Mjekimi i hipertensionit mbledhjen e bimëve medicinale


Duke përdorur bimë të kuvendit për shkak të ndikimit të tyre më të madh. Ajo duhet të përmbahen në mënyrë rigoroze për këto doza që nuk dëmtojnë shëndetin e tyre. Mjekimi i hipertensionit mbledhjen e bimëve mjekësore është e dëshirueshme për të lidhur me mjekun tuaj të marrin në konsideratë contraindications për përdorimin e komponentëve të tarifave për sëmundje të tjera në trupin tuaj. Në hypertensive lidheni me 30 gram lule të gjakut-kuqe berries dhe bimëve veshtull bardhë. 1 ch. L. bimë koleksion oblyyte 250 ml ujë të valë, thith për 10 minuta dhe filtruar. Gjatë pritjes, një orë pasi të hahet, pini një filxhan i tretë do të thotë 3 d. Per dite. Në hypertensive lidheni me 15 g barishte Astragalus sherstystotsvetkovoho, lë të vogël lule mëtrik gjak - manaferrat e kuqe dhe fruta chokeberry aronia. 2 tbsp.

l. koleksion derdh një pintë ujë dhe të nxehtë për 15 minuta në një banjë me ujë të valë. Përballoj 45 minuta, filtër, shtoni 500 ml. Merrni në recetë e mëparshme. Në hypertensive lidheni 20 g të barit dhe bimëve Leonurus pyatilopastnoho kënetë e tharë lule, 10 g bar horsetail dhe lule të gjakut-kuqe berries. Pastaj 20 g koleksion derdh një gotë me ujë, të nxehtë për 15 minuta në një banjë me ujë të vluar, të ftohur 45 minuta, filtruar dhe të lartë deri në 200 ml. Pini një filxhan çerek prej 3 g. Per dite. Lidhu në 15 gram lule bari horsetail, manaferrat gjakut-kuqe, lë mëtrik vogël dhe barishte të bardhë veshtull, shtoni yarrow barishte normal. 1 tbsp.


l. oblyyte mbledhjen e 250 ml ujë të nxehtë, thith atë në ujë të vluar për 03:00 dhe pastaj i zier për 5 minuta, ftohet 15 minuta dhe filtruar. Pini një filxhan çerek 4 g. Per dite. Mix 15 g gjethe të vogla mëtrik dhe frutat e qimnon, shtoni 25 gram lule e gjakut-kuqe murriz, 30 g barishte veshtull bardhë dhe 20 g rrënjë sanëz dozë. 1 tbsp. l. bimë koleksion oblyyte 250 ml ujë të valë, thith 02:00, filtër. Pini një gotë 2 g. Per dite. Mix 10 g fruta qimnon dhe lë mëtrik të vogël, 30 g lule të gjakut-kuqe berries dhe bimëve veshtull bardhë, shtoni 15 g gjethe Melissa medicinale dhe rrënjët agnushe dozimit.

Hani dhe kuzhinier koleksionin e mëparshme. Mix 15 gram lule të gjakut-kuqe berries, llamba e farës hudhër, barishte horsetail, gjak-kuqe berries fruta, herbs, veshtull bardhë, shtoni 20 g barishte yarrow normale dhe 5 gram lule Arnica malor. 1 tbsp. l. përzierje perimesh oblyyte 250 ml ujë të vluar, thith ftohjes dhe filtër. Merrni një filxhan çerek 3 g. Per dite. Lidhu 15 g veshkën çaj barishte, ijet kanellë, herbs pyatilopastnoho Motherwort, 10 g lule farmaci kamomil dhe gjethet e karamele mente, shtoni 20 g të rrënjëve sholomnytsi Baikal. 10 g mbledhja e bimëve oblyyte 200 ml ujë, ngrohje për 15 minuta në një banjë me ujë të valë, të ftohtë 45 minuta, filtri dhe të shtoni në 200 ml.

Pini katër gota e 3 g. Per dite. Alexander