Mjekimi mjetet juridike popullore abscesi


Abscesi - akumulim i qelb në organet apo indet në një zonë të kufizuar për shkak të inflamacion dhe dekompozimit, duke rezultuar zgavër ishte atje. Një abscesi është akute, me mosfunksionim të organeve, zakonisht me dhimbje dhe ethe. Zakonisht kërkon ndërhyrjen e një kirurg. Megjithatë Trajtimet popullore ofrojnë shpërndajë abscesi qelb dhe shërohet inflamacion. Rekomandohet për këtë vaj esencial, - Arnica, Wort Shën Gjonit, pemë çaji; Perime - pluhur, luledielli. Trajtim Folk i abscesit * Aplikoni në vend lënduar një copë pambuku të lagur në vaj pluhur. Pëlhurë duhet të mbahen për një kohë të gjatë (procedurë kryhet 1 - 2 herë në ditë). * Mix 10 g vaj luledielli, 10 g rrëshirë bredh, 1 tbsp.

lugë të freskët derri nutryanoho yndyrë, 10 gram e beeswax, 1 tbsp. lugë sapun integruar. Bluaj beeswax dhe pastaj lidheni me komponentët e tjerë. Vendi enë për ngrohje të ulët, vazhdimisht llokoçis, të sjellë një çiban. Përzierje të qëndrojë për një kohë të zjarrit, duke kontrolluar periodikisht përbërjen gatishmërinë. Për ta bërë këtë, pikoj atë në një sipërfaqe horizontale - në qoftë se një rënie e ruan formën e saj, nuk e përhapur, pastaj, do të thotë të bëhet. Tendosje përzierje të nxehtë përmes napë në një pjatë qelqi me një qafë të gjerë. Ilaç popullore përgatitur bashkëngjitni abscesit hapësirë ​​si një kompresë.


Ju do të duhet: 75 gram gjethe të freskëta të arre, 300 ml vaj.
Bluaj gjethet e arre, të mbushur ato me vaj. Insistojnë tre javë në temperaturë dhome, lëkundje përditshme. Strain, herbs shtrydh, përdorimi ilaç medicinale për suppurations dhe trajtimi i plagëve shëruese dobët. * Connect një sasi të barabartë të vajit të lulediellit, rrëshirë bredh, beeswax dhe mjaltë. Vendin gjithë përbërësit në një enë dhe ngrohjes atë në një banjë me ujë me nxitje të vazhdueshme deri rrëshirë tretur bredh dhe dylli. Kur formuar një masë homogjene, hiqni enë nga të nxehtit, pour përzierje në një kavanoz me një qafë të gjerë.

Si të trashet ftohjes krem. Aplikoni një sasi të vogël parash për një vend suppurations përgatitura ose të dëmit të lëkurës. * Connect një sasi të barabartë vaj luledielli, sapun, beeswax, qepë, sheqer. Hekura qepë në rende gjobë, dhe dylli dhe sapun - të trashë. Përzierje të gjithë përbërësit, të vënë enët me përzierje gatuar në një banjë me ujë. Nxehtë me nxitje të vazhdueshme, gradualisht duke sjellë një çiban. Vlim deri dylli të tretur, sapun dhe sheqer, pastaj derdh përzierje në enët me një qafë të gjerë. Do të thotë të përdoret pas ftohje të plotë, duke aplikuar kompresa të abscese.

Fashë Përbërja ngjyhet duhet ndryshuar një herë në ditë. Drop në vendin e abscesit 1 rënie vajra esenciale e livando dhe karafil. Vendin fashë kravatë. Pikoj sa më shumë vaj mbi një copë bukë, hani atë. E njëjta bëni ditën tjetër, duke pritur derisa abscesi nuk është shpallur. Pastaj aplikoni një fashë garzë të lagur në 1 orë. L. vaj vegjetal dhe 2 pika e livando. Përsëriteni salcë të nesërmen. Mjekimi mjetet juridike popullore abscesi nuk është i kufizuar në përdorimin e vajrave. * Përgatitja e një vë llapë e aloe. Ju do të duhet një letër të madhe. Prerë atë poshtë, të vënë në inflamacion, fashë të sigurt.

Zakonisht ekstraktet e Aloe përfundojë imponuar nga mëngjesi deri në veshin në mbrëmje dhe natën për të bërë të njëjtën gjë, por gjethet e reja të bimëve. Duhet të theksohet se duke filluar trajtimi i mjeteve juridike popullore abscese, kurrë nuk e shtrydh atë, mos masazh, nuk e fshij, pasi kjo mund të zgjasë sëmundje fireplace dhe të çojë në helmim të gjakut. Alexander,