Mjetet juridike Cirie Trajtimi popullore


Chireyami quhet inflamacion akut i gjëndër e flokëve dhe gjëndra dhjamor të saj lidhur indet përreth. Inflamacioni shkakton bakteret piogjen që normalisht depërtojnë gjëndër e flokut nëpërmjet dëmtimit të lëkurës. Megjithatë, infeksioni mund të vijë nga brenda. Dështimi i veshkave shpesh shkaktohet nga pezmatimi mikrobike e veshkave, prandaj vlon (emri chyrev mjekësor) është edhe një shenjë dhe një pasojë e sëmundjeve të veshkave. Chiri si rezultat i dështimit të veshkave duhet të trajtohet me antibiotik agjentët brenda dhe jashtë terapeutike. Kjo mund trajtim Cirie dhe mjetet juridike popullore.

Vlim Single ndodh në çdo zonë ku ka lëkurë e flokëve trup. Së pari, nuk është një rruzull i dhimbshëm diametër të shtrënguar të ndritshme të kuqe të vogla, atëherë nuk ka qelb akumuluar në të dendur chirya të bardhë në kokë. Pleh organik është lëshuar kur tërhequr vlim. Pas skadimit të plehut, gjethet dhe shufra plagë chirya zarubtsovuyetsya. Nëse trupi është i dobësuar inflamacion veshkave, diabet apo sëmundje të tjera - e procesit të tërhequr vlon kryer sluggishly, qelb akumulon nën lëkurë dhe e kanë hequr atë nga një kirurg.
Excellent parandalimi chiriev është përdorimi i zgjatur i pluhurat farmaceutike dhe refuzimit të sulfurit të ëmbël.


Ju duhet gjithashtu të trajtojnë sëmundje themelor shkaktuar skuqjen e lëkurës dhe inflamacion. Si për të trajtuar një ulcerë? Së pari, ju nuk mund të shkojnë në banjë dhe të përdorni scrubs trupit. Lëkura duhet të pastrohen me salicili ose shpirtrat kamfor, dhe - CHLORHEXIDINE. Së dyti, për administrim oral mund të testohen vetëm mjetet juridike popullore. 1) Hithër të shurdhër ose të bardhë yasnotka. Receta infuzion terapeutik: një lugë gjelle lule derdh një gotë me ujë të vluar, të përfundojë (ju mund të plotësoni në një termos), insistojnë dyzet minuta. Pas lodhje pini një gjysmë gotë me lëng në katër herë në ditë.

Infusion pastron gjakun. 2) maja thatë. Ne pini tri herë në ditë për një lugë të vogël. 3) thumbues hithër. Insistojnë lugë gjelle në një gotë me ujë të vluar për gjysmë ore dhe pi 15 gram tri herë në ditë para ushqimit. 4) luleradhiqe mjekësor. Receta: lugë gjelle tharë rrënjët grimcuar të krijoj një filxhan ujë të valë. Cook për pesëmbëdhjetë minuta rreth ngrohjes ulët, duke shmangur valë. Cool, tendosje dhe pije të ngrohtë. Doza ditore: gjysmë filxhan pjesë të barabarta për ushqim. Pije perfekte për trajtimin e ulcerën, skuqjet, fytyre. Për përdorim të jashtëm janë testuar edhe drogë. 1) Fig.

Avull dhe të bëjë për maturimin më të shpejtë dhe të chirya zbulimi dhe pastrimin e shpejtë të plehut organik. 2) tretësirë ​​alkool i Calendula drogës - dezinfekton dhe shërojnë. Fshij pastër me një zgjidhje të sipërfaqes të lëkurës. 3) gjethe delli Madhe (e njohur edhe si ulcerat bar). Lahen, të prerë në brisk për të nxjerrë në pah lëng dhe vënë në vlim. Lidhësh me fashë fashë sterile. FA SHAT ndryshuar çdo 2:00 të paktën katër herë. Dry avull gjethe delli me ujë para-ziera. Pronat antimicrobial e psyllium plagë shëruese. 4) qepë llambë, prerë në gjysmë dhe vendin prybyntuvaty të pacientit si një kompresë mund të përshpejtojë qelbëzim dhe vlim atë pastrim të shpejtë.

Që ne mund të rekomandojë ilaçe për të trajtuar ulcerat e shkaktuara nga dështimi i veshkave, ihtiolovuyu melhem të përzier me paste zinku apo paste Lassara. Pas hapjes dhe pastrimin e plehut organik duhet të plotësoj në mëngjes Baneotsyn - antibiotik pluhur. Gjithashtu efekt i mrekullueshëm e bën përdorimin e pajisjes d'Arsonvalya të pjekur dhe izlechivaniya vlon. Mbani në mend se Cirie mjekësi trajtim duke përdorur droga popull ka kryer gjithmonë nën mbikëqyrjen e një specialisti mjek që e di praktikën e mjekësisë tradicionale. OlgaW,