Alergji Mjekimi mjetet juridike popullore mumje, gjethe gji dhe barëra


Alergji - një sensibilitet të lartë e mikrobit me ndonjë gjë. Ajo mund të shkaktojë reaksion jo-standarde për kimikate, tekstile dhe kafshëve lesh, pluhuri, bimëve dhe mikroorganizmave. Rrobat bërë nga Sintetike produkteve me shtimin e preservatives ndryshme dhe aditivëve - të gjitha artificiale, në bazë të kimisë, mjedis të ndotur. Natyra Më pak ende e vërtetë, dhe për këtë arsye nuk është një surprizë e madhe fakti që sëmundja alergjik ka kohë që quhet shekulli. Është e mundur jo vetëm nga kontakti me komponentët e jashtme, por edhe si një reagim ndaj ilaçeve, ndryshimet klimatike, kohë të vitit, ajo mund gjithashtu të jetë një shenjë e sëmundjeve të ndryshme: astma, dermatit, urtikaria.

Ajo është gjithashtu një variant i hetimit në shkelje të Endokrinologjisë, sistemit imunitar dhe nervor. Të ndryshme llojet e alergjive, të lëkurës, të frymëmarrjes, ushqyese, medicinale, me stings insekteve. Pavarësisht nga simptomat e zakonshme (sytë itchy, të lëkurës, hundë i lëngshëm, kollë, teshtij, shtetërore i ngadaltë, dhimbje koke, depresion), çdo person mund individualisht kurs i sëmundjes. Si një trajtim të tillë - një pilulë dhe pirë mbulohen deri tani në mjekësi zyrtare atje. Së pari, ajo ofron direkt njohin alergjen, dhe nuk ka dyshim për atë për të mbrojtur pacientin. Kjo është më shumë se parandalimi procesin e mjekimit. Medicines ndihmojë për të lehtësuar simptomat alergjike.


Në këtë situatë, mund të përfitojnë trajtim të njerëzve.
Le të konsiderojmë me ju atë që e alergji mjetet juridike trajtim popullore: mumje, gjethe gji dhe bimëve. Trajtimi i bimëve mjekësore Infusions dhe decoctions e tharë kënetë duckweed pres, dhe 2 h. L. pluhur ka nevojë për ujë për gjysmë ore para një vakt. Marrë 4 herë në ditë. Pound rrënjë selino, një çift i lugë holluar me 200 gr. Ftohtë 04:00 ujë insistojnë, filtër. Pritjes -. Tre herë në ditë për 70 oz, 30 min. përpara se të hahet. Në 500 gr. ujë të valë për gjysmë ore, të lënë 2,5 Dess. l. kafshët. Pini çaj në vend.

Rubdown, fasha dhe kremra në një banjë me ujë në 250 gram. ujë të vluar, vlim 10 gr. lisi dhe 10 oz. lule kamomil. Pastaj cool, tendosje dhe shtoni ujë të ftohtë nga kazan për të provuar të vëllimit origjinal. Gjatë ditës, përdorni 1-2 herë. Lagësht supë zonën e prekur 20 oz. Dvukoloskovoy Ephedra (bar) i gatuar për 5 minuta në 400 g. ujit. Gjatë kruajtje rubdown të ​​përdorur tretësirë ​​alkoolit prej Calendula, zambakëve të bardhë, por ato mund të përdoren vetëm një herë, dhe vetëm pesë ditë. Duke bërë një pushim për 10 ditë, të përsëritur. (Përgatitja e infuzionit: 100 gr.

Alkooli mbush 25 gram lule, dhe le të qëndrojë. Para përdorimit, i holluar me ujë). Thithja * Përgatitja e tarifës gjelbër e 10 gram. Veronica (bar) dhe gjethe delli (gjethe), arre (gjethe). 1 tbsp. l. përzierje insistojnë orë në 1 tbsp. ujë të valë. Për një sesion duhet 100 mg. supë të tendosura. * Në 200 ml ujë të valë për të mbushur 10 oz. lule të akacies dhe i gjethet e ferrë, 15 oz. renditet livadh. Lër të mbush për një orë. Tendosje. Në proçesin, përdorim 60 ml. Brew 2 zierje e yarrow - 10 oz. mbi 1 dhe leh e kulpër -. 15 oz. 200 ml. Strain, lidheni. Një mbytje - 70-100 ml.

