Përfitimet terapeutik të fshisave banjës


Brenda një muaji pas tre (26 Qershor), në Rusi filloi të korrjes një fshisave dush. Nëse ju nuk kanë pasur kohë për të aksioneve deri në shërimin bunches aromatik, të përpiqet të bëjë këtë në ditët e ardhshme. Dimrit nuk do të zhgenjeheni! Për më tepër, se përfitimet mjekësore të fshisave vaske awesome! Fshesë me degë dhe gjethe lisi japin një efekt anti-inflamator trupit. Përdorin atë mirë jo vetëm të pushojnë, por edhe të hequr qafe të sëmundjeve të lëkurës, ekzemë, puçrra fytyre. Kjo fshesë thahet lëkurë me vaj, hiqni shndrit, dullness e lëkurës tuaj dhe butësi. Fshesë me bredh banja të paçmuar në trajtimin e ftohjet dhe gripit, ajo përmirëson qarkullimin, të domosdoshme për sëmundjet e nyjeve, artrit, nevralgji.

Fshesë me thupër veçanërisht e dobishme për gratë. Ajo do të pastruar lëkurën, zbut sistemin nervor. Birch përkryer largon toksina dhe mbeturinave. Pronat medicinale e lë thupër do të jetë shumë e dobishme për ju nëse ju vuani nga astma ose prishin nikotinë tuaj shëndetësor. Në këtë rast urgjentisht zagotovte një fshesë për veten tuaj dhe të shkoni, popartesya. Supë thupër lë në dhomë me avull, në mënyrë të sigurtë pastron traktit respirator, dhe të vënë një pengesë për ftohjet dimrit. Gëlqere fshesë në banjë do të djerse, zalikuye plagët, zbutur, pastroni bronke dhe mushkëri, dhimbje koke kurë. Përfitime terapeutike dush me fshisave hithër thjesht e paçmueshme!


Me ndihmë trajtojnë dhimbje të nervit shiatik dhe reumatizma. Gratë do të highly recomend it për parandalimin dhe trajtimin e celulitit. E di se fshisave zaparka vaske jep të dobishme infuzion . Shpëlaj me ujë të pastër që lahen flokët. Ata do të jenë të fortë, me shkëlqim dhe të shëndetshme. Përveç kësaj, ju keni zbokth vazhdon për një kohë të gjatë. Larë fytyrën e tij me këtë ujë dhe pije trupin tuaj pas një dush. Kur dhe si të përgatiten për fshisave palë? Fshisave më mirë të prerë në ditë të caktuara të hënës. Pas lëngje lëvizje në pemë gjithashtu i nënshtrohen Tides. Nëse keni prerë fshesë në hënë, ka të ngjarë që ata do të jenë me lagështi dhe i mbuluar shpejt me myk.

Në të kundërt, hënë e plotë mund të jetë shumë e thatë. Pra, shkoni për të ruajtur fshisave në ditët e rinj rritje një muaj. A atë ku po i binte. Nëse keni prerë degët në pemë në rritje, ajo punon me shumë kujdes. Vendi duart tuaja në bagazhin dhe mendërisht kërkoj leje. Nëse ju mendoni se diçka ishte e gabuar, shikoni për bimë të tjera dhe të përsëritur të gjithë përsëri. Kështu që paraardhësit tanë e ka, kështu që duhet të bëjë për ne. Për shkak të sakta fshisave vaske përgatitje përfitimet janë rritur shumë herë. Degët e prera vetëm fort i mprehur thikë ose gërshërë. Pastaj degët prerë rri në hije dhe javës së thatë.

Link të thatë twigs fshisave gatshme vaske, imponojnë hay e tyre të thatë ose të përfundojë atë në letër. Shitore në një zonë të ventiluar. Pronat shërimin fshisave do të jetë edhe më i madh në qoftë se ju e bëni vetë tuaj, por fshesë tuaj. Ajo mbledh në një degë të verr, thupër, rrush pa fara, kulpër dhe Rowan.
Shto tek ata një degë të të pemës tuaj të preferuar dhe lule në bimë të ndryshme. Nëse ju vendosni të vizitoni dush së bashku me një të dashur, të jetë i sigurt për të vpletit dush bari fshesë shelg twigs da Marja. Unë do të pandashme jetën. Kjo fshesë aromatik gjithashtu përdorin një palë e nxehtë në një kohë kur të sëmurë, shumë i lodhur, apo ju keni ndonjë problem.

Kjo do t'ju sjellë jo vetëm shëndetin por do të kthehem paqen dhe harmoninë e jetës. Kur kjo fshesë me avull, nuk e lënë atë. Është më mirë për të marrë atë nga shtëpia dhe hedhin (por nuk djeg!). Së bashku me një fshesë të dojë sëmundjes tuaj dhe të vështira. Pra, gjyshërit tanë e bëri në ditët e vjetër. Ata nuk janë këshillë e keqe! Pronat medicinale e fshisave vaske testuar për shekuj me radhë dhe me të vërtetë të paçmueshme. Pra, mos e humbni otruyuytes kohë në pyll për të përgatitur veten për banjot terapeutike fshisave. Dhe në dimër, kur ju të pushojnë pas një dush të nxehtë, mos harroni të falënderoj natyrën për shërimin e dhënë nga Sëmundjet fizike dhe mendore!

Cheers! Svetlana, www.rasteniya-lecarstvennie. ru