Mjekimi undead mënyra popullore


Ftohtë të përbashkët - një sëmundje e zakonshme infektive. Burimi i infeksionit - Rhino viruseve që shkaktojnë simptomat karakteristike të traktin e sipërm respirator. Periudha e inkubacionit zgjat ato prej 1 deri 4 ditë. Çdo të ftohtë, zakonisht i shoqëruar nga një kullojnë hundët. Në mënyrë që të merren me të çdo mënyrë që ju mund të blejnë në farmaci. Por ajo është shumë më lirë për të trajtuar mënyra ftohtë popullore, të dëshmuara nga shumë gjenerata të njerëzve. Përveç kësaj, pse të paguajnë më shumë kur ju mund të përdorni atë handy. Qepë, hudhër, mustardë, të gjitha këto produkte janë në shtëpinë tuaj. Gjëja kryesore për të dini se si të trajtojnë ty.

Por në këtë, ne do të ndihmojë gjithashtu. Çfarë mjetet juridike për të trajtuar rrufë, larje hundës deri ... kërkoni popullore - ndoshta mënyrën më të popullarizuar dhe më e lehtë e trajtimit të ftohtë të përbashkët. Për trajtimin vsoho- ju duhet të derdh të lëngshme nga një lugë çaji apo duart në një vrimë hunde dhe derdh tjetri apo nga goja. Pas procedurës duhet vysyakatysya dhe menjëherë hundë të pastër. Lavatrice ndihmon për të përballuar me sëmundje për disa ditë. Kjo është vetëm për të mos përkeqësojnë gjendjen tuaj, ju duhet të larë hundën me ujë të ngrohtë dhe kripë - ushqimin më të mirë të detit (një gotë me ujë 1 orë L..). Tretësirë ​​Calendula me një të ftohtë, shtuar në ujë për ujitje mund të rrisin pronat e saj medicinale.


Gjithashtu për të shtuar në ujë mund të përdorni eukalipt ose tretësirë ​​e Calendula (për gjysmë ore. L. Një gotë ujë). Përkulet kur të ftohtë. Kjo është një nga produktet më të popullarizuar në popull. Imët pres qepë qepë, të mbyllura në një leckë të lagur dhe të bashkangjitni një pozitë i shtrirë në shpinë në hundë. Mbuluar atë me një top leckë të thatë dhe kështu shtrihem për rreth 10 minuta, të përsëritur procedurën disa herë në ditë. Çiftet rrikë, hudhër ose qepë. Bluaj hudhër thikë, qepë ose rrikë rrënjë, të shtoni në tas dhe thith me avull. Hot dush me ujë për një gjysmë filxhan vaj për 30 minuta, pastaj shtoni melchennuyu hudhër.

Qëndroni ditë dhe lyej kjo do të thotë vrimat 3 herë në ditë. Sigurisht, ka metoda të tjera të bëjmë me një të ftohtë, qull ngrohja, kulpër lëng me mjaltë, lëng aloe. Por vetëm lista ata të gjithë është e pamundur ... Unë shpresoj se këto trajtime të thjeshta të ftohtë në shtëpi do të ndihmojë. Cheers! Përgatitja e artikullit ishte përdorur "Illustrated Medical Reference Profesor Peter Abrahams."
Dmitry,