Mjekimi i diarresë në shtëpi


Diarre - një sëmundje e pakëndshme, të cilat ne shpesh ndeshen në shtëpi. Si për të ndihmuar veten në këtë pozicion? Unë ju ofrojnë trajtime më të thjeshta në shtëpi për diarre. Zagotovte 100 gram çaj të gjelbër të thata dhe plotëso atë me 2 litra ujë. Ajo thith për gjysmë ore dhe pastaj vlim për një orë, nxitje herë pas here. Hidh supë në një tenxhere të veçantë. Pastaj derdh një litër ujë në ujë pirja dhe vlim për 10 minuta, duke përfunduar të gjitha filtrimit. Lidhu dy supë, derdh ato në shishe të pastër sterilizuar. Mbani supë në frigorifer - 6 muaj dhe i ngrohtë - vetëm 3.

Mjekimi i diarresë në shtëpi shpenzojnë 4 herë në ditë 25 minuta para ushqimit për 2 lugë. l. supë. 3. l. bollgur pour 2 gota me ujë dhe vlim atë. Le të qëndrojë 01:00, pini dy herë në ditë për 100 ml. Trajtimi i ndërtesës diarre mund të kryhet duke përdorur elb. Për ta bërë këtë, 1 tbsp. l. kokrra elbi duhet të derdh 200 ml ujë të vluar, të mbështetur 05:00, vlim për 10 minuta, filtruar. Pini këtë zierje 4 herë në ditë për 1 qind. l. * 2 ch. L. fara kopër oblyyte 450 ml ujë të vluar, thith 25 minuta, filtruar përmes garzë. Merrni një gjysmë gotë e infuzion tri herë në ditë 30 minuta para ngrënies.


Metodat e trajtimit diarre shtëpi plotësoj granata. Diarre shegë brewed me ujë të valë dhe të insistojnë për pikturë ujë. Proporcioni i kësaj - 1 tbsp. l. peels shegë për filxhan me ujë të valë. Pije mjet në një kohë. * Diarre zgjatur tregoi Wort St John Diarre-së dhe yarrow. Diarre barishte infuzion Shën Gjonit Wort dhe yarrow duhet të pini çaj. Tea përzierje e tyre në mënyrë të barabartë, dhe 1 tbsp. l. koleksion brewed filxhan ujë të valë. * 1 ch. L. patate koll oblyyte gjysmë gotë uji të zier të ftohtë, llokoçis dhe për të marrë 1 kohë. Trajtimi i niseshte diarre mjaft efektive në dispepsi. * diarre kamomil mund të jetë po aq e dobishme. 1 tbsp.

l. lule të thata zaparte një filxhan termos me ujë të valë për 4:00. Pastaj derdh infuzion përmes disa shtresa të napë të pastër. Merrni 2 lugë. l. 4 herë në ditë, pas ngrënies. Gjithashtu trajtuar diarre në dietë shtëpi. Kur diarre fermentimi heqë dorë carbs dhe hanë vezë, djathë, peshk dhe mish. Kur diarre kalbur, të bëjë gjithçka e kundërt, kështu që hani biskota, sheqer, patate, biskota, drithëra dhe pelte. Kjo dietë gjatë diarresë është afatshkurtër, dhe kështu përpjekje për të përmirësuar shtet diversifikuar dietën tuaj. Vetëm ushqime të papërpunuara të hyjnë në të, pas një restaurim të plotë.

Gjithashtu, nuk duan të heqin dorë, por më tepër duhet të përdoret astringents për diarre. Këto përfshijnë kafe të fortë pa sheqer dhe qumësht, çaj të fortë, fruta dhe TEAS bimor bërë nga dardha të thata, kakao dhe verë të kuqe. Dhe për të krijuar kushtet për të rivendosur një gut shëndetshme, priftërinjtë 4 herë në ditë një hirre pak i kripur. E pra, kjo është e gatshme në dispozicion mjetet e listuara?
? Dhe tani që ju e dini se si për të trajtuar diarre në bimëve në shtëpi, ajo pothuajse nuk ka frikë nga ju! Cheers!


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!