Pronat medicinale e baldosa yndyrë


Në arsenalin e mjekësisë moderne kanë drogë të mjaftueshme, por kjo nuk ishte gjithmonë. Kohët e fundit njerëzit kanë ndihmuar të mbijetojnë dhe prodhojnë pasardhës të shëndetshëm lindur vetëm Nënë Natyra, por duke u mbështetur vetëm mbi të, natyrisht, vetëm të fortit mbijetojnë. Pra healers veten në kërkim filluar kafshët, e ndjekur nga zakonet e tyre. Si një rezultat i trajtimit shfaq gradualisht të përmirësuara dhe të përmirësuara trajtime. Një prej këtyre ilaçeve tradicionale është baldosa yndyrë. Badger yndyrë si një ilaç të njohur për njeriun një kohë të gjatë, atëherë ajo është e përcaktuar se është më mirë të mos e përdorin atë si një agjent i pavarur, dhe në lidhje me trajtimin kryesore.

Më saktësisht, vetitë shëruese të yndyrë Badger njerëzve të famshëm mbi 200 vjet. Ndërsa, gjatë së cilës kohë ai arriti të tregojë cilësitë e tyre më të mira në trajtimin e shumë sëmundjeve, disa healers konsiderojnë atë pothuajse një ilaç. Dhe pse jeni! Sepse baldosa yndyrë janë përdorur jo vetëm popullore, por mjekësia konvencionale. Kjo është e vërtetë, lodh futje yndyrë për nuk mund të gjendet në çdo farmaci. Kjo do të kërkojë për trajtim. Si të dobishme yndyrë baldosa? Ajo forcon mbrojtjet e trupit, aktivizon metabolizmin e proteinave, përmirëson tonin emocional, stimulon qarkullimin e gjakut.


Përveç kësaj, ajo mund të ndikojë bacilet TB, përmirëson traktin e tretjes, pastron plagët, ngadalëson proceset e zhvillimit të kalbjes në trup. Ku është ai këto prona? Është e thjeshtë Badger - bishë e egër, kështu që të gjithë verën duke ngrënë insekte predha chitinous nga i cili ai merr ushqyesve. Prandaj, yndyrë e saj për të dimrit dhe ka shërim pronat që lejojnë që ajo të bjerë si një ari në letargji në pranverë fillojnë të hum kursimet dyqane yndyrë. Pra yndyrë e tij - një burim të vërtetë unik i ushqyesve të ndryshme! Përbërja e baldosa yndyrë Është e njohur se baldosa yndyrë zhytur plotësisht nga trupi kur ajo është marrë me gojë.

Ai i jep vitaminat e gjakut A, B, PP, K, acid folik, carotenoids, tocopherols, carotene, macronutrients tjera thelbësore dhe acide organike. Badger burim yndyrë e mirë e acideve të ngopura yndyrore (oleik), të përfshirë në mbështetjen e mbrojtur qelizat nga dëmtimi. Parandaluar formimin e qelizave të kancerit në trup. Për shkak të shëndetit të tyre mund të ruhet për një kohë të gjatë dhe njerëzit nuk do të dinë se çfarë sëmundje kronike. * Që nga acide yndyrore polyunsaturated në trupin e njeriut nuk prodhohen, ato janë të domosdoshme për të. Dy prej tyre (linoleik dhe linolenic) janë yndyrë Borsuchym.

Mungesa e saj në trup menjëherë ngre nivelin e "kolesterolit të keq". Në mënyrë të ngjashme, ne kemi nevojë për të reduktuar inflamacion në trup dhe për të përmirësuar indet trofik. Përveç tyre në përbërjen kimike të mërzit yndyrë është vitaminë A, e cila vonuar procesin e plakjes, përmirëson rritjen dhe flokëve strukturë. Lëkura e saj bëhet e qetë. Ajo gjithashtu mbron trupin tonë nga tumoret në zhvillim. Vitamina B komplekse, minerale dhe acid folik janë anëtarët e saj të nevojshme për funksionimin normal të sistemit nervor dhe imunitar dhe të mëlçisë. Çfarë trajton Badger yndyrë?

• ftohjet Shpeshta. • lodhje fizike dhe nervor. • sëmundjet inflamatore të çdo lokalizimit, pneumoni, grykët, bronkit, pielonefrit, tuberkulozi. • gastrit, ulçerë, kolit. • Mos e shërimit të plagëve, plagë në të mukozës dhe plagë të lëkurës. • thrombophlebitis. • Zemra dhe enët e gjakut: hipertension, pash, angina pectoris. • dëm të përbashkët. • Sëmundjet e lëkurës: psoriasis, ekzemë. Ajo është përdorur edhe në kozmetikë për të përgatitur maska ​​jashtë, dhe në periudhën postoperative pas sëmundjeve të rënda, kur trupi është në nevojë urgjente për burim shtesë të energjisë.

Si për të pirë Badger yndyrë? Merrni atë 1 tbsp. lugë një orë para ushqimit, tri herë në ditë me qumësht të ngrohtë ose çaj. Kjo dispozitë për të rriturit. Ju gjithashtu mund të japin Badger fëmijët yndyrë. Por këto dozë