Pronat medicinale e uthull molle


Në ditët e sotme, ne jemi të kthyer gjithnjë të substancave natyrore natyrore me shërimin dhe parandalimin e mjeteve universale që mund të ndihmojnë në trajtimin e një numri të sëmundjeve. Me mjete të tilla, çuditërisht, është uthull musht molle. Pse e çuditshme? Fjala "uthull" është i lidhur me një nuancë që është shtuar për ushqim. Kjo ide e formuar në sajë të bardhë "uthull". Të përfshira në përbërjen e tij acid acetik shkatërron qelizat e kuqe të gjakut, duke shkaktuar një numër të efekteve anësore të tilla si anemi, lezione të mëlçisë dhe të tjerët. Në të kundërt, musht molle uthull është jo vetëm një ruajtës i shkëlqyer natyror, por të dobishme, të drogës të lirë.

Kështu që sot ne e shohim në vetitë shëruese të uthull molle, le të flasim më shumë për këtë produkt natyral. Përgatitja uthull molle mund vetëm mollë të varieteteve të ëmbël. Ajo nuk do të jetë acid acetik dhe malic vetëm. Ajo, duke qenë një ekstrakt natyror të mollës, përmirëson metabolizmin në trup konvertuarve në yndyrna shtesë të trupit dhe karbohidrateve në glycogen, e cila është ruajtur në strukturën e tij të qelizave të padëmshme për përdorim në të ardhmen autoriteteve të ndryshme. Kur përdoret siç duhet acid malic mënyrë të favorshme ndikon në strukturën e lëkurës, enëve të gjakut dhe muskujt e zemrës.


Ai përmban shumë vitamina dhe minerale. Përdorimi i saktë i dieta të bazuara në përdorimin e rregullt të uthull molle ndihmon në zvogëlimin e peshës, të përmirësojë funksionimin e të gjitha organeve. Çdo gjë është e mirë, por le të përpiqemi për të ushtruar duke përdorur uthull molle dhe pronat e saj medicinale. Dhe kjo do të na ndihmojë të dini receta e mjekësisë tradicionale. Për të hequr shumë i lodhur në një gotë me ujë të ftohtë, shtoni 2st.l. molle musht uthull. Me kujdes fshij sipërfaqen e zgjidhjes së trupit që rezultojnë. Pastaj rreth 10 ose 15 minuta pushojnë duke marrë një pozicion horizontal, këmbët tuaja mbi nivelin e trupit.


Mundohuni të marr frymë në mënyrë të barabartë me frymëmarrje të gjata dhe exhales. Dhemb joints? Zgjatur stresin në nyje si ata zhvillojnë ndjesi të pakëndshme djegie, ndjesi shpimi gjilpërash, dhimbje të mprehtë. Largimin e tyre të mpirë, të rivendosur metabolizmin kërc ndihmon recetë e mëposhtme. Një gotë me ujë të pijshëm të pastër, shtoni 1-2 tbsp. l. molle musht uthull dhe 1 tsp mjaltë (nëse jeni alergjik në mjaltë mund ta zëvendësojë atë me sweeteners natyrore si stevia dhe i ëmbël). Merrni një gotë kushton tre herë në ditë para ushqimit për rreth dy javë në një rresht. Kur ndjenja përmirësim të rëndësishëm - të zvogëlojë sasinë e fondeve në një filxhan në ditë. * Nëse vuani dhimbje të mprehtë në nyje, ju duhet të përgatisë një tortë e bërë nga miell thekre, 1 tbsp

mjaltë dhe 1 lugë. l. sheqer pluhur. Atë të bashkëngjitni joints lënduar gjatë natës, pas brushing njollat ​​e lënduar uthull molle. Ndiqni këtë të paktën dy javë në një rresht gjatë natës për një përmirësim të ndjeshëm. Si të shpëtoj të këmbëve kërpudhat? Shkrihet 1 lugë mollë uthull musht në një litër ujë të pijshëm të pastër, shtoni 3 tbsp kripë (jodizuar është e mundur). Rezultuar zgjidhje derdh në banjë dhe këmbë çdo mëngjes dhe mbrëmje për të mbajtur këmbët e saj për 10-15 minuta. Dhe gjithë ditën lyej zonat e prekura me një shtupë pambuku ngjyhet në uthull molle. Si për të kuruar dysbiosis? Në fazën e hershme të dysbiosis nëpërmjet adoptimit të antibiotikë ose arsyeve të tjera, duhet një herë në ditë për mëngjes të marrë një gotë me ujë të ngrohtë zier duke shtuar me 1 lugë çaji uthull molle.

Merrni makinën tuaj çdo ditë rreth javës 2. Kur kandidon për 1-6 muaj dysbacteriosis marrë 2 gota fonde për 20-30 minuta para ngrënies 2-3 herë në ditë. Përveç kësaj, çdo muaj për të bërë një pushim për 4-5 ditë. Siç mund ta shikoni, shumë sëmundje mund të kuruar uthull musht, shërimi prona janë provuar praktikën e mjekësisë tradicionale. Por kjo nuk është e gjitha mundësitë e saj. Trajtimi i venave me variçe venat me variçe Kur, trajtoj zonë sëmurë me një shtupë pambuku ngjyhet në uthull molle. Në të njëjtën kohë duke marrë çdo ditë para se një vakt 1 filxhan me ujë me holluar 1 orë.

l. uthull. Një dhimbje të fytit Pini 1 lugë një gjysmë filxhan uthull në ujë të ngrohtë gjatë gjithë ditës. Kështu secili fyt orë pije 1-2 minuta. Kafshon kafshëve dhe lëkura kruhet Vendos kafshimin në një kompresë të lagur në uthull molle. Si të shpëtoj puçrra fytyre? Çdo ditë, 3 herë, fshij lëkurën deri në zhdukjen e akneve. Në të njëjtën kohë, 2 herë për të marrë ushqim në pirë një gotë me ujë me një lugë çaji uthull molle. Heqja e ngrohjes dhe trup të lartë e trupit Grease temperaturë ngjyhet në uthull shtupë. Pas procedurës fletë pacienti përfundojë. Përsëriteni me rritjen e temperaturës.

Kjo metodë është e padëmshme për të rriturit dhe fëmijët e të gjitha moshave. Këtu kemi ekzaminuar trajtimin e uthull molle, vetitë e produktit. Ajo mbetet vetëm për të thënë e contraindications për përdorimin e tij. Rezervim Mos harroni se kur kompozime brendshme pritjes, të cilat përfshijnë musht uthull molle, duhet të konsultoheni me një mjek. Kjo është e rëndësishme sepse në shumicën e sëmundjeve të stomakut dhe zorrët, ai është i detyruar të shkaktojë aciditetin që do të ju lënduar. Denis Vorobyov,