Ilaçe për trajtimin e arteriosklerozës


Atherosclerosis - në thelb është një sëmundje që prek pothuajse të gjithë njerëzit e moshës. Sëmundja shfaqet në sfondin e depozitave të gëlqeres në muret e enëve të gjakut e cila është gjakderdhje. Këto depozita menjëherë shkelin elasticitetin e tyre. Për fat të keq, medikamente për trajtimin e arteriosklerozës, mund të kuruar plotësisht këtë sëmundje si moshë shumë të vjetër deri në set. