Mjekimi Metodat tradicionale dhimbje dhëmbi


Dhe prishja dhimbje dhëmbi dhe dhëmb fillon, kryesisht me dëmtimin e smaltit, të tilla si nëpërmjet kalbjes. Dhimbje dhëmbi mund të shqetësojnë ose periodikisht ose vazhdimisht të shtënat, të ngrirë, të mprehta apo shurdhër.
Në këtë artikull ne do të flasim për trajtimin e dhimbje dhëmbi, metodat tradicionale të përdorura për këtë. Arsyeja qëndron në dhimbjen e kariesit të dhëmbëve ndodhin në proceset inflamatore në periosteum (fluks) dhe të indeve të buta. Ju duhet të jetë i vetëdijshëm se dëmtimi i dhëmbëve konsumi i shpejtë i ëmbëltore, ëmbëlsirat, pijet me sheqer. Sepse sheqeri është në tyre, nga bakteriet e kavitetit oral, konvertohet në acide që shkatërruar dhembet.

Mjekësi alternative njohur për shumë trajtime të popullarizuara për dhimbje dhëmbi. Që duhet të përdorin vetëm ato vetëm në situatat kur për ndonjë arsye ju nuk mund të merrni te dentisti. Këtu janë disa prej tyre. Shuaj kripën nga yndyrë derri kripë dhe e vënë atë në 15 minuta para se të dhëmbit pacientit midis faqe dhe çamçakëz. 1 tbsp. l. grimcuar tharë oblyyte rrënjë çikore acidifikuara me 250 ml ujë të vluar, thith 11 minuta, filtër, ikjen me napë. Shpëlaj me dhëmb të ngrohtë infuzion me dhimbje shumë të rënda dhe përtyp gjatë rrënjë çikore pastruar. * Përgatitja e një zierje e gojës urtë pije dhe mbajtjen e tij për aq kohë sa të jetë e mundur në dhëmb e pacientit.


Për të përgatitur lëngun e mishit 20 gram e urtë derdh 200 ml ujë, të sjellë një çiban. Trajtim dhimbje dhëmbi metodë popullor përsëritur 8 herë në orë. Me vazhdueshme dhimbje dhëmbi tretësirë ​​pije farmaci e rrënjë sanëz, duke marrë 20 pika në një gotë me ujë tri herë në ditë. * Kandidojë për një kohë ndërmjet faqe dhe të sëmurë lëpjetë dhëmb gjethe ose sanëz. * Për të qetësuar dhimbje dhëmbi bashkëngjitni për të panxhar të para dhëmb. * Copë Finely nakryshyt e qepë, të përfundojë në napë dhe dele veshin në anën e kundërt të dhëmbit të pacientit. Metoda e "interesante", por disi ndihmon.

Trajtim dhimbje dhëmbi gjethe delli dhe e pazakontë. Për të bashkëngjitni dhimbje e ulën rrënja gjethe delli në vesh të dhëmbit të dhimbshme. Për të përmirësuar gjendjen e dhëmbëve herë pas here fshij lëng mishrat e tij apo pije infuzion gojën e tij. Healers siberian vënë hudhër në garzë të vënë duart e tij ku ka një impuls në anën e kundërt të dhëmbit të pacientit. Ata thonë se ndihmon shumë! * Rub mishrat bashku me dhëmb të sëmurë vidkushenoho ju fetë hudhër. * Tie qafën poshtë qafës përfundoi në leckë mustardë nxehtë ose rrikë integruar të mirë "propikaye." Përdorni në sëmundjet e dhëmbëve dhe mishrat infuzion dhe zierje e horsetail për shpëlarje dhe lehtësimin e dhimbjeve.

Për ta bërë këtë, 2 tbsp. l. bari i saj derdh 250 ml ujë të valë dhe të zhytem brenda natës. Përdorni zierje leh Aspen (15 gram në filxhan, vlim 6 minuta) lisi leh (100 gram për litër, vlim për 14 minuta, pastaj shtoni pak piper dhe 2 tbsp l uthull..); trengjyrësh violet (1 l. per kupe, vlim për 14 minuta) dhe degët e lulëzuar urtë (2 h. l. të 1,5 gota). * Gjithashtu përdorin për pije dhëmbët infusions barishte shikojnë trigjethësh (2 h L. Per filxhan, mbush 25 minuta.); prosvyrnyka bar (4 h l per kupe, mbush per 15 minuta dhe pije me të ngrohtë..); Rigon (15 gram në filxhan, të qëndrojë 25 minuta); zog barishte Polygonum (20 gram në filxhan, mbush 25 minuta); boronica (2 h.

l. në një gotë, që të qëndrojë 2 orë.) dhe lë ferrë (4 h. l. të 2 gota, të qëndrojë për gjysmë ore). Do të specifikojë, vetëm në rast - çdo mjet në dispozicion të trajtimin e dhimbje dhëmbi përdoren veç e veç. * Aplikoni për shpëlarje me inflamacion të mishrat, dhimbje dhëmbi dhe ulcerat në mukozën e gojës infuzion e trumzë. Për ta bërë këtë, 2 tbsp. l. barishte trumzë për të derdh një gotë me ujë të valë, të qëndrojë, filtër. Gjithashtu vetëm përtyp rhizome ose angelica flamurin e zakonshme të ëmbël. Apo kungull perezhhite bisht i gjethes dhe bashkëngjitni hirin në një dhëmb i uritur e pacientit. * Rub integruar rrënjë rrepë dhe 2 tbsp. l. derdh 200 ml ujë të valë.

Vlim turnips për 5 minuta, filtroni lëngun e mishit. Kur dhimbje dhëmbi shpëlarje gojën me supë të ngrohtë. 8 h. L. thata herbs limon ti nenexhik do të mundi në një mortajë, thith 04:00, Bay 400 ml ujë të nxehtë. Shpëlarje gojën me malcim nullesh dhe dhimbje dhëmbi. Mundohuni të trajtuar vodka dhimbje dhëmbi infused me herbs. * Shpëlaj infuzion tuaj dhëmbëve të bimëve Moldave Dracocephalum ose yarrow normale, cinquefoil patë supë, i ëmbël alkoolat rrënjë flamur kënetë vodka. 20 gram e ëmbël melchennoho rrënjë flamur oblyyte 100 ml vodka, thith 8 ditë në të ngrohtë, shpesh duke tundur, filtër.

Dip një tretësirë ​​pambuku dhe bashkëngjitni të dhëmbit lënduar. * Bashkangjit të lënduar leshi pambuku dhëmb ngjyhet në tretësirë ​​të buds thupër. Për të përgatitur infused