Ilaçe për trajtimin e dystonia vaskulare


Tani pranverë dritare, natyra duket përpara për ngrohje të ngrohtë deri dimrin e kaluar nga erërat e ftohta dhe të ashpra. Një ngrohtë dhe njerëz. Këtu janë disa prej tyre nganjëherë mund të merrni të ngrohtë edhe në verë. Këta janë njerëz që vuajnë nga dystonia. Në këtë sëmundje në pacientët me termoregulacionit dëmtuar zakonisht, njerëzit të shpejt të ngrirë dhe nuk replenishing humbjen e nxehtësisë. Kjo gjendje shpesh ndodh pas nedolikovanyh ose transferohen në këmbët e sëmundjeve akute, stresi, e cila është shumë tipike e jetës sonë të çmendur. Dystonia është një sëmundje shumë e zakonshme. Ajo karakterizohet nga abuzimi e ton enëve të gjakut, dhe për këtë arsye ndryshon pėrshkueshmėrisė e capillaries, përkeqësim të ardhura në oksigjen gjakut dhe ushqyesve, reduktuar sistemin ton muskujve, përfshirë diafragmë.

Kur ndryshon presion ose temperaturës atmosferike variacione ndodhin dhimbje koke, marramendje - veçanërisht kur ndryshon sjellje. Edhe pas personit të fjetur nuk ndjehen të çlodhur. Trajtojnë sëmundje, sigurisht, kanë mjek-specialist. Unë do të ju japin këshilla se si për të lehtësuar këtë situatë dhe në qoftë se ju shkoni në rekomandimet e mia, ju së shpejti do të harroj atë sëmurët. Trajtimi i dystonia vaskulare. Dhe po, njerëzit që vuajnë nga dystonia duhet ndaluar të hahet akullore, skuqur, yndyror, tymosur, rreptësisht të kufizuar sheqer. Por ne nuk duhet të përjashtojë erëza. Ju duhet pranojë acid askorbik në një sasi prej 0,5-1 m.


në ditë për normalizimin e capillaries. Unë rekomandoj si acid sucinik, maja, përgatitjet algat, tonics tretësirë ​​të Aralia, levzei, Siberian xhensen, xhensen, Schisandra, Rhodiola Rosea, Pantocrinum. Por ajo duhet të jetë i kufizuar në një goditje infuzione tonik në ditë, për shembull, 15-20 pika në mëngjes. Për të zbutur gjendjen dhe trajtim është përdorur edhe barëra: trumzë, murriz, Wort Shën Gjonit, Bergenia, manaferra, currants, gëlqere, acaroj, Oman. 1 tbsp. l. Grumbullimi i të dy ose tre prej këtyre bimëve derdh një gotë me ujë të zier, 10 minuta, mundësisht në një termos dhe pini 3 herë në ditë një gjysmë filxhan para ngrënies ose në kohën e gjumit.

Pas 3-4 javësh ndryshimit marihuanës nuk do të vijnë varësisë. Cheers! Svetlana