Mjekimi i sëmundjeve me hipnozë


Për përdorimin e hipnozë në praktikë mund të bisedoni gjatë. Ne tani flasim për trajtimin e sëmundjeve me personin hipnozë për të shërohem dhe të përdorimit të saj në disa fusha. Për qëllime terapeutike, hipnozë është përdorur shumë të gjatë. Bazuar në këtë përvojë, numri i përgjithshëm i sëmundjeve të shënuar ato në të cilat trajtimi hipnotik jep rezultate veçanërisht të mira. Ata janë të njohur mirë. Kryesorja mes tyre përfshijnë shtetin neurotike, alkoolizmi dhe varësia e drogës. Trajtimit me hipnozë dhe sugjerim frikën ngulët dhe kushtet (psychasthenia) të mirë-krijuar.

Kjo metodë është efektive për çrregullime të gjumit, pagjumësi, depresion, neuroza seksuale. Hipnoloh Specialist immerses njerëz në një shtet të caktuar, në të cilën çdo gjë rreth zhytur plotësisht në histori interesante. Njeriu e gjen veten si një tjetër vend të këndshëm dhe të rehatshëm për të. Me të tillë një vidstoronyayetsya sesion njeri nga të gjitha që po ndodh rreth. Ajo merr shpëtoj ankth, dhimbje. Për një person në një gjendje të kohës hipnozë fluturon shpejt, në vetëm disa minuta. Por në fakt seancë mund të zgjasë disa orë. Cila sëmundje duke përdorur metodat e hipnozë?


Ky trajtim quhet Hypnotherapy. Ajo përdoret shpesh në trajtimin e hipertensionit, sëmundjes peptike, sëmundje kardiovaskulare. Trajtim shumë i dobishëm hipnozë për njerëzit me anomalitë e zemrës, për ata që vuajnë nga angina apo infarkt miokardi. Siç e dini, zhvillimi i astmës dhe alergjive janë shumë të varura nga shteti emocionale. Sipas ekspertëve, Hypnotherapy mund të shkaktojë përmirësim në këtë shtet, kështu që duke përdorur hipnozë në mënyrë efektive mund të parandaluar ndodhjen e sulmeve dhe manifestimet e këtyre sëmundjeve. Hypnotherapy copes me trashje.

Pas një kurs i veçantë në hipnozë vuajtur nga metabolizmi mbipeshë, ul oreksin, promovon humbje peshe shpejtë. Hypnotherapy përdoret efektive ne trajtimin e semundjeve urologjike dhe gjinekologjike. Kjo metodë është metoda psyhoprofylaktycheskoho baza e dorëzimit anestezi. Metoda e eksperimenteve të gjata provuar efektet e dobishme të hipnozë dhe sugjerim për dhimbjet e lindjes, si dhe tkurrjes së mitrës. Prandaj, ajo është përdorur shpesh në përgatitjen e grave shtatzëna për lindjen e fëmijës, gjatë procesit të lindjes. Është vërejtur se Hypnotherapy është shumë e dobishme efekt fiziologji e shtatzënisë dhe lindjes.

Ajo ka kohë që përdoret sugjerim për lehtësim dhimbje gjatë operacionit. Shpesh metodë është aq efektive se ajo është përdorur gjatë procedurat kirurgjikale të ndryshme kompleksiteti. Përveç kësaj, ajo ndihmon për të kapërcyer frikën dhe ankthin preoperatively dhe për të zvogëluar simptomet postoperative. Metoda e sugjerimit përdoret gjithashtu si një faktor shtesë në trajtimin e sëmundjeve të lëkurës: psoriasis, ekzema, herpes, urtikarie, neurodermatitis dhe humbjen e flokëve. Dentistët përdorin atë në stomatologji si një teknikë anestezisë dhe për të trajtuar pacientët frikën nga vizita tek dentisti.

hipnolohi aplikojnë metodat e tyre për dhimbje kancerit. Ajo është përdorur në lehtësimin e gjendjes së sëmundjen e Parkinsonit dhe sklerozë të shumëfishtë. Shumë dhënat hipnolohi sugjerojnë efektet pozitive të metodave të tyre në trajtimin e sëmundjeve të rënda. Në cilat fusha janë gjithashtu duke përdorur hipnozë? Në botën e sotme të teknikave hipnozë janë përdorur gjerësisht në sport. Për shembull, sipas hipnolohov përdorur gjumë shtatëzënisë rimëkëmbet performancë shumë më të shpejtë se sa pjesa tjetër në shtetin zgjuar. Metodat hipnozë dhe trajnimi autogenic mënyrë efektive të parandaluar peredstartovi negativ shtet.

Pra, të frymëzuar nga një pushim ëndërr është e rekomanduar për të përdorur si një mjet efektiv për heqjen e stresit psychoprophylaxis mendor në një numër të shteteve atletëve mendore. Hipnozë dhe sugjerim është përdorur edhe në veprimtarinë teatrore dhe fazë. Kjo metodë ndihmon aktori për të zotëruar emocionet e nevojshme dhe për të gjetur frymëzim artistik. Kjo metodë ndihmon për të bërë emocionet dhe frymëzim artistik në i pavarur
Swings humor Eid ose ndonjë ngjarje, përmes të cilave edhe aktorët e famshme e madhe ndonjëherë të luajë në fazën jo vetëm më keq se zakonisht, por më keq artistët më mediokër. Një këngëtarë të famshëm të kryer vokal aq i keq që zërat e tyre nuk mund të njihet.

Kohët e fundit, ekspertët në arsim janë gjithnjë e më të interesuar në metodat e hipnozë. Tashmë duke përdorur hipnozë dhe sugjerim në disa metodave të mësimdhënies që përdorin elementet e relaksimit dhe zhytje metodave. Ky është një sistem i veçantë i arsimit që promovon nxënës emancipimi i brendshëm zbulon ndjenjën e brendshme të lirisë, duke treguar potencialin e njeriut.
Kjo metodë është shumë efektive për të mësuar gjuhë të huaja. Kështu, ne mund të konkludojmë rëndësinë e madhe praktik të përdorimit të hipnozë për trajtim dhe vendimet e gamë të ndryshme të çështjeve që kanë të bëjnë me arsimin.

Metodat hipnozë nuk është i kufizuar. Ai është gjithnjë e duke gjetur aplikim në fusha të ndryshme të jetës njerëzore, si ajo mundësitë me të vërtetë pafund. Svetlana,