Pronat medicinale e kulpër kuq


Një i gjallë, i çuditshëm kulpër kuq konsiderohet pagan pemë sllavët-Rusichi që mishëron martesë.
Lule kulpër, jepet çift shprehur tyre "shenjë e mirë," tha bukuria dhe pastërtia e nuses. Manaferrat hidhërim Snowball la të kuptohet në vështirësitë që lindin në rrugën e durimit të rinj të provuar lidhjen e tyre. Pemë Kalinowo mbjellë dhe vazhdojnë për të mbjellë në çdo shtëpi e fshatit sepse kulpër kuq Pronat e dobishme e manave, me kalimin e kohës bujarisht obdaruye bamirës e tyre për punë, duke u dhënë atyre mirëqenien dhe shëndetin. Manaferrat kulpër - elegant, produkt pazakontë gjuha me shije të veçantë që e duan nuk është për të gjithë, por vlen të provoni.

Me manaferrat kulpër e mbledhura pas acar e parë në tetor mund të bashkonte me kujdes shurupe dhe bllokime, vetëm zatsukruvaty ato. Kalina mund të jenë të ngrira për përdorim në të ardhmen në dimër dhe plotësoj rezervat e trupit tuaj për të vitaminës C me manave. Sheqer shtuar në një filxhan manaferrat presionit, hiqni hidhërimin e kulpër. Mjekët tradicional respekt kulpër ilaç për sukses në trajtimin e ulcerat gastrike, sëmundje të mëlçisë, gastrit aciditetit të ulët, enterocolitis, vazospazmës, sëmundje koronare të zemrës, hipertensionit, arteriosklerozës, sëmundjeve "femra", reumatizmi, ftohjet, infeksionet virale, anemi dhe vitaminë mangësi. Leh e pemës është e aplikueshme në mjekësinë popullore si një agjent anticonvulsant, duke ndaluar gjakun dhe për të trajtuar histeri.


Acid Askorbik është gjetur në berries në 1,99 herë më shumë se portokall, limon, grejpfrut dhe mandarina. Në manaferrat Snowball përfundoi një numër unik të hekurit natyror dhe vitaminë vërtetë "koktej" e shumë komponente. Ka shumë receta popullore për të ndihmuar ju përdorni pronat shërimin e kulpër kuq. Këtu - disa prej tyre. 1) Diagnoza: kollë, ënjtje të rënda, të dridhura . Manaferrat larë e kulpër duhet të plotësoni në një enë smalt me ​​mjaltë të lëngshme (1: 1), për të dalë në frigorifer për një ditë. Pastaj kuzhinier për ngrohje të ulët deri të valë aktiv, cool, pini një lugë gjelle shurup marra katër herë në ditë. 2) Diagnoza: puçrra fytyre, herpes, vlon .

Pini ajo prera në 0,25 filxhan tri herë në ditë Kalynovy lëng frutash. Lëng fshij lëkurën e prekur. 3) Diagnoza: gastrit, aciditetit të ulët, dhimbje menstruale . Një grusht lule lara Snowball derdh një pintë ujë të zier, vlim për një minutë, fik sobë, të lënë një 1:00 mbyllur. Gjysma një filxhan tre herë në ditë për të pirë lëngun e mishit. Kur angina sukses supë pije dhimbje të fytit. 4) Diagnoza: kapsllëk . Çdo ditë duhet të merren manaferrat kulpër për ëmbëlsirë me mjaltë (200 gram), tërësisht përtyp kockat, por nuk pështyjnë ata - gëlltitje. 5) Diagnoza: Fëmijët diatez . Pritini degës pranverë pemë bluaj, hedh në të valë enamelware ujit.

Uji duhet të mbulojë fabrikë për 2 gishta. "Gomash" e pan uzvar në furrë të paktën 03:00. Lëngshme tensionuar në shishe qelqi të errët në frigorifer. Child pini një lugë çaji tretësirë ​​në mëngjes në një stomak bosh, sepse pas 02:00 vakt të përditshme dhe 90 minuta pas darke. E rëndësishme! Kur ju merrni kalinovo infuzion duhet të përjashtohet nga ushqimi menu fëmijë shumë kosi dhe të kripur. 6) Diagnoza: plagë, vlon, puçrra fytyre . I shtrydhur fllad mbledhje gotë lëng për të derdh njëqind gram vodka, dyqan në frigorifer. Një ditë mund të fshihen zonat Kalinowa tretësirë ​​prekura të dermis. 7) Diagnoza: hipertensionit, edemë, histeri, edemë të rënda .

Ju duhet të plotësoni një lugë çift e manave të kulpër dy gota plot ujë të valë, pastaj kuzhinier për ngrohje të ulët për tridhjetë minuta, të lënë për një orë, dhe pastaj derdh ujë të zier në 500 gram lëng. Pini tre herë në ditë në mes të ngrënies, jo më herët se 30 minuta në 50 gram. Diagnoza: hiperzbudlyvist, shtetet neurotike. Dry pemë leh pres, pesëdhjetë gram veshur derdh një pintë ujë të nxehtë sjellë një çiban dhe kuzhinier për tridhjetë minuta, pas 01:00 - insistojnë, përfundoi një peshqir. Lejojnë lëngun në një kupe tretë tre herë në ditë, pas vakti. 9) Diagnoza: ftohjet, kollë dhe temperaturë .

Ajo çift zaparyty spoonfuls të mëdha të manave dy gota të mëdha të ujit të nxehtë, duke përdorur një smalt ose qelqi pjatë. Cover, mbështjellë në një batanije, të lënë në mëngjes. Në mëngjes, kullimin, shtrydh peshë kokrra të kuqe, shtoni katër lugë mjaltë. Holluar tërësisht me ujë të valë dhe pini Infuzion ngrohtë tre herë gjatë ditës. Në disa raste, ju duhet të vendoset me kujdes të arrijë?
Nëse vuani nga tensioni i ulët i gjakut, pronat medicinale e kulpër kuq mund të përkeqësohet shëndetin tuaj. Disa healers rekomandojë një vë llapë e kulpër si një mjet për të Inflamacioni i gjirit dhe kanceri i gjirit - vënë në gji brenda një muaji.

Ju nuk mund të bëjë këto rekomandime pa u konsultuar me mjekun. Gjinjtë të paktën të dhimbshme, në shkarkimin nga gjinjve (jashtë periudhës së laktacionit) ju duhet të bëni një takim me oncologist mammologist. Vetë-trajtim të gjirit grua e qytetëruar nuk duhet të angazhohen. Ajo është e mirë për të përdorur recetave popullore si një zëvendësues për trajtimin e sëmundjes në një mjeku kompetent, i cili është besimi dhe ka një opinion të gjerë. Pastaj burimet natyrore të njerëzve të vërtetë të ndihmojë të ruajtur shëndetin e familjes tuaj. OlgaW,