Farë liri të naftës - e përdorur në mjekësi, recipes


Për shumë njerëz e dinë se vaj liri ka veti të mahnitshme. Kjo është për shkak të vaj liri janë vitamina nga grupi A, B, F, E. Përveç kësaj, ajo gjithashtu përfshin minerale dhe acide yndyrore. Të gjitha këto substanca janë të dobishme për njerëzit dhe të sigurojë një gjeneral forcimin e trupit të tij, të normalizuar metabolizmin, parandaluar dhe trajtuar sëmundjet e enëve të gjakut, parandalojnë mpiksjen e gjakut dhe shfaqjen e shumë sëmundjeve të tjera. Kjo makinë më shumë të flasim për vaj flaxseed, e përdorur në mjekësi, healers recetave që ju lejojnë të përdorin pronat e saj medicinale. Rrjedhimisht, dhe nuk e dini se vaj flaxseed ndikon pozitivisht Sistemi i tretjes trupi i njeriut?!

Kështu që është pse ajo është përdorur në trajtimin e gastritit. Gjithashtu, pasi përdorimi i saj përmirëson funksionin e mëlçisë është urth, kapsllëk eliminuar. Vaj li ushqim në mjekësinë popullore është përdorur për të forcuar dhe për të përmirësuar funksionin imun trup. Ajo përdoret për parandalimin e kancerit, dhe për parandalimin e arteriosklerozës dhe i infarkt miokardi. Vaj liri është e rekomanduar nga healers për përdorim në gratë shtatzëna. Kjo natyrisht e dobishme si gjendjen e grua shtatzënë dhe zhvillimin e fetusit. Vaj liri ndihmon gratë normalizuar hormoneve .


Në mënyrë efektive do të thotë dhe se si të përdorin Pesha humbje . Për ta bërë këtë, vetëm duhet të ndonjëherë të zëvendësuar yndyrna shtazore që përdoren zakonisht në gjalpë me fara liri. Dhe ajo është zhytur lehtë në trup! Njerëzit për parandalimin e sëmundjeve të ndryshme të naftës flaxseed konsumuar ushqim në të përditshme, në mëngjes, pasdite dhe në mbrëmje për një lugë gjelle gjysmë ore para ngrënies. Me të njëjtin qëllim vaj liri natyror mund të shtohet në salads të ndryshme. Është e rëndësishme që i naftës ishte i ftohtë - kështu që ajo do të mbajë të gjitha të saj substanca medicinale, pronat dhe vitamina. Në mjekësinë popullore, liri të naftës fituar sukses të madh në luftën kundër humbjen e flokëve dhe për të përmirësuar rritjen e tyre .


Trajtimi i naftës mund të jenë duke bërë dy mjete brendshme dhe të jashtme. Ajo do të jetë e mjaftueshme për të marrë çdo ditë një lugë çaji vaj 3 herë në ditë dhe rezultati nuk do të marrë kohë! Maskë për flokët e thatë dhe të dëmtuar me liri Lëvizjet masazh vaj fillimisht aplikuar në lëkurë e kokës për forcimin e flokëve dhe pastaj shpërndahen në të gjithë gjatësinë, izoluar, kokën e tyre ukryvshy me polietileni dhe rroba leshi dhe të mbajë për 30-40 minuta dhe pastaj del me të larë tërësisht. Kjo procedurë është e mjaftueshme për të bërë një të tillë një herë në javë dhe flokët tuaj do të jetë shumë i bindur dhe i butë. Vaj liri të dobishme për të forcuar thonjtë .

Nëse jeni duke dobësuar dhe thonjtë rasslayvayuschayasya, për trajtimin e tyre, përdorin vaj liri në ushqim. Merrni atë një lugë çaji 3 herë në ditë, dhe natyrisht dhe gjatë natës. Lëkura e duarve vetëm lyej ato, pastaj fshij masazhin për 5-10 minuta. Lëkura e thatë dhe i përafërt i duarve mjekësi tradicionale rekomandon bërë dush me shtimin e vaj liri. Për këtë qëllim, një lugë gjelle vaj liri duhet të shtohet në ujë me temperaturë rreth 40 gradë Celsius. Banja duhet të marrë 15-20 minuta, pastaj thatë me një peshqir dhe lyej krem ​​ushqyes. Kundër duart lëkurë duhet të përzierje verdhë veze të papërpunuara vezë, një lugë gjelle vaj liri, një lugë çaji mjaltë (mundësisht jo zatsukruvavsya) dhe disa pika lëng limoni.

Për të pastruar duart tuaja të vënë peshë gatuar, të vënë në doreza pambuku dhe të mbajë për 30 minuta. Pastaj duart spolosnuvshy me ujë të ngrohtë, të thata ato me një peshqir. Touch lëkurë është krejt tjetër! Vaj liri ndihmon ne trajtimin e lëkurës problemit . Ajo mund të ndihmojë në eliminimin e sëmundjeve të lëkurës të tilla si herpes, puçrra fytyre, djegiet e shkallë të ndryshme. Ajo copes me drithërat, lythat dhe shërimin plagë. Aplikoni për të prekur të lëkurës flaxseed naftës në mëngjes dhe natën, dhe ajo do të ju ndihmojë në trajtimin e problemeve tuaja. Në trajtimin dhe parandalimin Sëmundjet bronkit marrë në një ditë - dy lugë ushqimi flaxseed naftës.

Megjithatë, fëmijët të mjaftueshme dhe një lugë çaji. Në periudhën postoperative shërim dhe vetëm e rekomanduar për të përdorur vaj liri në një lugë çaji 3 herë në ditë. Ju nuk do të vini re se sa shpejt rritet në këmbët e tij. Në mënyrë të ngjashme, liri vaj të dobishme për të rritur potencë mashkull për prodhimin e hormoneve seksuale. Në trajtimit kombëtar, vaj liri tradicional mjekësi është përdorur gjithmonë kapsllëk kronik . Ajo ka një efekt të butë laksativ dhe është përdorur brenda 1-2 lugë për një natë. Për të eliminuar kapsllëk hani bollgur çdo ditë e dobishme me shtimin e drithërave liri.

Ata do të irritojë murin e zorrëve, por jo të keqe, sepse shumica kokrra janë në mukozën. Nëse ju keni një problem të tilla si takë të çara , ju do të jetë në gjendje për të përballuar me li të saj. Kjo do t'ju ndihmojë të mirë, dhe më efektive recetë gjyshes. Ne kemi nevojë për të marrë çarçafin njomet atë me vaj liri natyrore, dhe të bashkangjisë në thembra për 30 minuta. Kjo procedurë mund të bëhet çdo ditë derisa të plas në këmbë plotësisht të zvarritet. Për efekt të lëkurës rinovimin të dobishme për masazh me liri të naftës. Aplikoni atë çdo tre ditë fërkoni lëkurën e duarve dhe këmbëve. Një masazh i plotë organ do të ishte mirë për të bërë një herë në muaj.

Vaj liri është gjithashtu efektive Efekti anthelmintic dhe protyparazytnyh . Për ta bërë këtë, përdorni vaj flaxseed për ushqim, ndërsa të hahet një lugë çaji 2-3 herë në ditë. Kundërindikimet për përdorimin e vaj liri në momentin sa nuk gjendet. Reagime negative janë vërejtur si. Kështu që dëgjoni të gjitha këshilla dhe rekomandime të vendosur më përdorimin e tyre për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve. Dhe vaj flaxseed do t'ju ndihmojë të ndiheni shumë më mirë! Bobryshev Taras,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!