Hemorroide Mjekimi vajra esenciale


Hemorroide - nje semundje e karakterizuar nga formimi i zgjatimi i mukozës, e cila është e pasur me enëve të gjakut dhe të ruajtur në rektumit dhe anusit. Kjo sëmundje mund të jetë rezultat i diarre dhe kapsllëk, kequshqyerja, sjellje të këqija, mënyrë jetese i ulur, ankthi i tepërt, nervozizëm dhe stresi dhe aktivitetit të tepruar seksual.
Kusht për trajtimin e suksesshëm të hemorroide vajrave thelbësore është mungesa e kapsllëk. Prandaj ajo është rekomanduar me forcë për të përfshirë në vaj luledielli tuaj dietë për të normalizuar stol (1 tbsp. Lugë në mëngjes në një stomak bosh). Vajra e rekomanduar: Essential - Wort Shën Gjonit, selvi, Myrtle, u rrit, buckthorn, yarrow; perime - kakao, ricinus (vaj pluhur), luledielli.

Shembuj të përdorimit. Në raste të avancuara, microclysters Daily rekomanduar zierje e naftës kamomil dhe kakao. Për ta bërë këtë, 1 tbsp. lugë e ngrohtë gjalpë kakao për ngrohje të ulët dhe përzierje me 50 ml lëng mishi kamomil (1 tbsp. i lule kamomil të thata në një gotë me ujë). Pas procedurës duhet të shtrihem për 30 minuta. Kursi i trajtimit - 3 javë. Në microclysters akute mund të bëni dy herë në ditë. Për të ndikojë ënjtje hemorrhoidal dhe gunga të bashkëngjitni atyre në masë i butë marra pas përzierjen vaj luledielli nga niseshtesë së patates. Një mënyrë e mirë për të luftuar vaj luledielli hemorroide është e kombinuar me mjaltë.


Për ta bërë këtë, përzierje 1 tbsp. lugë vaj luledielli dhe mjaltë. Gatuar krem ​​çdo ditë para se të shkojnë në shtrat lyej anusit. Ju mund të përdorni një kompresë. Për ta bërë këtë, përdorni një leckë ngjyhet në një përzierje e vajrave thelbësore (2 pika barbarozë dhe selvi) dhe atë të bashkëngjitni anusit. Ju lehtë mund të lyej zonë problemi është holluar mirë me vaj qiparisi. Hemorroide Mjekimi vajra esenciale do të jetë e dobishme shoqërojnë duke marrë banja të ngrohta me shtimin e dy pika të barbarozë dhe selvi vajrave. Kohëzgjatja e marrjes së banjot e tilla nuk duhet të kalojë dhjetë minuta. Efekti pozitiv në këtë sëmundje të sigurojë një dush të ngrohtë aromatike me vajra esenciale të tilla si selvi, myrtle dhe pemë.

Lyej hemorroide përflakur jashtëm pluhur ose vaj luledielli. Mirë për hemorroide ndihmojë vaj buckthorn det. Për ta bërë këtë, përzierje 1 h. Lugë të vajit + 1 tbsp. i mjaltit dhe yndyrë nutryanoho derri. Përzierje rezultuar ishte vënë në zonën e problemit.


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!