Gropa pomadë për përdorim njerëzor


Shumë njerëz e dinë se çfarë puçrra është dhe se si ajo ndonjëherë është e vështirë për të shpëtoj prej tyre. Për fat të keq, ato njolla e keqe është shumë e vështirë për të trajtuar. Vetëm të shpëtoj nga një puçërr, pas një kohë ai pops up përsëri. Një nga ndërlikimet e akneve është puçrra fytyre, si dhe futja e mite që shkakton demodicosis. Ajo është nga këto mundime e bën pomadë patate e ëmbël. Cili lëkurës sëmundje kanë pomadë efektive patate e ëmbël për personin duke përdorur produktin, përbërjen e saj dhe contraindications mundshme ne lista për faqen tuaj. Farmakologjik medikament Patate e ëmbël krem ​​- Fungicides-antibacterial pronat.

Ai përfshin salicili ose acid acetilsalicilik, oksid zinku. Vetëm pomadë që përmban squfur, bitum, Lysol ose acid fenik, lanolinë, terpentinë dhe vazelinë mjekësore. Gropa melhem - një pastoobraznaya, në masë homogjene, ngjyra pak gri-kafe që ka një erë. Ajo është shitur zakonisht në xhami ose plastike kavanoza. Perdorimi i medikamentit - melhemrave filli Drogës është përdorur nga jashtë për sëmundjet zgjebe - ajo është efektive kundër patogjeneve mite Demodex. Gjithashtu i dobishëm për melhem njerëzore për ekzemë, pezmatim i lëkurës, trihofitii sëmundje të tjera të lëkurës.


Komponentët që përbëjnë anëtarësinë e saj, të ketë akaricide, aktivitet fungicide. Prandaj, ajo ka antacid, antiseptik, keratolytic, cilësitë astringent që ndihmojnë një person të hequr qafe të sëmundjes. Vaj për më tepër ka një toksicitet të ulët, nuk e irriton sipërfaqe të shëndetshme të lëkurës. Si të përdorni drogë? Para përdorimit melhem, ajo duhet të jenë të përziera tërësisht. Gjatë magazinimit të gjatë, nganjëherë ka ndarje të komponentëve përbërës të tij. Pas përzierjen, të aplikojnë atë thinly në lëkurën e përflakur, dhe lubricating lëkurën rreth 2 -. 4 cm Lehtë fshij drogës.

Procedura duhet të përsëritet dy herë në ditë dhe për të hequr crusts. Pas 5 ditësh për të ardhur shërim. Nëse jo, të vazhdojë të fshij krem ​​për disa kohë. Zakonisht 7-10 ditë të trajtimit është e mjaftueshme. Në trajtimin e ekzemë, demodicosis, ju mbani kontrollin ekzaminim mjekësor. Me aplikimin e duhur të efekteve anësore të trajtimit të drogës është vërejtur. Indikacionet për të drogës Gropa melhem nuk duhet të përdoret me mbindjeshmërisë ndaj përbërësve të tij. Si për të ruajtur ilaçe? Vaji duhet të ruhen në një vend të errët, në temperaturë 0-30 gradë deri në 1 vit.

Jar i ilaçeve duhet të mbahen të mbyllura fort. Para se të aplikoni vrima melhem, të jetë i sigurt për të lexuar udhëzimet për përdorim, në pako.
Cheers! Svetlana,