Mjetet juridike Zemra e Sëmundjeve Mjekimi popullore


Kur një person është i shëndetshëm, ai ndjen zemrën e tij. Por kur zemra është diçka e gabuar, ajo fillon të kujtoj veten ritmin rreckosur, palpitations zemrës dhemb dhimbje gjoksi, gulçim. Pompa motor ynë i brendshëm 13-23.000 litra gjak çdo ditë. Megjithatë, ai jep gjak të organeve dhe qelizave të substancave vitale, oksigjen, kripëra dhe minerale, ujë, të nevojshme për të mbajtur trupin e njeriut. Ai është duke bërë punë të madhe çdo ditë, kështu që ai duhet të marrë ushqimin e duhur, të jenë të qetë, kushtet normale të punës. Por kjo nuk është gjithmonë e mundur.

Pas bllokimet e marrë, zemra vesh jashtë shpejt. Pastaj ka një shumëllojshmëri e sëmundjeve që do të trajtohen. Në trajtimin e mjeteve juridike popullore sëmundje të zemrës që ne kemi vendosur për të folur faqen redaktuar sot. Pse zemra jonë është e sëmurë? Ne jemi të gjithë të vetëdijshëm se për funksionimin normal të organit tonë të shefit të nevojshme për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme, mos të jetë nervoz dhe të bëjë sport. Por ne rrallë rrinë në rregullat. Bindja ndaj zakon, shumë prej nesh pini litra kafe të fortë ose çaj të ngre kokën lart. Por zemra është një peshë e rëndë, ajo shpejt rritet e vjetër, i veshur jashtë.


Ne abuzojnë alkool, duhan, dhe adhurimi ishte duke ecur ushqim të shpejtë, pa hezitim, si ajo po vuan nga ajo. Nëse kësaj i shtohet për të gjithë këtë mbingarkesë të vazhdueshme nervore, stresi, përgjigja e pyetjes: Pse zemra jonë është e sëmurë - është e qartë. Dhe tani, pas disa vitesh të "kujdesit" të tillë për të marrë fillon tona me motor. Ka dhimbje, gulçim, ënjtje, dhe gjëra të tjera të keqe. Dhe çfarë bëjmë ne? Duke filluar për të pirë ca grushte validol, nitroglycerin, pije flluska Corvalol tërësi, nuk e kuptuar se ata janë vetëm shtyjnë zemrën, duke e detyruar atë që të punojnë shumë. Ky trajtim i zemrës mund të çojë në rezultate të papritura, veçanërisht në qoftë se ju nuk do të ndryshojë stilin e jetës tuaj, por në gëlltitje pilula.

Pra, nuk ka nevojë për të marrë rreziqe. Nëse motor trupit tuaj filloi të punojë intermittently, vizitoni kardiolog fahivtsya-. Për shkak sëmundje shumë të zemrës, ata përdorin metoda të ndryshme të trajtimit, dhe për këtë arsye kërkon vendosjen e një diagnozë të saktë. Në rekomandim të mjekut mund të përdorni efektive, provuar popullore për trajtimin e sëmundjeve të zemrës. Ata janë droga të buta kanë më pak contraindications, edhe pse efikasiteti zakonisht nuk është inferior ndaj tyre. Si për të trajtuar të zemrës mjetet juridike popullore sëmundje? Ka shumë mjete popullore, ka kohë që janë përdorur për të hequr qafe të sëmundjes së zemrës.

Ato përfshijnë teas, infusions e bimëve. Për të maksimizuar efektin e tyre terapeutik është e rekomanduar për të marrë në mes të ngrënies. * Mundohuni të përgatitur këtë infuzion: Hidh 2 tbsp. l. çamçakëz me mente thatë bari 0,5 litra. ujë të valë. Cover, përfundojë, të lënë për gjysmë ore. Strain, pi një gjysmë gotë tri herë në ditë. Vendos 1 tbsp. l. grimcuar manaferrat thata murriz, pour 1 tbsp. e ujë të valë. Lini brenda natës. Atëherë pini një gotë së tretë tri herë në ditë. * Përgatitja e një infuzion terapeutik: Hidh 50 g bar i thatë zheltushnika gjata 0,5 litra. alkool ose vodka. Fort shishe zakuporte i tretësirë, hiqni një vend të errët për një javë.

Merrni 35-40 pika tri herë në ditë me gulçim. * Mix sasi të së bashku të barabartë të barit, yarrow, ca balsam, oe limon, Arnica. Tani, 1 tbsp. l. përzierje pour 1 tbsp. ujë të vluar, të mbuluar, të lënë për një orë. Strain, pini të gjithë numrit të gjithë ditën në pjesë të vogla me takikardi. Këtu janë disa mjete popullore popullore: Mix 1 litër. mjaltë natyral me lëng të freskët të 10 limon. Shto llapa e bëra nga 10 krerët e hudhër të freskët. Tërësisht përzierje, të mbuluar, dhe dyqan në shelfin e poshtme të frigoriferit. Çdo ditë, në mëngjes, 30 minuta para mëngjes, hani 4 orë. L. fondet.

Kjo do të thotë kur sëmundjet e zemrës forcimin e muskujve të zemrës, kolesterol më të ulët. Gjithashtu për këtë qëllim të marrë 15 g rrëshirë marrë nga kajsi, qershi, kumbulla. Në të njëjtën kohë, ajo është e dobishme për të marrë hudhër thatë pluhur për 1/3 ore. L. ose gjalpë hudhër për 1 h. l. tri herë në ditë. Me gjithë dietë e shumë sëmundjeve të zemrës luan një rol të rëndësishëm. Për të reduktuar ngarkesën në të, të normalizohen gjak, uljen e kolesterolit konsumin minimizohet të mishit,