Gjiri trajtim lë në mjekësinë tradicionale


Kuzhinë në çdo magazinë shtëpiake është një fletë gji, apo siç quhet - ". Lavrushka" Kjo është një erëza të shkëlqyera dhe të dobishme. Lavrushka përdorur gjerësisht në gatim e gjithë bota. Ajo është përdorur si një erëza në gatim enët e ndryshme dhe pije. Por pak e dinë se me këtë erëza aromatik mund të trajtuar sëmundje të ndryshme dhe Sëmundjet dhe e përdorin atë si një masë parandaluese. Le të flasim sot për trajtimin e lë gjirit në mjekësinë tradicionale dhe të përpiqen për të gatuaj bazuar në mënyrat popullore dhe efektive për të hequr qafe e disa sëmundjeve. Stomak sëmundje.

Kur dispepsi, grusht i copëtuar i lë të freskëta në një blender. Pastaj, shtrydh përmes disa pika marlechku lëng, llokoçis atë në gjysmën e një gotë (100ml) e ujë të vluar dhe pini me stomak bosh. Për të përmirësuar tretje dhe duke u shpëtoj prej bloating, derdh 10 lavrushek të vogël një gjysmë litër ujë, të sjellë një çiban dhe kuzhinier rreth ngrohjes të lartë për 5 minuta. Mbulojnë enët me peshqir supë dhe le të qetësohem pak. Pini gji zierje fletë për barkun një gjysmë gotë në mëngjes dhe në mbrëmje. Inflamacion i veshkave. * Një rozkryshenyh lugë çaji lavrushek derdh 400 ml ujë dhe kuzhinier në ngrohje të lartë për 5 minuta.


Le të qëndrojë për 02:00 dhe për të marrë një lugë gjelle në mëngjes dhe para shtrat. Fletë gji në trajtimin e Perdorimit veshkave brenda 3-4 ditëve dhe pastaj vijnë lehtësim. Fletë gji në trajtimin e diabetit. * Shkërmoqet vogël 5 lavrushek dhe krijoj 200 ml ujë të valë. Insistojnë natën në një termos dhe pirë birrë për gjysmë ore para ngrënies. Për t'u bërë një efekt të rëndësishëm të trajtimit, pini infuzion për 2-3 javë në mungesë të përkeqësimit. Bay fletë kollë. * Muzik duart lë 10 copa gji dhe derdh 400 ml ujë. Vendoseni në zjarr dhe kuzhinier rreth ngrohjes ulët për sa kohë që automjeti nuk është shuma uvarytsya në një filxhan.

Merrni në kataral kollë lugë gjelle para ngrënies deri tri lugë në ditë. Dhimbje Kur të përbashkët. Bay lë për tokë të përbashkët me pluhur në një gjendje apo kafe mortaja mulli. Zakonisht vetëm dy lavrushek i madh. Shto atyre gjysmë filxhan vaj perimesh dhe të vënë enët me një përzierje në një banjë me ujë. Gray për gjysmë ore. Ftohtë për gjalpë vakët temperaturës dhe fshij në spote lënduar me ishias, osteoporozën dhe artritit. Me rritjen e presionit të gjakut. Pushim fushë në duart e dy Lavrushka të madhe, derdh 400 ml ujë dhe vlim për 5-10 minuta. Hiq enët nga të nxehtit dhe të lënë për sa kohë që uji është trëndafili.

Bay fletë në presionin e hipertensionit pini një gjysmë gotë 4 herë në ditë në mes të ngrënies. Gjithashtu supë zvogëlon nivelin e sheqerit në gjak, tregon trupin e kripërave dhe toksinave. Në kancerit të fytit. * Gjirin fletë në trajtimin e kancerit te fytit është përdorur si një tretësirë ​​alkoolit. Për këtë filxhan copëtuar imët lavrushek derdh gjysmë litër vodka. Insistojnë dy javë në një vend të ngrohtë, të errët. Shake periodikisht infuzion. Pas kohës, tendosje atë dhe të marrin një lugë gjelle e gjysmë ore para ngrënies. Nga hemorroidet. * Ilaç Excellent popullore efektiv për këtë sëmundje - infuzion mjekësore.

Për ta bërë atë të thyer duart e tij të 25 lavrushek dhe mbush ato me 3 litra ujë të valë. Insistojnë në një gotë ose tenxhere smalt ditë. Enët me infuzion të përfundojë mirë. Hemorroide Bay fletë si një pije tretësirë ​​sips një gotë gjatë ditës kështu ditët derisa ajo është e përfunduar. Pastaj të marrë një pushim javor dhe përsërisin kursin nëse është e nevojshme. Përveç teknikës infuzion, të bëjë qirinj nga patate të papërpunuara. Qirinj Përbërja yndyrat e naftës vegjetal dhe lëng mishi Lavrushka dhe futur në rektum. Me këtë trajtim mund të shpëtoj të hemorroide për 5 javë.

Në shkarkimin nga veshit. * Brew dy lugë grimcuar fletë gjirin 200ml valë ujit, të përfundojë e ngrohjes dhe të lënë për rreth dy orë. Pastaj tendosje dhe pije pasazhe vesh infuzion, zakapayte dy pika të infuzionit të ngrohtë në vesh, vrimë të ngushtë e veshit me një shtupë pambuku. Veshët Mjekimi gjethe gji të vazhdojë për një javë, ishte