteristikat, përdorimin, trajtimin, contraindications, përbërja, recipes, magazinimit


Mack hipnotik - përshkrim. Barishtore vjetore narkotik lulekuqe bimë ka një m lartësi 0,50-1,2. Ajo i takon familjes së lulekuqe. Poppy Stem branched sipër, i shëndetshëm, i drejtë. Plant lë të tërë, alternative, lopastnozubchatye, i zgjatur. Lule biseksual, i madh, i vetëm, chotyrypelyustkovi, rozë, vjollcë, të kuqe ose të bardhë. Bimët Fruta - një kuti që përmban shumë fara. Mack blooms hipnozës në qershor-korrik, dhe frutat e saj piqen në gusht. Rritet lulekuqe narkotik? Mac - një fabrikë dekorativ, kultivuar kryesisht në kopshte dhe pemishte. Mack hipnozës - Photos.

Mack hipnotik - Përbërja.

Mack hipnotik përmban vajra yndyrore, më shumë se 20 alkaloide, phytosterols, acide organike dhe komponimet e tjera organike.
Mack hipnotik - bosh. Prodhimi i barnave është lëng farë qumështi dhe lulet e bimës. Petals e hashashit e tharë vendosur një shtresë të vetme jashtë në hije. Bimët latex janë prerë kuti papjekur gjelbër. Mack hipnotik - prona. Mekanizmi i veprimit për shkak të centralit alkaloide papaverine, codeine dhe morfinë. Papaverine relakson muskujt e butë dhe ul tonin e saj, ajo ka veti antispasmodic. Kodeine redukton excitability e qendrës kolle.


Morphine është përdorur si një qetësues dhe qetësues, ju lutem të forta, ajo bllokon transmetimin e impulseve dhimbje të lëvore cerebrale. Mack hipnotik - përdoret në mjekësinë popullore. Papaverine përdoret në astma bronkiale, ulcera gastrike dhe ulcera duodenale, angina, hipertension, migrena, dhimbje barku hepatike dhe renale, kolit spastik. Codeine është anëtar i pilula të ndryshme dobësojnë kollë. Morphine - një analgjezik për lëndimet, dhimbje barku i veshkave, dhimbje të forta lidhur me çrregullime të organeve të brendshme. Morphine redukton emocione negative humor depresion, ankth, frikë.

Morfinë përsëritet është Addictive, efektet anësore të cilat kanë çrregullime të thella psikologjike. Mack hipnotik - recetave të trajtimit. Pagjumësi supë. Një gotë ujë të nxehtë derdh 10 g lule lulekuqe gjumi pilula, të ngrohur gjysmë ore në 100 shkallë banjë me ujë, pastaj të ftohtë dhe tendosje. Merrni gjumit lugë gjelle. Tretësirë ​​për pagjumësi dhe lodhje mendore. 100 ml vodka derdh 10 gram opiumit lulekuqe petals dhe të lënë në një vend të errët për 2 javë, lëkundje herë pas here, pastaj tendosje, lëndëve të para shtrydh. Hani tre vakte në ditë në 15 pika. Lëng të freskët të bimëve ndihmon kokat e pickimin e insekteve.

Në sëmundjet e stomakut (Katar). Fshij një pluhur të thatë petals lule lulekuqe. Merrni 3 gram pluhur tri herë në ditë para ushqimit. Mack hipnotik - contraindications për përdorim. Droga Trajtimi lulekuqe opiumi bimët mjekësore duhet të marrë nga mjeku. Përgatitjet lulëkuqes moshuarit narkotik nuk e synuara dhe fëmijët nën 2 vjeç. Gjithashtu, nuk përdorin ato në alkoolizmi, sëmundje të mëlçisë, anoksemiyi, depresioni respirator, astma, emfizemë. Alexander,