Pronat medicinale e lëng panxhar


Pronat medicinale e Hipokratit lëng panxhar zbuluar. Lëng panxhar nga fruta të papërpunuara është ilaçe më të vlefshme, e cila përmirëson gjak. Receta të shumta duke përdorur lëng panxhar shumë popullor në mjekësinë popullore për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Më të mirë lëng panxhar Përbërja vjen nga panxhar cilindrike, errësirë, pa vija të bardhë. Për lëng rrënjë duhet një e treta e lë të prerë me kujdes me thikë. Duke pasur parasysh faktin se lëng panxhar përmban shumë sheqer, pastaj e përdorin atë në formën e tij të pastër mund të shkaktojë marramendje të rënda, ajo është e rekomanduar për të përdorur atë si një koktej të marra nga përzierja lëng e karrota, selino, kastravec.

Lëng panxhar i thjeshtë duhet të pini jo më shumë se 100g në një kohë. Dhe, sigurisht, lëng panxhar duhet të merret shtrydhur fllad. Për shkak të pronave të saj medicinale lëng panxhar është përdorur: - me anginë; - Gjatë menstruacioneve; - Me humbjen e fuqisë; - Në rast të problemeve me sistemin kardiovaskular; - Trajtimi i semundjeve te nyjeve; - Trajtimi i mëlçisë dhe të stomakut; Çfarë mund ai? Lëng panxhar pastron pus gjakut. Kjo pronë mund të shpjegohet me përmbajtjen në hekur dhe bakër. Cezium dhe rubidium përfshira në panxhar, duke ndihmuar për të trajtuar aneminë. Koktej me lëng karrote dhe panxhar mbushur me elemente të tilla si vitaminë A, fosfor, kalium, që kontribuojnë në ndërtimin e qelizave të gjakut.


Kur anemia është e rekomanduar për të aplikuar lëng panxhar tretësirë ​​e përgatitur nga përzierja lëng të rrepkë, panxhar dhe karrota, e cila duhet të jetë në një vendas shishe të mbyllur në terr. Infuzion duhet të zbatohen 3 herë në ditë para ushqimit për 1 lugë gjelle për 3 muaj. Ndër të tjera lejon lëng panxhar për të kuruar disa sëmundje të sistemit kardiovaskular. Për shembull, ajo është - një zgjidhje e shkëlqyer për hipertension. Trajtimi ka provuar ata më mirë i përzier me mjaltë. Merrni një do të thotë një gjysmë gotë 3 herë në ditë para ushqimit. Dhe me lëng panxhar heq lodhjen, heq lëngjeve të tepërta nga trupi, heq pagjumësi.


Fruta panxhar përmbajnë Betaine, i cili stimulon qelizat e mëlçisë. Çfarë ju duhet të hani 100 gram të para lëng panxhar Buryachok dhe pini një gjysmë gotë tri herë në ditë. Kur dhimbje në gastrointestinal trakt pije lëng panxhar dhe rrënjët ngrënë të ziera. Ulcerat ndihmojë panxhar dietë të veçantë. Panxhar është në gjendje për të stimuluar rimëkëmbjen e mureve të zorrëve dhe të stomakut, rikthen funksionin e stomakut. Çfarë 100g e mjaltë të përzier me lëng rrepkë, karrota, panxhar, 100 ml secila dhe shtoni 100 ml të alkoolit. Kur përdorni lëng panxhar shërim të garantuara e peristaltikës zorrëve. Përveç kësaj, pronat shëruese të lëng panxhar është përdorur për të trajtuar hemorroide, diarre, kapsllëk.

Panxhar në gjendje për të hequr lëndë radioaktive për shkak të pektin. 1/3 filxhan 3 herë në ditë para ushqimit forcon sistemin nervor. Trajtimi duhet të mbahet për më shumë se gjashtë muaj pa ndërprerje. Kur kanceri i lëkurës përdorur panxhar fasha. Pas 2-4 javësh të përmirësimit të ndodh, por nuk ndalet atje. Për efekt të plotë duhet të vazhdojë trajtimin panxhar. Çdo ditë, hani panxhar të para, të cilat duhet të hekura, duke shtuar një pikë vaj vegjetal dhe pak acid limoni. Panxhar përdoret sukses për trajtimin e sëmundjes gur tëmthi, për faktin që panxhar dhe panxhar lëng është i aftë për të tretur gurët absolutisht ndonjë madhësisë.

Jodi përfshira në panxhar, promovon përmirësimin e metabolizmin dhe kështu trajtimin e kancerit tiroide. Nga holluar lëng të ftohtë ndihmë panxhar, e cila futur në hundë. Angina mund të shërohet gotë me lëng panxhar përzier me uthull. Kur sinusit duhet thjesht pije lëng panxhar zgavrën e hundës. Hani këtë perime dhe gjithmonë do të jetë i shëndetshëm! Vahan Gasparyan,