Mjekimi kropyvyanky mjetet juridike popullore te fëmijët


Urtikaria është një reaksion alergjik. Ajo manifestohet si një skuqje të vogël në lëkurë. Dhe kjo ndodh në fëmijët dhe të rriturit. Por për fëmijët nën moshën tre vjeçare, ai është mjaft i shpeshtë që ata janë më të ndjeshëm ndaj ushqimit. Përveç kësaj, ata urtikaria mund të ndodhë për shkak të ushqyerit e dobët. Një tjetër lloj i sëmundjes - skuqje ngrohjes që ndodh kur fëmija tepërt salcë ose gjatë ngrohjes, duke kontribuar në djersë të fortë, e cila krijon një reaksion alergjik të lëkurës. Për të reduktuar skuqjen dhe kruhet, përdorimin antihistamine, pas dozimin për të vegjëlit.

Që trajtimin e mjeteve juridike popullore urtikaria, fëmijët duhet së pari të hequr shkakun e paraqitjes së saj. Nëse koshere - rezultat i një alergji ushqimore, është e nevojshme që të nxjerr gryka, që japin një pastrues shumë të lëngshme ose klizmë. Urtikaria - alergji. Trajtimi i mjeteve juridike popullore gjithashtu ju lejon të shpejt të arritur përmirësimin e fëmijës. Për ta bërë këtë, përdorni një nga recetave. Folk mjetet juridike trajtim i urtikarie: Infuzion i karamele mente. Drop 2 lugë barin e thatë në një termos dhe derdh atyre një gotë me ujë të vluar, të lënë për 2:00. Pastaj cool, tendosje dhe le fëmijën tuaj 3 herë në ditë për 3 lugë.


Edhe me urtikarie ndihmë e madhe bimor i përbërë nga pjesë të barabarta të rigon, hithër, vazhdimësisë Trifid, kamomil, rrënjë sanëz dhe jamball. Merrni 1 lugë gjelle e mbledhjes dhe pour 1 filxhan ujë të vluar, të vënë në një banjë me ujë, dhe të mbajë për 15 minuta. Atëherë hiqni lëngun e mishit nga të nxehtit dhe le të qëndrojë për vetëm 45 minuta. Pastaj tendosje dhe le fëmijën tuaj. Fëmijët nën moshën 1 vit mund të jepet gjysmë ore para një vakt 1 lugë çaji 3 herë në ditë për fëmijët nën moshën tre vjeçare - 1 lugë ëmbëlsirë, ato që janë më të vjetër - një lugë gjelle dhe 3 herë në ditë.

Këto mjetet juridike popullore në trajtimin e urtikaria kombinuar me banjot bimor. Ju duhet për të në mënyrë të barabartë celandine bar i thatë, kamomil ose karamele mente vetëm rreth 100 gram. Vendos bar në një termos, derdh një litër ujë të zier, për pesë orë. Pastaj tendosje dhe zgjidhje cool. Ajo mund të ruhet në frigorifer për 2-3 ditë, por jo më shumë. Fëmija duhet të lahet një herë ose dy herë në ditë, duke shtuar në tabaka çerdhe 200-250 ml e infuzion. Për të reduktuar simptomat e urtikaria bëjë dush supë me pjesë të barabartë të acaroj dhe plaku. Ju mund të bëjë fasha një zgjidhje të dobët të uthull - 1 lugë gjelle për gotë me ujë të ftohtë.

Nëse njerëzit alergjike trajtimet urtikaria nuk do të ndalet sëmundjen dhe i nxituar vazhdon të përhapet kruarje të zgjeruar më tej dhe filloi të vjella, diarre ose kapsllëk, ju duhet të përdorni klizmë, jap diuretik, e vënë fëmijën dhe thërrisni një doktor. Para ardhjes së mjekut për një skuqje të lëkurës mund të aplikoni kompresa të ftohta. Alexander,