Mjekimi i infeksioneve virale te fëmijët dhe të rriturit për Popullit


Viruset - shokët e pashmangshme të njeriut. Ata janë kudo. Ndërsa sistemi imunitar është i fortë, është e vështirë për të thyer një njeri, por që dikur ajo dobësuar - ata aktivizohet menjëherë. Parandalimi i sëmundjeve më të madhe të njeriut - forcimin e sistemit imunitar. Por nëse trupi është dhënë dështim, ju duhet të trajtohen. Pra, ne redaktuar faqen sot dhe flasin për trajtimin e infeksioneve virale në fëmijët dhe të rriturit mjeteve juridike popullore. Rotavirus Hastroerterit Forma themelore e infeksionit manifeston si dehidratim, diarre. Kjo rezulton në dehidratim. Infeksioni përhapet përmes ushqimit, duart e pista mbytje.

Fëmijët ushqehen me gji shumë më e lehtë për të tolerojë infeksion Rotavirus. Kur simptomat e rinitit dhe gastroenterit të dehjes (gripit stomak) i kombinuar, është e nevojshme para së gjithash për të mbushur ekuilibrin e ujit në fëmijën. Kjo përjashtuar nga produktet e qumështit ushqimore baby - gjatë sëmundjes trupi nuk mund të tolerojë lactose. E dhënies së gjirit nuk është i zbatueshëm. Mos harroni se ushqimi nuk duhet barrë puna organ shtesë! Le pijeve kec ose mollë e pjekur (copë e fëmijës vështirë për gëlltitje), qumësht i thartuar pjekur, kos, granola. Trajtimi i mjeteve juridike popullore • Elm ndryshkur (pluhur) - 5 gram kanellë - 5 orë


Llokoçis dhe derdh në anën e pasme të gjuhës. Kërkesë ujë. Tërheqje semundja pas administrimit të dytë. Për fëmijët më të vjetër që është e këshillueshme për të shtuar një përzierje e 5 g piper të kuq. • Zgjidhja Salt do të parandaluar dehidratim. Merrni kripë - 5 g dhe 20 g sheqer për litër të ujit të pijshëm ose minerale gazuara. Pini ujë të thjeshtë në vend. • Mënyra Popullit në vend rehydron: rrush të thatë - 100g zier për gjysmë ore në një litër ujë. Për mbushje rrush paund zgjidhje. Shtoni kripë - 5 g sode - 5 gram dhe 20 gram sheqer. Sillni në vlim dhe pini gllënjka të vogla shpesh. • Shën Gjonit - 10 g krijoj 250 ml ujë të valë. Merrni një gotë të tretë për fëmijët nga tre vjet.

• Blueberries. Merrni manaferrat thata vetëm, sepse Fresh dobësojë karrige. Bëni fruta zier, pini ujë në vend. • oeonthera dy vjet. Me diarre të fortë të bërë supë (10 g për 300 ml). Pini 10g 5 herë në ditë. • Së shpejti ndihmon dhe niseshte patate. Niseshte holluar (5 g) në 100 g ujë të valë pije të ftohtë në një gllënjkë. Kur vjella ndalesa, fëmija duhet të jepet zier oriz qull ujë pa kripë, përzierje mollë dhe karrota, supë oriz në vend të ujit. Infeksion respirator akut viral influenza Kur toksina trajtimin bllokojë efektin e virusit të gripit në trup. * Toksine Great hips infuzion.

Manaferrat grimcuar derdh një litër ujë, vlim dhe le të qëndrojë në të egra të ngrohtë u rrit 05:00. Për të pirë me mjaltë, jam (nëse asnjë diatez). Shpëlaj gojën tuaj pas çdo vakt, si acid gërryen dhëmbët. • Raspberry Common - ilaç më të zakonshme. Mjekimi i infeksioneve virale shpenzojnë infuzion. 10 g të raspberries thata derdh 200 ml ujë të valë. Pini çaj. • Si të aplikoni fruta triko dhe gjethe mjedër në një raport prej 1: 2, si një tretësirë. Pastaj një përzierje (10 g), derdh një gotë me ujë të valë. • Mbledhja e ngrohjes. Merrni pjesë të barabarta: butë (fruta dhe gjethet); lëpushë (gjethe) - expectorant, antiseptik; rigon (barishte) - bën të dalë djersë.


Mix 10 g të përzierjes derdh ujë të valë (250 ml). Pini çaj në vend. Kur temperatura në termometër tregon mbi 38, fillojnë të xhiruar e saj poshtë për të parandaluar komplikimet e zemrës. • Gjëja kryesore - nuk perekutuyut fëmijë. • fshij me ujë uthull (20 g për litër të ujit shestyprotsentnoho) mbrapa, gjoks, armëve dhe trup më të ulët. Në ballin vënë një kompresë. Përsëriteni çdo 02:00. Në temperatura shumë të larta për të fshij zgjidhje në lëkurë dhe e vuri fëmijën poshtë tifoz për dy minuta. • Mix lëngje e portokalli, limon, mollë, domate dhe panxhar. Prano kur temperatura fillon të rritet. • buds Pishave dhe twigs të rinj bredhi të përzier me rrënjët e butë, pres.

Shtoni 500 g përzierje në një tenxhere smalt, shtoni mjaltin (500 g), derdh 200 g ujë të nxehtë. Mbush javë. Duhet të formohet lëng të ndritshme të kuqe. Ai drenazhuar dhe të pijë 100 gram para ngrënies.
Infeksion adenovirusi Kur infeksion adenoviral e syve konjuktivës përflakur, bajamet duket i holluar me ujë të bollshëm dhe shkarkimin e hundës. Për të kuruar prekur sytë mukoze konjuktivit e një fëmije, vetëm vetëm dy ose tri herë për të fshirë sytë e tij me lesh pambuku zhytur urinë e tij. Infeksion Sintitsialnaya respirator viral Në këtë infeksionit viral rrufë vëzhguar, shkarkimi i bollshëm i mukusit trashë, ënjtje hundës, periudhave të shkurtra ngulët e kollitjes.

Këlbazë të trasha dhe të vështirë gjethet. Thithja me kollitjes • Një grusht eukalipt lë brewed në ujë të valë. Thith avull me hundë, atëherë përmes gojës. Supë ngroh paraprakisht vënë pranë shtratit të një fëmije. • Të pastrimit patate gatuar vënë një majë e trumzë, eukalipt dhe 3 pika vaj qiparisi. Frymarrja avull për pesë minuta. • Bëni një jastëk të vogël, të mbushur atë ca balsam, pikoj thelbësore të naftës (pisha, bredhi, selvi dhe temjan) dhe vënë në ballë krevati. Mjetet juridike popullore për të ftohtë të përbashkët • lëng fllad lakër, aloe apo Kalanchoe fëmijë pikoj hundës. • vaj hudhër. Hidh hudhër integruar dhe fëmijë të naftës pikoj luledielli.

Dy teknika undead stop. • lëng panxhar kuqe (papërpunuar) përzier me mjaltit 2: 1. Të jetë i sigurt për të hequr instalacioni i mukusit të hundës. Nëse fëmija nuk është në gjendje për goditje hundë tuaj, ju mund të hiqni shiringë mukusit. Shëndeti për ju dhe fëmijët tuaj! Helen Shane,