Lëngje Mjekimi nga Norman Walker dhe Rudolph broysa


Ndoshta askush nuk i pëlqen të jetë i sëmurë. Megjithatë, kur një rrethanë të tillë të pakëndshme të ju kap në befasi, pilula atëherë edhe më shumë frustruese është trajtuar gëlltitje, pini potions, shurupe, TEAS, poultices ose bëj që nuk është më e këndshme - injeksione. Megjithatë, ju mund të mendoni se trajtimi mund të jetë e kënaqshme? Çfarë sëmundje mund të shërohet nga shtrirë në shtrat dhe duke pirë lëng?! Po, metodat më të njohura trajtim i tillë është për të llogore normanët dhe Rudolph Walker Broysa. Tregojë për atë mbi detajet e faqes. Sokoterapiya nga Walker Norman Walker rekomandon atë ditë të paktën 600 ml. lëng. Nëse ju vendosni për të trajtuar normanët Walker, ju duhet menjëherë të harrojmë për lëng zakonshme.

Kjo është një lëng i freskët, dhe lëng duhet të jetë saktësisht i freskët. Dhe ajo duhet të merret jo më vonë se 5 minuta pas përgatitjes së saj. Dhe kjo duhet të pini para një vakt, rreth 15 minuta. Lëng Trajtimi varet nga gatim duhur. Është e nevojshme për të prerë juicing fruta ose perime dhe llokoçis lëng të rezultojnë prej druri ose plastike shkop, por në çdo rast jo një lugë metalike. Një pije ky lëng për të ngadalësuar. Medicines me lëng të freskët Sipas lëng frutash normanët Walker në një kombinim të caktuar dhe raporti mund të japin një efekt shërues në trup.


Për shembull, karrota, spinaq i kombinuar me rreth 10: 6, mund të ndihmojë në luftën kundër alergjive, atherosclerosis, artrit, astma, sëmundjet e syrit, infertilitetit, sëmundjet e fshikëzës, mëlçisë, veshkave, organeve riprodhuese, prostatës, bronkit, hemorroide, venat me variçe, shurdhim, hipertension, infeksion fungale e këmbëve, hernia, diabet, sëmundje të zemrës, përdhes, prishjen e dhëmbëve, trashje dhe shumë sëmundjeve të tjera. Shumë më pak pronat e shërimit kanë kompozime të ndryshme. Për shembull, një kombinim i karrota, zarzavate luleradhiqe dhe, në raportin e 11: 3: 2 mund të ndihmojë vetëm me shkatërrimin e dhëmbëve dhe në raport me 12: 4 karrota dhe përbërja luleradhiqe fryt ka veti të jashtëzakonshme shëruese për të luftuar bronkit.

Luleradhiqe është përdorur shpesh në vend të trangujve dhe panxhar, atëherë koktej frutash është plotësisht pronat e reja dhe ndihmon me alergji, varfëri, sëmundje dhe fshikëz fshikëz e tëmthit, mëlçisë, veshkave dhe organeve riprodhuese. Ndihmon sëmundjet fungale këmbët, tension të lartë të gjakut, sëmundje të zemrës, kapsllëk, trashje dhe përdhes. Recommended për të maksimizuar dobinë e kombinimin e karrota, trangujve dhe panxhar duhet të jetë në raport prej 10: 3: 3. Efekti i shkëlqyer terapeutik, sipas Norman Walker, ka kombinuar me karrota selino dhe majdanoz, 9: 5: 2. Ky koleksion është duke ndihmuar në mënyrë aktive në luftën kundër poliomelitit dhe shurdhim.

Nëse kjo formulë për të kthyer mbledhjen dhe shtoni karrota, selino dhe majdanoz edhe spinaq si për të marrë raportin 7: 4: 2: 3, ne të merrni kurë të madhe për apendiksit, venat me variçe, hemorroide dhe diabetit. Efekt kurativ jep vetes lëng karrote pa aditivëve, duke ndihmuar me hernie, trashje, prishjen e dhëmbëve, sëmundjet fungale, sëmundjeve të syrit dhe të mëlçisë, infertilitetit, astma, alergjitë dhe apendiksit.
Në karrota, solo në gjendje të japin efekte kurative dhe lëng shtrydhur fllad limoni për të ndihmuar me sëmundje të prostatës dhe astmë. Kur artrit me lëng grejpfrut efikas dhe selino. Termat sokoterapiyi Walker është zakonisht medikamente të këndshme marrë 30-40 minuta para një vakt.

