Ne trajtimin e mjeteve juridike popullore alkoolizmit


Alkooli - mashtruesi i madh! Ai gjithmonë mban jashtë për të na "ndihmon dorën" kur ne dështojmë, dobësuar ose ofenduar. Ai na një mënyrë shumë e lehtë jashtë tregon. Por nuk besoj se premtimet e tij. Forcë, të cilën ai premton të japë - iluzore dhe ngazëllim nën ndikimin e tij - është mashtruese. Sepse alkooli ne shpesh e humbasin kuptimin e vërtetë të vlerave të jetës. Armik Alkooli dhe i fshehtë nuk kurseu askënd! Para tij të gjitha nivelet, të jetë ajo burrë, grua, portier apo zyrtar i lartë. Nëse ju ose një të dashur ka rënë varur prej tij dhe nuk e di se si të dal nga rrethi vicioz, përdorni provuar mjetet juridike efektive popullore.

Si për të trajtuar mjetet juridike popullore alkoolike Tretësirë ​​mete bug vodka Kapur disa pyll (ata të doja të jetoj në raspberries). 10 Pastaj derdh gjysmë litër vodka insekteve. Vendin shishe insektet fort të mbyllura në një vend të errët për 2 javë. Strain dhe le të saj të pijë alkoolike. Nëse pacientët vetë shkelur nëpër ndjenjat e neveri dhe pini një tretësirë ​​qelqi. Në fund të fundit, çfarë ju pini, duke blerë në stalla e afërt, jo më mirë. Ne trajtimin e alkoolizmit shtëpitë e këtij muaji do të thotë. Peroksid për alkoolizmi Çdo mëngjes, në drekë dhe në kohën e gjumit pini një gotë me ujë të freskët të pastër me 8 pika të peroksid hidrogjeni.


Kjo fondet kombëtare shpejt do të rifillojë funksionimin normal të trupit dhe zhduket mall për alkool. Liria e plotë nga sëmundje ndodh brenda 3 muajve pas fillimit të trajtimit.
Kvas qumësht serum të pastër dhe mos harroni në një mortajë 3 gota e hudhër të freskët. Përzierje me 3 litra hirrë. Mbyllni kapakun dhe të lënë në një vend të ngrohtë të eksitohet për 2 muaj. Me pije që rezulton ju mund të eleminuar dëshirat për alkool dhe të refuzojë nga pirja e duhanit, i cili shpesh e shoqëron atë. * Muzik e barishte rrënjë lovage, Crush gjirin e lë 6 duart, përzierje së bashku dhe derdh një gjysmë litër vodka.

Mbylle jar stoppered fort, për të mbajtur atë në një vend të errët për një javë. Kur me të vërtetë duan për të pirë, hlebnit këtë tretësirë. Pas marrjes së parave fillon në mënyrë aktive pastrimin e alkoolit në gjak. Së shpejti, tretësirë ​​është e qëndrueshme menjëherë të alkoolit. * Mix gjethet thata grimcuar e thundrakëve ngjyrë kafe dhe fruta jeshile Evropian arre. Bluaj përzierje në një blender për një gjendje e pluhur. Llokoçis një lugë çaji në një gotë të fondeve të marra verë të thatë të natyrshme, mbyllni kapakun gjysmë ore. Pastaj të vënë mjetet dhe pi një filxhan së tretë gjysmë ore para ngrënies.

Kursi i trajtimit - një muaj. * Përgatitja bimor nga varësia e alkoolit. Mix pjesë të barabarta pelinin barishte, e kamufluar trumzë dhe centaury. Pastaj lugë gjelle e bimëve të derdh një gjysmë litër ujë të nxehtë, të sjellë një çiban dhe potomyty gjatë ngrohjes 5 minuta ulëta. Lënë atë derisa i ftohtë poshtë dhe tendosje. Pini kupën e tretë përpara se të hahet. Kushtet e trajtimit alkoolizmi në këtë mënyrë varet nga gatishmëria e pacientit dhe zakonisht është 2 muaj. Kon Bredhi, pushim, korrur në gusht ose shtator, e vënë atë në një tigan, i hedh 1, 5 gota ujë të valë. Mbyllni kapakun, me kujdes të përfundojë dhe të lënë gjatë natës.

Në mëngjes, tendosje dhe ndajnë infuzion rezulton në 2 pjesë. Pije e parë në mëngjes, para mëngjes, i dyti para darkë. Trajtimi zgjat muaj, pastaj të marrë një pushim javor dhe të përsëritur kostot e pranimit. * Hidh një gotë vodka lugë çaji tharë nenexhik dhe të lënë të mbush në një vend të errët të ngrohtë për një javë. Strain, përzierje 20 pika të tretësirë ​​në një gotë me ujë. Kjo është një mënyrë e mirë për njeriun kthjellta dehur dhe tërheqja e tij nga qejf. Përveç kësaj, sigurisht duke ndjekur muajin e trajtimit duket neveri të qëndrueshme ndaj alkoolit dhe e përmirëson shëndetin e përgjithshëm. Get shpëtoj e mjeteve juridike popullore alkoolizmi mund vetëm në qoftë se ju keni një të vërtetë, dëshirë të fortë.

Nëse jeni të pjekur për të, mori tërë moto e shpirtit "Kurrë! Nuk ka rënie të alkoolit në gojë "- atëherë të gjithë ju të merrni. Por nëse pas një kohe, edhe të marrë disa vjet, ju duhet ta dini dhe shërimit plotësisht veten e tij për të prekur alkool - xhin menjëherë hidhen nga shishe. Kjo jetë është e kontrolluar, dhe pastaj duhet të fillojnë nga e para. Dhe ju mund të ofrojë për të shifroj pacientin, por ajo është më e mirë, por për të hequr qafe të varësisë alkoolit pa kodim. Që askush nuk do të jetë në gjendje të japë një garanci që ajo nuk do të fillojë pasi të "surpriza me kokën e tij" të tjera probleme shëndetësore apo. Unë shpresoj këshilla ime do të ndihmojë për të paktën dikush që të shpëtoj të këtij pasioneve të liga dhe liruar nga vuajtjet e të dashurit, sidomos që ju tani e dini se si të shpëtoj nga alkoolizmi vetëm.

Fat i mirë dhe shëndet të mirë! Svetlana,