Banja * Mix 10 pjesë celandine herbs, i urtë, bagëti, kamomil dhe rrënjë sanëz. Neni 0.5. kullosa pour 1 litër. ujë të valë. Cook 10 min., Infusions 30 min., Strain dhe të shtoni në banjo. Kohëzgjatja - 10 min. 2 ditë më vonë. * Banja litra raki pederast, të ndihmojë me skuqjen e lëkurës. * Mirë soothes trajtim kruarje të ujit të Kënetës kënetë supë (1 L. Një dush me ujë të ngrohtë). Për një rezultat pozitiv, infusions dozë dhe decoctions përshkruara nën moshën e pacientit: Age Doza (doza e bazuar rritur) 1/8 të 1 viti 1 deri në 2 vjet 1/6 nga 2 1/4 deri në 4 vjet 4 deri 7 vjet 1 / 3 e 7 1/2 deri në 14 vjet 14-25 vjet nga 25 2/3 deri 60 vjet më 1 dozë mbi 60 vjet të vjetra 2/3

Trajtimi i sëmundjeve të fytosbora janë shitur në farmaci
Vaji Hlyderynyn (kavanoza qelqi ose tuba alumini); Hlytsyram (tableta, granula, çanta e disponueshme celofan); Oil u rrit hips (të lëngshme me vaj në shishe); Averin-çaj (çanta e disponueshme); Olazol (spray); Romazulan (të lëngshme në shishe). Ato përfshijnë - ekstrakt jamball izoluar nga rrënjët; infuzion e bimëve dhe violets numër; ekstrakt dhe kamomil vaj esencial; vaj buckthorn det; bimët acid yndyror pangopura dhe ngopur.

Trajtimi mumje
Mumiyo në alergji akute heq simptomat gradualisht dhe në të njëjtën kohë ajo do të shërojë.

Një trajtim mumje - është 10 ditë. Shkrihet 8 g mumje në dy gota ujë. Merrni 1 tbsp. l. përpara se të hahet në mëngjes dhe në mbrëmje. Jenë të përgatitur dhe për këtë mumje ka një pastrues dhe diuretik. Puçrra në lëkurë lyej një zgjidhje të fortë - 8 gram në gotë me ujë. Për të filluar, 4 dhjetë-vjeçare çdo ndërprerje 10-ditore. Për të rregulluar rezultatin, përsërisin kursin e plotë të trajtimit në 6 muaj dhe për të parandaluar propyvaye për 1 vit në vjeshtë dhe pranverë. Mund të përdoret si Pamir, kështu Altai mumje ose tableting farmaci. Është e rëndësishme që pas shkrirjes atë në ujë, ajo mbetet transparent pa mutnela!Bay trajtim fletë
Përgatitja e supë. Për ta bërë këtë, 20 gram gjethe dafinë derdh 2 gota ujë, vlim për pesë minuta, pastaj 20 minuta thith vidstavyvshy të para nga të nxehtit dhe derdh në një bankë të veçantë. Aplikoni nga jashtë si një banja zierje dhe kremra. Fëmijët nën një vit mund të pini dhjetë pika në një gotë me ujë dy herë në ditë. Fëmijët më të vjetër se vitin - 2 tsp tri herë në ditë. Me tre vjet - 1 lugë tri herë në ditë. Të rriturit - 1 tbsp. l. para ngrënies tre herë në ditë.
Më shumë këshilla Kusht i pandryshuar për rezultate efektive - është e përjashtuar për herë të parë, disa produkte që janë alergeneve, nikotinë dhe alkool produkte përmbajnë kafe dhe kakao fasule, qumësht, mish, soje, kërpudha, prodhimet e detit, asnjë arra, fruta dhe i kuq saj hije, mjaltë, ëmbëltore, erëza.

Përfshijnë në dietën e produkteve hypoallergenic: mish lope të zier, lepuri; qull gatuar në supë perimesh ose ujë, jo i rafinuar vaj perimesh; mollë jeshile, gooseberries, kungull i njomë, kungull; unsweetened komposto frutash të thata; TEAS të hithër, vazhdimësisë, Wort Shën Gjonit; të thata në një furrë bukë kafe. Në sëmundjeve alergjike në frymëmarrje hundës ushtron dobishme për metodën e PK-Buteyko Ju mund të kthehet në akupunkturë akupunkturë dhe teknikat, ata jo vetëm që trajtojnë, por edhe të parandaluar relapses dhe repetitions. Mos harroni, duke përdorur mjetet juridike popullore duhet të jenë të kujdesshëm sepse nganjëherë herbs vetë janë burime-alergeneve që mund të rrisë një alergji ekzistues.

Gjithashtu përdorin metoda dhe receta mbarëkombëtare ndiqni dietën dhe higjienës. Dhe ne ju inkurajojmë redaktuar faqen nga trajtimi i barnave alergji të përdorura për të konsultuar dhe bimëve Doktor - allergist. Bakinka,