Nail mjete Trajtimi këmba popullore


Sëmundja më e zakonshme është një thonjtë kërpudhat metra (këmbë atleti, Onihomikoza). Ky infeksion transmetohet lehtësisht përmes një këpucë të përbashkët, sende shtëpiake. Kërpudhat mund të "goditje" në vende publike: vaske, pellgut, dush, stërvitje dhe palestra. Kjo sëmundje është thonjtë shumë praktike, ajo është jashtëzakonisht e vështirë për të hequr qafe. Edhe trajtimi i dukshëm i plotë nga një zjarr të vogël që s'bie në sy mund të ri-infektuar përsëri. Për të mësuar se si të trajtojnë kërpudhat apo folklorike mjetet juridike edhe tretmane efektive për këtë sëmundje, ne përshkruajnë në faqen tonë, materialet në trajtimin e thonjve këmbë mjeteve juridike popullore.

Simptomet e infeksioneve fungale të thonjve këmbët Së pari, tipar kryesor është kërpudhat gozhdë gozhdë njollë, compaction. Disk bëhet e turbullt, pasi është një numër i madh i kërpudhave. Me zhvillimin e mëtejshëm të sëmundjes, gozhdë crumbles dhe bie. Sëmundje Poor shëruar i avancuar provokon përhapjen kërpudhat gjatë gjithë trashësinë e pjatë gozhdë, duke çuar në ndarjen e saj, në shkatërrimin e të gjithë gozhdë, kapjen e të gjitha zonave të reja të thonjve të shëndetshme. Shkaqet e kërpudhat Shkaku kryesor i sëmundjes është, siç kemi thënë, penetrimi i patogjen në dush, sauna, pishinë, në plazh.


Prandaj, ju duhet të veshin pantofla në vende, shist argjilor. Gjithashtu, sëmundja mund të zhvillohet në sfondin e sëmundjeve të brendshme: diabet, të infeksionit HIV, ulet imuniteti, trashje. Kërpudhat mund të shkaktojnë zhvillimin e çara në lëkurë, thonjtë, dhe duke marrë drogë të caktuara, duke përfshirë kontraceptivëve dhe antibiotikët. Si të Treat Nail kërpudhat ? Sëmundje fungale Treat është një domosdoshmëri. Prandaj, prania e simptomave duhet të konsultoheni me një specialist dhe të kryejë trajtimin e nevojshëm. Kohët e fundit, ajo ishte e gjitha në heqjen kirurgjikale të gozhdë dëmtuar.

Për fat të mirë, mjekësia moderne përdor trajtime më pak radikale. Zakonisht mjeku rekomandon marrë drogë të veçanta për trajtimin e kërpudhat: Kjo tableta, kapsula, ointments, llaqet mjekësore. Ajo gjithashtu përdor një aparat të posaçëm me nozzles që pastrohen trashje e thonjve. Zakonisht trajtimi zgjat nga 2 javë deri në gjashtë muaj. Mjetet juridike popullore Trajtimi Nail Në këshillën e një doktori mund të shtohet për të trajtimit themelor mjetet juridike te popullore efektive.
Ata janë aty shumë, ata janë shumë të ndryshme. Kështu që unë kap për ju disa nga ato më të popullarizuara: Çdo ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje, të zbatohet për thonjtë të dëmtuara 1 pikë tretësirë ​​të jodit, fshij atë në thonjtë tuaj.

Pas një kohe, rreth një javë, ju do të jetë djegur, dhimbje rreth një gozhdë e vogël. Kjo është një shenjë e drogës, kështu që nuk ndalet trajtim deri zhdukjen e plotë të sëmundjes. Pastaj e përdorin këtë mjet si parandalimin e 1-2 herë në javë. Ilaç i mirë folklorik - hudhër të freskët. Kalojë atë përmes një shtypi hudhër, përzierje me sasi të barabartë të gjalpë Bujqësisë çdo ditë para se të shkojnë në shtrat fshij përzierje në thonjtë e prekura. Gjethet Narva freskëta të malit hirit, fshij një letër pamjen e lëng, të përfundojë në shenjë të sëmurë, pin fashë. Procedura kryhet çdo ditë, disa herë. Dip një shtupë pambuku Propolisi tretësirë, të përfundojë thonjtë e prekur, fashë të sigurt. * Mundohuni të gatuaj është ilaç popullore efektiv: Mix 1 h.

l. dimethyl, 1 tbsp. l. uthull, 1 vezë të papërpunuara. Përgatitur krem ​​mbani në frigorifer. Çdo ditë në kohën e gjumit fshij vaj të parfumuar në zonat e prekura, të përfundojë deri polietileni veshin çorapet e ngushta. Kompresë të lënë gjatë natës. Kursi i trajtimit 3 deri në 10 ditë. Copë Otschipnite vogël e kërpudhat çaj. Pure atë, fshij slurry rezulton në zonën e prekur. Çdo herë që ju dëshironi të përdorni një pjesë të re, të freskët. Mushroom duhet të jetë një i rritur, rritur mirë, që u paraqit përpara në ekstrakte të ngopura. Para procedurës, këmbët duhet të lahen mirë, avull, peshqir të thatë. Cikël trajtimi - të paktën një muaj. * Mix 3 tbsp.

l. lisi i copëtuar, 2 tbsp. l. lule të thata Calendula, 1 tbsp. l. herbs celandine, 2 tbsp. l. lule të thata e jargavan. I tërë përzierje pour 0,5 litra ujë, vlim, hiqni zjarr, le të ftohtë. Tendosje dhe shtoni ujë për banjot përditshme këmbë. Shkumë pastër fashë sapun siklet bollshme e gjelbër. Përfundojë gozhdë dëmtuar atë me një fashë, veshin çorape të trasha, të lënë gjatë natës. Në mëngjes, të lani këmbët tuaja, fshij tërësisht me një peshqir. Në mbrëmje të marrë një paketë të freskët. Nail Treatment Foot shpenzojnë për të kuruar. Ne e dimë se çdo sëmundje është më e lehtë për të parandaluar se sa për të kurë. Pra, ndiqni rregullat e thjeshta të higjienës, veshin s / w çorape, këpucë me materiale "breathable".

Veshin gjithmonë vetëm këpucët e tij, nuk e veshin e dikujt tjetër, duke përfshirë pantofla. Veshin këpucë mbrojtëse në vende publike. Duke ndjekur këto rregulla të thjeshta, ju nuk do të duhet të mendojnë për mjetet juridike popullore trajtimit. Cheers! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!