Facials verore me fruta dhe manaferrat


Gjithkush e di në lidhje me përfitimet e maska ​​frutash të freskëta. Si të gjithë trupin dhe lëkurën tonë gjatë verës duhet të grumbulluar vitamina. A e dini se përfitimi në lëkurë mund jo vetëm fruta me lëng dhe të pjekur, por me i papjekur. Për të marrë fruta të tilla, jo vetëm hidhni këto berries në bulkhead me pjekur. Jo më pak të përfitojnë ju mund të merrni nga gjethet dhe shkurre frutore. Ju ofrojmë një Facials verore me fruta dhe manaferrat: luleshtrydhe, currants, gëlqere, i tretë dhe butë. Krem Smorodynoviy akull për toning lëkurën. Marrja maska ​​të fillojë me ribesit të zi, sepse ajo në mënyrë të përkryer tonet e lëkurës, dhe kjo është vetëm ajo që ju duhet në verë.

Të përgatisë atë me krem ​​rrush pa fara. Për të bëjnë kështu të humbasë manaferrat e saj i papjekur nëpërmjet shtrydhëse frutash e perimesh. Atëherë 100 gram lëng, shtoni 1 tbsp. l. vaj ulliri, lëvizje krem ​​dhe të ngrirë në frigorifer. Përdorni copa akulli rrush pa fara ju mund, për shembull, pas një kompresë të nxehtë në lëkurën e qafës dhe fytyrës. Kjo është koha për masazh fytyrën tuaj për 5 minuta. Pas kësaj procedure pije fytyrën me ujë të ftohtë dhe të butë dip atë peshqir të butë dhe furçë krem ​​ushqyes. Manaferrat e gjelbër rrush pa fara lëng për zbardhjen e lëkurës. Lëng rrush pa fara e zezë lëkurë e bukur e gjelbër me vaj mund të zbardh fytyrën tuaj.


Mix vetëm lëng e saj dhe mjaltë në sasi të barabarta dhe lëvizje deri qetë. Pastaj fshij përzierje lëkurën me lagështi pas larjes. Dhe ju së shpejti do të shihni se si lëkurë të bardhë dhe të pastër e fytyrës tuaj tani. Një e mirë maskë zbardhjen efekt me një të manave të kuqe rrush pa fara. Merrni një grusht fruta papjekur currants kuqe dhe pure, pastaj përzierje e tyre me një lugë çaji mjaltë dhe të aplikoni në fytyrë për 30 minuta. Pas një kohe, shpëlarje përzierje duke përdorur lëng limoni holluar me ujë paraprakisht. Summer Maskë infuzion të lë dhe lëng rrush pa fara. Kjo maskë rrit metabolizmin në lëkurë normale.

Hidh 15 gota gjysmë minute ujë të valë për rreth 10 - 15 gjethe të zeza rrush pa fara. Pas tendosje përzierje dhe shtoni lugë gjelle e manave lëng. Pas thith garzë në infuzion dhe të aplikojnë atë në fytyrë për 20 minuta. Me kalimin e kohës, hiqni napë dhe pije fytyrën me ujë të ftohtë. Përdoreni këtë maskë për 2 muaj deri në 2 herë në javë. Luleshtrydhe për të përmirësuar gjendjen e lëkurës. Luleshtrydhe të dobishme jo vetëm për të ngrënë, por edhe gatuaj me maskë e saj. Strawberry maskë zbardh mirë dhe tonin e lëkurës, duke e bërë atë të qetë dhe të butë. Vetëm vënë poshtë luleshtrydhe dhe mund të imponojnë llapa e luleshtrydhe si direkt në lëkurë, dhe për herë të parë në gazë.

Kur lëkura poroz dhe me vaj me luleshtrydhe qull me miell misri imponojnë mbi 15-20 minuta janë greased personin lëng luleshtrydhe. Kur lëkura dehidratuar dhe të thatë me spote pigment - për 10-15 minuta, por imponimi i fytyrës para-maskë fshij vaj. Kur puçrra fytyre në fytyrën tuaj do të jenë të dobishme për të fshirë lëng luleshtrydhe të lëkurës, të përzier me glicerinë. Summer maskë me luleshtrydhe bëj 2 -. 3 g në javë për 5 javë. Luleshtrydhe për të lëkurës me vaj. Vendoseni në një termos gjethe 3 lugë lulushtrydhe, të mbushur ato me 1,5 gota me ujë të valë, të mbyllur termos dhe të lënë për një orë. Ekstrakt i ngrohtë lulushtrydhe larë në mëngjes dhe mbrëmje.

Raspberry për shërimin e lëkurës. Pas luleshtrydhe, raspberries bën. Por ndërsa ajo është ende nuk pjekur përdorin gjethet e saj për shërimin e lëkurës. Infuzion dhe zierje e lë është përdorur për të llogaritur 01:20 kremra fytyre dhe puçrra fytyre mbi fytyrën e tij. Tri herë Vendos leckë ngjyhet për 10 minuta në fytyrë. Maskat Vendos ditë të 10 ditët e para dhe pastaj çdo ditë të tjera kështu që ju mori 25 procedura. Tonet e mira maskë melchennyh gjethe të freskëta mjedër. Mush imponojnë mbi ta për 10 minuta në fytyrë. Kjo procedurë është e dobishme si në lëkurë të thatë dhe me vaj dhe poroz, por e thatë, ju duhet së pari të vajos krem ​​yndyrë.

Çel Lime dhe fletë mjedër e rrudhave. Get shpëtoj e rrudhave të ndihmojë fshij fytyrën infuzion ngrirë të çel gëlqere të përzier me një shumë të barabartë në fletë të butë. Lahen mirë si infuzion i lë të gjelbra dhe lule mjedër gëlqeres, thjesht holluar me ujë. Locion me gooseberries. Muaj i parë veror për të pastruar, forcuar, ton deri dhe njom vitamina të ndihmojë tretë me vaj e lëkurës. Përveç kësaj do të përgatisë
dhe locion me të për të zgjas 2 tbsp. l. manaferrat papjekur gooseberries, derdh një gotë të ftohtë zier me ujë dhe të lënë për 10 minuta. Pas filtër përzierje me napë dhe shtoni 2 lugë vodka.

Well renditur Facials manaferrat dhe fruta verore, ju nuk duhet të harrojmë të themi se lëng frutash i tretë - jo më pak është mjet i shkëlqyer në vazhdim e sipër për lëkurë të thatë se sa diçka tjetër. Për të përgatitur locion me gooseberries, përzierje 1 tbsp. l. glicerinë dhe 5 lugë lëng i tretë. Fshij fytyrën e këtij locion në mëngjes dhe në mbrëmje. Dhe në fund nuk do të jetë e gabuar për parandalimin e alergjive. Nëse ju e dini në lidhje me reagimin negativ të organizmit ndaj komponentëve maska ​​- fruta, manaferrat, gjethe ose mjaltë, të përmbahet duke bërë çfarëdo maska ​​me përdorimin e tyre.