Pills Ilaçet Concor analoge pranuar


Angina pectoris, presionin e lartë të gjakut, dëmtime kongjestive të zemrës - një sëmundje që është mjaft e zakonshme. Çfarë ka një tendencë "pomolodenyya" e këtyre patologjive. Pse është kjo? Është e vështirë për t'iu përgjigjur kësaj pyetjeje. Komplikimi më i zakonshëm është numri i sëmundjeve të mëparshme të zemrës (miokardit, endokardit, perikardit), disa sëmundje autoimune (reumatoid dhe artriti psoriatik, ethe reumatike, ethe reumatike, lupus sistemik lupus, etj), si dhe lezione të organeve të tjera dhe sistemeve (mëlçi, shpretkë, mushkëri ). Për të parandaluar ndërlikimet e sistemit kardiovaskular nga këto sëmundje duhet të trajtohet menjëherë dhe në mënyrë adekuate, por jo gjithmonë proces i suksesshëm.

Sepse kjo do të ndihmojë pacientët të përmirësuar punën e zemrës dhe të përgjithshme të mirëqenies, e krijuar mjekësi Concor (pilula) pranimi, analogs të kësaj droge ne jemi të marrin në konsideratë. Si funksionon Concor? Produkt Mjekësi Concor është në dispozicion në pllakat e 2,5 mg, 5 mg, 10 mg. Substanca e tij aktive është efekt bisoprolol, e cila është shkaktuar nga selektive (selektive) bllokimin beta1-adrenergjik receptorët e zemrës. Nga të gjitha drogat në këtë grup Concor ka efekt më të fuqishëm terapeutik, duket presionin e ulët të gjakut, veprim antianginal (simptomat e ishemi miokardi), efekt antiarrhythmic.


Udhëzimet për përdorim përshkruan në detaje, se si është mekanizmi i veprimit të tableta Concor. Këtu ajo është: • Efekti antiarrhythmic i Concor është bërë nga aktiviteti sympathomimetic, duke ulur normën e thyer stimuluesit kardiak spontan (sinus) ose stimuluesve kardiakë tjera ektopike. Përveç kësaj, ngadalësuar i pulsin mbi nyjen atrioventricular. Për shkak të cilat norma e zemrës në pushim, ndërsa duke marrë drogë nuk zvogëlohet ose ul pak. Por rritja e tyre është e bllokuar duke rritur aktivitetin fizik. • tensioni i ulët i gjakut është për shkak të stimulimit simpatik e efekteve periferike vaskulare në sistemin nervor, të zvogëlojë prodhimit të zemrës dhe veprimtarinë e gjakut të sistemit reninë-anhiotenzyvnu.

• Efekti Antianginal arrihet duke ulur muskujve të zemrës ka nevojë për oksigjen, një rënie të moderuar në contractility miokardit, të ushqyerit dhe zgjatjen e muskujve të zemrës së diastole (periudhë relaksimi i zemrës). Në përgatitje udhëzimet treguar se efekti maksimal terapeutik është arritur kur të marrë Concor doza të vogla dhe të mesme. Gjithashtu ajo thotë dhe që mund të përdoren kur Concor, ku përdorimi i tij është i rekomanduar doza. Në disa raste, rekomandohet tableta Concor? • presion të lartë të gjakut; • parandalimi i episodeve pectoris; • sëmundje koronare të zemrës (CHD); • dështim kronike të zemrës; Si për të marrë Concor?

Pllakat duhet të merret një herë në ditë. Mesatarisht vijim skemës: • 7 ditëve të para të 1,25 mg • nga 7 deri në 14 ditë në 2,5 mg. • Në javën e tretë në 3,75 mg. • 4-7 javë 5 mg (1 tabletë). • 8-11 javë 7,5 mg. • Nga javën 12 deri ne 10 mg (1 tabletë) dhe pastaj si terapi mirëmbajtjes; Kur Concor kundërindikuar? • origjinalitet Concor ose komponentët e tij, si dhe selektive ose nonselective tjera beta-blockers; • dështim akute të zemrës; • decompensated dështim kronike; • shoku, shkaktuar nga anomalitë e zemrës: shoku Crash kardiogjenik; • bllok sinoatrial; • zhvillimi i bllok atrioventricular (shkallë II-III) në mungesë të stimuluesi; • sinus dobësi; • bradycardia (norma e zemrës më pak se 50 rrahje në minutë); • (tensioni i gjakut systolic më pak se 90 mm) i rëndë hipotension; • shkelja e qarkullimit periferik në fazat e mëvonshme (sëmundja e Raynaud-së); • astma bronkiale rëndë, sëmundje kronike obstruktive bronkopneumonare; • acidosis metabolike; • pheochromocytoma, pa përdorimin e njëkohshëm të drogave të bllokuar receptorët alfa-adrenergjik; • Përdorimi i njëkohshëm i ZKA, përveç Mao-B; • për shkak të faktit se efektiviteti dhe sigurinë e drogës nuk është i instaluar, tableta e Concor aplikimit është i kundërindikuar në 18 vjet; br /

Lista Wish
Drogës është përdorur me kujdes në këto patologji: • çrregullimet e gjëndrës tiroide (hyperthyroidism, tyreodyt autoimune), mund të përkeqësimit të pacientëve; • dështim kronike renale; • bllokada atrioventrkulyaronoy i I diplomë; • depresionin; • psoriasis; • miastenia gravis; • moshuarit; • dështim të mëlçisë; • gjatë shtatzënisë dhe laktacionit (vetëm nëse përfitimet e pritshme të drogës e tejkalon rrezikun e mundshëm të efekteve negative në të fetusit apo fëmijës me gji); Më shumë detaje të gjitha provat e shënuar në përgatitjen manual.


Çfarë është homologët Concor? Bidop, Aritel, Bisohamma, Biprol, bisoprolol, Bisokard, bisoprolol hemifumarat, bisoprolol-Luga, Concor Kor, bisoprolol fumarate, Kordinorm, Korbis, Niperten, Koronal, Bisoprolol-RATIOPHARM, bisoprolol, Prana, Biologji, bisoprolol-Teva. Në të gjitha rastet, dozë, metodë e administratës, kohëzgjatjen e trajtimit përcakton një mjek! Kjo varet nga ashpërsia e pacientit si ajo do të marrë dozën e mëparshme, kohëzgjatjen e sëmundjes, dhe shumë faktorë të tjerë.
Kjo vlen për të gjitha rastet pavarësisht nga fakti se përdoruesi specifikon Concor! Alex,