Mjekimi ureaplasma gratë përgatitjet farmaceutike popullore


Ureaplasma - organizma mikroskopike që jetojnë në sipërfaqen e mukozës së organeve gjenitale, të traktit urinar. Ata nuk kishin ADN, ata nuk kanë mur qelizor që mundësojnë ata për të depërtoj nëpër poret e diametër të vogël për 0,22 mikron dhe shpejt rezistencës antibiotik. Tipar Ureaplasmas dytë - aftësia për të parazitoj në membranën e qelizave epiteliale të traktit urinar dhe spermës. Në madhësi ata mund të krahasohet me viruse të mëdha. Si rezultat i aktiviteteve të tyre, atje ureaplasmosis sëmundje, të karakterizuar nga inflamacion të shfaqjes së departamenteve të ndryshme të sistemit urogjenital, fshikëz, prostatës, uretrës, testiseve dhe shtojca të tyre.

Në gratë, inflamacion zhvillon në mukozën e vaginës, mitrës dhe shtojca.
Ureaplasma nën mikroskop

Në mënyrë tipike, një infeksion seksualisht të transmetueshme. Por infeksion ndoshta intrauterine gjatë lindjes. Në këtë rast, ureaplasma vijnë nga një nënë e infektuar të fëmijëve traktit gjenital dhe mund të qëndrojnë atje gjithë jetën e tij. Online Sot, ne do të flasim më shumë për këtë sëmundje të përbashkët, do të përpiqen për të të treguar më shumë për trajtimin e ureaplasma grave, kimist dhe drogave të njohura që janë përdorur për këtë. Simptomat në të gruas ureaplasmosis Zakonisht sëmundja është asimptomatike, nuk ka shenja të saj, ose shprehur shumë i dobët.


Ndonjëherë një sasi e vogël e shkarkimit transparente nga vaginës, siklet gjatë urinimit. Në rast se mikrobet shkaktuar inflamacion i shtojca mitrës dhe mund të jenë dhimbje në bark. Kur infeksioni pas seksit oral, ureaplasmosis mund të ndodhë me simptomat e dhimbje të fytit, fyt strep. Zakonisht simptomat e para ureaplasmosis shprehur shumë i dobët dhe i rastit. Megjithatë, më ureaplasma mbesin në gjumë. Në kushtet e para të favorshme (imunitet të ulët, hipotermi, stresi, stresi, sëmundje) mikroorganizmave të aktivizohen, duke shkaktuar simptoma më e theksuar dhe komplikime.

Lezionet në zhvillim sistemit urogjenital më shumë inflamacion kap organet e legenit, zgavrën e barkut. Ata fillojnë të zhvillojnë forma të rënda të vulvovaginal. Proces inflamator kap qafën e mitrës, uretrës. Ata mund të fillojnë të zhvillojnë infeksione të përziera të tilla si ureaplasma-chlamydial. Trajtimi ureaplasma Mjekimi është i ndërlikuar, mjek i caktuar në bazë të ashpërsisë së sëmundjes, comorbidities, kushtet e përgjithshme e pacientit. Terapia është antibiotikët ureaplasmosis grup tetracycline, chloramphenicol, Dioksitsiklina, minocycline.
Merrni Antibiotikët 1-2 herë në ditë për 2 javë.

Përdorimi afatgjatë i këtyre barnave që kanë për qëllim shkatërrimin e plotë të ureaplasmas për të parandaluar rikthim. Për shkak të mikroorganizmave ka një rezistencë të lartë ndaj antibiotikëve tetracycline grupit, trajtimi i kësaj sëmundjeje në gratë nuk është gjithmonë një rezultat i qëndrueshëm. Pastaj aplikoni droga të tjera farmaceutike që janë të zgjedhur në mënyrë individuale. Përveç kësaj, derivatet e tetracycline janë të kundërindikuar gjatë shtatzënisë, laktacionit dhe në disa sëmundjeve. Përveç antibiotikët, ilaçe të përdorura veprim lokal. Përdorni qirinj gjenital, ointments antifungal, banja, etj Në kryerjen e trajtimit të rekomanduar nga një refuzim të plotë të marrëdhënieve seksuale, futje alkoolit është i kundërindikuar.

Ju duhet gjithashtu të ndjekë mjeku rekomanduar dietë. Në kryerjen e trajtimit gratë ureplazmy duhet të ndërmarrë hapa për të përmirësuar imunitet. Ky është një parakusht për luftimin me efikasitet organizmin patogjene nga infeksioni. Prandaj ajo është e rekomanduar për të marrë immunomodulators, vitamina, mjetet jetëdhënës dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Trajtimet tradicionale Kur trajtimin ureaplasmosis përdorur si mjetet juridike popullore efektive. Ato mund të përdoren si vetë-ilaçe, por është përdorur më mirë si një trajtim shtesë duke përdorur në lidhje me produktet e rekomanduar nga mjeku juaj.

Provoni disa prej tyre: Hidh 2 tbsp. l. goldenrod thatë bari 2 tbsp. ujë të valë. Fort të mbuluar, të përfundojë, le të ftohtë. Krijoj më i mirë në një termos. Pastaj të mbajë atë 40 minuta infuzion Pastaj tendosje, pini 0,5 gota 4 herë në ditë. Kohëzgjatja e trajtimit - 3 javë. * Mix sasi të së bashku të barabartë të zymolyubky thatë me bar, Wintergreen, upland mitrës. Hidh përzierje 10 g 3. ujë, Tomita vluar për ngrohje të ulët për 5 minuta. Pas kësaj, le të ftohtë nën kapuç, tendosje, pini të gjithë volumin e supë gjatë gjithë ditës. Trajtimi - 3 javë. * Për douching me ureplazmoza kur ka një djegie, kruarje, lengjet vaginale, të përgatisë një supë: Mix 2 tbsp.

l. copëtuar leh lisi, 1 tbsp. l. thatë mitër upland bar, 1 tbsp. l. Çaj Kuril (në dispozicion në barnatore). Hidh 20 g për një përzierje prej 1 litër. ujë, vlim, Tomita rreth ngrohjes ulët, me kapak në për 15 minuta. Atëherë le të ftohtë, tendosje. Volume supë të mjaftueshme për 2 trajtime douching. * Për të rritur sistemin imunitar, të shpëtoj prej mikrobeve çdo ditë hani 3-4 karafil të hudhër të freskët. Ju mund të gatuaj atë me makarona, duke përdorur Blender Lëvizje 100g peeled hudhër me të njëjtën sasi të vajit vegjetal. Shtoni paste 1 h. L. kripë, 1 tbsp. l. lëng limoni. Edhe një herë shkundur. Get makarona, shumë të ngjashme me majonezë.

Ju mund shtriu mbi bukë, të përdorur si një erëza për supave, enët kryesore. Rregullisht hahet hudhër, microflora patogjene gradualisht zhduken. Ju gjithashtu duhet të mbani mend se njerëzit dhe droga farmaceutike në gratë mund të shkaktojë reagime të ndryshme dhe duhet të rekomandohet nga mjeku. Për të emëruar, për të marrë antibiotikë shumë e rrezikshme, sepse ju mund të merrni efektin e kundërt dhe komplikime të ndryshme të sëmundjes. Prandaj, të jetë i sigurt për të vizituar gjinekologu të paktën 2 herë në vit për të zbuluar sëmundjen në kohë. Cheers! Svetlana,