Megjithatë, nëse sëmundjet pacienti vërejtur e sistemit të tretjes, ata rekomandojnë marrjen e lëng, jo më parë se një orë pasi të hahet. Për të arritur rezultate, lëng duhet të zbatohen rregullisht për disa javë, duke përdorur rreth 2-litra lëng në ditë. Për ata që duan të humbin peshë, sokoterapiya një të jepnin të shkëlqyer. Përveç pastrimin e trupit, me ushqimin e duhur, sokoterapiya në gjendje të përshpejtojnë humbjen e peshë të tepërt. Sokoterapiya Broysa Në Walker, ideja e vetitë shëruese të lëng është e ndarë me një tjetër shkencëtar emër Broys. Ai gjithashtu beson se edhe sëmundjet pothuajse të pashërueshme mund të shërohet pa përdorimin e ilaçeve.

Megjithatë, trajtimi nga Rudolph Broysa duhet të shkoni me refuzimin e ushqimit për një periudhë prej 42 ditësh. Dietë e personit duke përdorur një metodë të tillë të shërimit është vetëm ujë, por uji nuk i thjeshtë, dhe litra kat e lëng të freskët nga fruta dhe perime dhe ekstrakte bimore e sherebelës, barbarozë dhe çaj të kuqe veshkave. Recipes Për shembull, një prej pjatave nga dietë është përzierje e ngjashme e panxhar, karrota dhe selino. Ju duhet të shtrydh lëng të 300hr. panxhar, 100g. karrota, 100g. selino, 30hr. 1 rrepkë e zezë dhe patate. Lëng rezulton të thahet disa herë. Një tjetër recetë është infuzion e bimëve. Hidh një pintë ujë të valë 2 teaspoons urtë.

Kjo përzierje duhet të mbajë për rreth tre minuta në zjarr, atëherë është e nevojshme që të tendosje infuzion dhe shtoni një lugë çaji ca balsam, oe limon, nenexhik dhe lugë çaji lugë çaji Wort Shën Gjonit, atëherë, ju duhet të le atë supë të krijoj për rreth dhjetë minuta. Në lidhje me konsumin e lëng mund të kombinohet çaj veshkave aplikimit. Për ta bërë atë të nevojshme për të 6hr. Wort Shën Gjonit, 8hr. knotweed, 10g. hithër dhe 15 oz. horsetail, duhet të përzierje dhe ruajtur vendas rezulton në një enë të mbyllur. Një lugë çaji gjethe çaji, derdh 150ml. ujë të valë dhe le të qëndrojë 10 minuta. Pastaj largohen ujit duhet të drenazhuar në një tas të veçantë dhe pastaj janë ngjitur herbs, derdh 300ml.

ujit dhe të krijoj vluar përsëri për 10 minuta. Atëherë përsëri ekstrakt filtrohet dhe i shtohet infuzion parë. Tea është përgatitja aq kompleks duhet të aplikojnë brenda 21 ditëve për drekë dhe pas dhe para gjumit. Ju gjithashtu mund të marrë çaj me geraniums. Lugë çaji tharë geraniums derdh 150 ml. ujë të valë dhe mbush për 10 minuta.
Kushtet terapi nga Rudolph Broysa
Mbani në mend se ju nuk duhet të marrë më shumë se 500ml. lëng të freskët në ditë, lëng përdorim zakonisht kombinohet me përdorimin e TEAS ndryshme dhe infuzione. Në fund të agjërimit, është e nevojshme që të kthehen për të përdorur në mënyrë korrekte ushqime të përditshme.

Për shembull, ju duhet të përdorni ushqim të vetëm dhe jo të kripur të lëngshme. Me kalimin e kohës ju mund të inkorporojë gradualisht në dietën tuaj dhe ushqim të rregullt. Zakonisht para se të aplikoni terapi të tillë duhet të konsultohet me një mjek diete. Nuk është e rekomanduar për të filluar agjërimin pas kimioterapi ose kirurgji.
Picciotto,