Lozap plus aplikimit, udhëzimet për përdorim, analoge, efekte anësore, të veprimit, të dozimit, indikacionet, Fr.


Pllakat Lozap Plus - losartan dhe hidroklorotiazid - përgatitjen, e cila përfshin dy komponentë aktive të kombinuara. Designed për të ulur presionin e gjakut. Është e shtrenjtë, drogës efektive. Le të flasim më shumë për këtë në faqen e internetit dhe unë do të ju them se kjo është Lozap Plus, përdorimin, udhëzimet për përdorim, analogë, efekte anësore, veprim, dozen, treguesit, contraindications për të drejtat e saj. Mekanizmi i veprimit Medikament është Lozap Plus angiotensin II bllokues receptor në indet e ndryshme të trupit dhe parandalon efektet e angiotensines II veprimit. Kjo losartan është në gjendje të reduktojë vasoconstriction arterial, totale rezistencë vaskulare periferike, presionin në krovoobraschentya vogël kuhe.

Për më tepër losartan nuk zgjatem natrium dhe ujit në trup, nuk e zhvillojnë aldosteronit dhe normalizes presionin e gjakut në enët e gjakut të mushkërive të zaklanivaniya. Kur administrohet tek pacientët me infarkt në zemër të ketë një efekt pozitiv mbi rezistencën e trupit ndaj stresit fizik. Hidroklorotiazid është një kthesë diuretik. Gjendje për të rritur sekretim i joneve magnez, bikarbonat kaliumi, duke vonuar kështu tërheqjen e joneve kalcium. Fillon të punojë përmes 02:00, efekti maksimal diuretik ndodh pas 04:00. Hidroklorotiazid ndihmon presionin e ulët të gjakut, të zvogëluar volumin e gjakut dhe usylyaya depressor efekt në qendër.


Të farmakokinetika e drogës Lozap Plus Udhëzime për përdorimin e drogës thotë se pas administrimit oral është shpejta fondet përbërëse thithjen nga trakti gastrointestinal.
Efekti maksimal i losartan ndodh brenda një ore dhe hidroklorotiazid - tre në katër orë. Losartan detyruar të proteinave të plazmës është 99% metabolized nga mëlçisë dhe excreted në urinë dhe feces. Hidroklorotiazid lidhet për proteina të plazmës nga 40-60%, depërtojnë në hematoplatsentarnyy pengesë nuk metabolized nga mëlçisë dhe excreted në veshkat praktikisht të pandryshuara. Në gjendje të depërtojnë në qumështin e nënës.

Dëshmi Medicines Lozap Plus është treguar për hipertension, dhënë kombinim i saj. Gjithashtu, droga mund të tregohet me hypertrophy majtë ventricular me hipertension, me qëllim për të zvogëluar rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe vdekshmërisë. Aplikimi Lozap plus Drogës është marrë me gojë, pa kryer në një vakt. Kur hipertensionit dozimit Lozap Plus - një tabletë në ditë. Nëse terapi e tillë nuk rezulton - mund të marrin dy pllaka të drogës. Për parandalimin e sëmundjeve të zemrës në pacientët me hipertension dhe hypertrophy majtë ventricular administruar monoterapi losartan.

Nëse dëshirohet kontrollin e presionit të gjakut nuk kapet në një dozë prej 50 mg në losartan, emërojë Lozap plus një tabletë në ditë. Nëse është e nevojshme, doza rritet në dy tableta në ditë. Kundërindikimet Lozap Plus -renal i rëndë dhe dështim hepatik; -vahitnist dhe laktacionit; -vik 18 vjet; -anuriya; -hypovolemyya; Ndjeshmëri-High për të drogës. Gjithashtu duhet të përdoret me kujdes në hiperkalcemia përgatitjen, diabeti, hyperuricemia, përdhes, bilaternom me stenozë arteries renale, stenozë e arteries në një veshkë të vetëm, sëmundjet sistemike indeve lidhës, astma bronkiale dhe alergjitë.

Efektet anësore të drogës -marramendje, pagjumësi, dhimbje koke reagim -alerhichni (ënjtje, koshere) -znyzhennya -diareyi presionin e gjakut, të përzier, hepatit, rritur veprimtaria e transaminazave hepatike -kashel, -hiperkaliyemiya hundës ngjeshur. Drogës Lozap Plus gjatë shtatzënisë dhe laktacionit Pritja mund të shkaktojë abort, kështu që nëse shtatzënia ndodh ndërsa duke marrë drogë duhet të ndaluar atë menjëherë. Terapia e barnave është i kundërindikuar gjatë laktacionit.
Udhëzime të veçanta për të drogës Lozap Plus
Lejuar të drogës me droga të tjera antihipertensive.

Para se të drogës nga ana e pacientëve me stenozë në një të vetme stenozë arterie të veshkave apo arterie në të dy veshkat mund të rrisë përqendrimet e kreatininës dhe ure nivelet. Hidroklorotiazid është në gjendje të ndikojë negativisht në ekuilibrin e ujit-electrolyte, tolerancën e glukozës dhe tërheqjen e kalciumit. Përveç kësaj, ajo mund të rrisë përqendrimin e triglicerideve dhe kolesterolit në kalcium plazma dhe shkaktojnë zhvillimin e përdhes ose hyperuricemia. Ajo duhet të merret parasysh në metodë Analiza e funksionit hidroklorotiazid tiroide. Studimet Jo mjaft e kryera për të vendosur sigurinë e drogës për fëmijët nën 18 vjeç dhe ndikimin e aftësisë së drogës për të menaxhuar mekanizmat komplekse.Drogë mbidozë Lozap Plus
Në rast të mbidozë mund të ulur presionin e gjakut, bradycardia, takikardi, fluide dhe electrolyte trazirat. Trajtimi - trajtim stomakut Lavage sipas simptomave. Hemodializë është i paefektshëm.

Kushtet e përgatitjes shitje Lozap Plus
Produkti mund të blihen vetëm me recetë

Përgatitja Storage Lozap Plus
Ju duhet të mbani të drogës larg nga lagështi, nxehtësi dhe dritë në temperaturë dhome nuk i kalon tre vjet.
Analoge Lozap Plus Sinonimet mjekësi: Lozartik + Hizaar, Ko Sentor, Hiperzar-H Lozeks + Loristu H Tozaar-D, Anhizar + Gjithashtu mbani në mend se përshkrimi dhëna këtu Lozap Plus solli në formë të lirë dhe para se ilaçe të përdorimit me kujdes Studimi formal përdorues, marrin pilula vetëm me lejen e mjekut tuaj.

Brandy,