Mjetet juridike popullore Trajtimi i këmbës diabetike


Diabetik Foot - një komplikacion e diabetit. Kur sëmundja ndodh në pacientët me një gjendje patologjike dhe këmbët në indet fillojnë proceset purulent-necrotic ndodhin ulcerat, lezione të eshtrave, nyjeve dhe enëve të gjakut. Kjo sëmundje është quajtur gjerësisht "zjarr Antonov." Sëmundje është serioze dhe në forma të avancuara të trajtohen vetëm nga operacioni. Me të dëgjuar diagnozën nga mjekët, shumë në depresion, duke parë atë si një dënim me vdekje fjalë për fjalë, dhe besoj neistselimo sëmundje. Megjithatë, që i lashtë herë healers dhe healers kanë zhvilluar dhe përdorur për trajtimin e mjeteve juridike popullore këmbë diabetik.

Në rast se sëmundja fillojnë të angazhohen në kohë, operacioni mund të shmanget plotësisht dhe të bëjmë rrugët konservative efektive. Sigurisht, para fillimit të trajtimit të mjeteve juridike popullore këmbë diabetik, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Përgatitja dhe përdorimi i drogës. Me kos. Provoni një mënyrë shumë të vjetër të manualit të vjetër mjekësor. Të lidhin këtë me e prekur leckë pambuku këmbë ngjyhet në kos të bollshme të freskëta. Kos veprim është aq i shpejtë se zjarri Antonov shkon më tej. Fashë ndryshojnë shumë shpesh, kur ju shihni se ai gjithë rrjedhur jashtë, një ndryshim të freskëta.


Që bukë thekre. thekër fllad bukë dhe sasi e vogël me kripë tërësisht rozzhuyte, lagur me pështymë.
Pesha e themeluar imponojë vendin e sëmurë, zabyntuyte lartë. Ky mjet i ndihmon për të trajtuar zjarr Antonov. Me vaj karafil. Ne trajtimin e këmbës diabetike përdorur vaj karafil. Për ta bërë këtë, njom një copë të pastër e materialit vaj karafil dhe vendosni një fashë në vend lënduar. Ndryshimi atë disa herë në ditë. Pluhur i dëllinjë. Scratch dëllinjë thatë lë gjendjen e pluhur dhe sasi e vogël pluhur në vendin e prekur pasi të keni bërë procedurën e veshjes.

Ajo dezinfekton dhe dries krejtësisht gangrenizuar mëngjes. Recetë e vjetër popullore. Futura në grackë karavidhe të freskët dhe të fshihet ato në një mortajë në formimin e mases i butë. Aplikoni në masë rezulton në vendin e lënduar, të vënë garzë në krye dhe të sigurt me një fashë. Ndryshojë atë me disa herë në ditë. Së shpejti indeve të dëmtuara të lëkurës do të zbardhet dhe pacienti do të shërohet shpejt. Med. Disa shkencëtarë vënë re se në qoftë se plaga e mbuluar me një shtresë e hollë e mjaltit, ajo fillon rrjedhin rrjedhje të fortë të gjakut dhe limfatike, që mekanikisht lan bakteret nga plaga dhe ndonjë plagë shërojnë shpejt. Prandaj, në trajtimin e dëmit gangrenizuar indeve dhe këmbë mjekësi tradicionale e përdor atë.

Këtu janë disa recetave testuar në praktikë. * 50 g të lë grimcuar eukalipt derdh një gotë e gjysmë ujë të valë dhe të lënë për 15 minuta në një banjë me ujë në një temperaturë pak. I ftohtë dhe tendosje. Shtoni ekstrakt 2 lugë mjaltë dhe e përdorin për kremra dhe banjë të bëjë. * 2 lugë të thata lule kamomil pour 2 gota ujë të valë dhe të vënë në një banjë me ujë. Pas 15 minutash, hiqni nga ngrohjes, të ftohtë dhe filtër. Shto një lugë gjelle mjaltë. Turret Ky infuzion këmbët dëmtuara. Ndryshimi i fashë, të larë zonën e prekur tërësisht me një zgjidhje të peroksid hidrogjeni dhe furatsillina.

Pastaj bashkëngjitni fashë të veçantë "Barnolid - H". Pastaj në krye të një fashë sterile, aplikoni një shtresë e hollë e mjaltë të lëngshme dhe të sigurt të gjithë fashë konvencionale. * Mix 80 g mjaltë, 20 gram vaj peshku (të blerë në barnatore) dhe 3 g kseroformu. Të gjitha përzierje mirë dhe të përdorin si edhe në rastin e parë, përhapjen agjent për të pastruar fashë sterile. Në këtë mënyrë ju mund të trajtoni sëmundje Antonov zjarrin dhe lezione të tjera të lëkurës, zgjatur shërimin e plagëve dhe plagë. Në trajtimin e sëmundjes me kujdes të mendojnë për pastërtinë e këmbë dhe të zakonshëm që janë aplikuar. Larë me ujë të ngrohtë të paktën dy herë në ditë.

Për t'u kujdesur përdorimit fëmijë sapun. Wash lëkurë butësisht fshij atë tharë tërësisht. Nëse jeni të sëmurë me diabet, këmbët duhet të përmbahen në pastërti. Shkallë diabetik Foot Mbrojtja kërkon këpucë të rehatshme. Në këtë sëmundje nuk mund të veshin këpucë me këpucë me majë vuri dhe takë të lartë. Shmangni këpucë që hap gishtat dhe pesë për të shmangur dëmtimin e mundshëm apo infeksion. Mbi të gjitha, mos e humbni shpresën. Në shenjë e parë e sëmundjes provoni receta e mjekësisë tradicionale. Zgjidhni një prej tyre ose më shumë, për ju, konsultohuni me mjekun tuaj, ndiqni higjienë të mirë personale, dhe sëmundje duhet të largohet.

Cheers! Svetlana,