Pronat medicinale e krunde


Kur prodhimin e miellit gjatë rëndë kokrra janë gjithmonë të mbeturinave. Është kjo humbje dhe krunde. Ata - një produkt i domosdoshëm në dietën e kafshëve dhe shpendëve. Por kohët e fundit hahet krunde është bërë i përhapur. Kjo nuk ishte aksident - studiuesit gjetën se ushqimi zakonisht nuk përmban fibra yndyrë dhe papërpunuar, e cila është e gabuar. Pronat medicinale e krunde e njohur që nga kohërat e lashta, që nga koha e Hipokratit, i cili tha se ky është produkt normalizes tretje, të përkryer pastron stomakun dhe zorrët. Ai i këshilloi të gjithë për të marrë shkurtime në ushqim. Shumica shkurtimet ishin në.

Fshatrat e drithrave gjithmonë pjekur bukë. I panjohur, ose i njohur atëherë pronat e tyre të dobishme, por ende e bardhë, miell të rafinuar kërkesa të tilla nuk e gëzojnë. Përveç kësaj, miell bukë kur të gjitha pozicionet janë pastruar konsideruar një mëkat të madh. Tani ajo është e vërtetuar se ajo aleyronovyyshar, dmth shell e jashtme e grurit përmban të gjitha ushqyesve më. Miell i lartë klasën e marra nga pastrimi grurin e lëkurës, embrion dhe aleurone shtresë. Rezultati është se të gjitha substancat që përmbajnë veti të dobishme krunde vetëm të marrë bagëtinë. Miell i bluar përmban niseshte kryesisht i pastër, përmban këto vitamina dhe minerale që janë të nevojshme për trupin e çdo personi.


Për të përmbledhur të gjithë, ne mund të themi se shkurtimet - një nga ushqimet më të shëndetshëm. Nëse ju praktikë një mënyrë jetese të shëndetshme, atëherë ky produkt është definitivisht për ju. Shumica e fibër gjetur në krunde gruri, por shumë në specie të tjera. Futje fibër ndikon pozitivisht procesin e tretjes. Shkencëtarët thonë se konsumimi i fibrave dhe ushqim i fortë (e cila është tretur dobët) mund të zgjasin jetën dhe shëndetin tuaj në mënyrë të konsiderueshme. Përveç kësaj, krunde pasur me vitamina (A, vitaminë B, E) dhe ushqyesve të ndryshme.

Në këtë mënyrë ata janë një mënyrë e madhe për të mbështetur trupin e njeriut normalisht ata normalizojë proteina, karbohidrate dhe yndyrë metabolizmin, energji dhe metabolizmit-ujë kripë.
Ndikim pozitiv në procesin ata hematopoiesis, rregullojnë funksionimin e nervor, kardiovaskulare, ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve muskulare. Falë përdorimit të këtij produkti, lëkura bëhet shumë më i mirë i rritjes, i përshpejtuar i thonjve dhe flokëve, nuk ka rigjenerim i shpejtë indeve, rrit imunitetin. Krunde, për më tepër, të ju ndihmojë të kurseni për jetën sytë e bukur. Trupi i njeriut është i dehur shpesh metale të dëmshme të rënda, të cilat sjellin atyre fuqinë për ta tërhequr.

Ata normalizimin e zorrë dhe për të reduktuar rrezikun e tumoreve të ndryshme në dy pika. Përgatitja e tyre shumë lehtë. Vetëm duhet 50 gram krunde, derdh një gotë me ujë të valë dhe mbush në një enë të mbyllur për rreth njëzet minuta. Para përdorimit, kullimin e lëngshme tepërt. Dikush pastaj hani ato vetëm si kjo, vetëm me ujë, qumësht, kos, është shtuar në enët e tjera. Të rriturit duhet të marrin shkurtime për të paktën dy javë, duke filluar me një lugë çaji dhe duke përfunduar kafene gjatë çdo vakt. Këtë herë ajo do të jetë e mjaftueshme për të normalizuar zorrët.

Në përgjithësi, ka krunde mund rregullisht dy teaspoons në ditë. Në vend të kësaj, ju mund të hani bukën e bërë nga mielli gruri (të tërë). Veçanërisht e dobishme si krunde drithëra sëmundje të sëmurë serioze ftohura moshuarit dhe ato të shërohem. Për përgatitjen e tij në 400 ml ujë derdh një lugë gjelle e produktit dhe kuzhinier, nxitje për rreth gjysmë ore. Nëse ju nuk e pëlqen shijen e bollgur, shtoni pak mjaltë në të. Bronkit përgatisë një zierje e krunde. Për të bërë atë, pour 0,4 kg litër të para të ujit për dhjetë minuta dhe pastaj kuzhinier.

Të lënë të ftohtë në furrë për aq kohë sa është e mundur për të filtruar. Për të krunde ishin të shijshme, ata shtoni sheqer, por jo normale, dhe djegur. Replace këtë çaj zierje dhe kafe. A nuk e ngarkesës deri gotë të ngushtë në mbrëmje të shijshme ndihmë kos dhe një sasi të vogël të krunde (gruri është më i mirë). Bran është gjithashtu e dobishme në se ata të ulët të sheqerit në gjak dhe nivelin e kolesterolit, sepse falë tyre, degradimi niseshte ngadalëson ndikojnë dukshëm indeksi glycemic e disa ushqimeve. Për këtë arsye, njerëzit me diabet, për të reduktuar sasinë e sheqerit treguar pritjen e tyre.

Megjithatë, ata nuk janë të dobishme për të gjithë. Rekomanduar me forcë për të përdorur njerëz krunde me polyps zorrë. As nuk mund të hanin një përkeqësimin e sëmundjeve të tilla si gastrit dhe ulcera peptike sepse ata fort irritojë mukozën e sistemit të tretjes. Alexander,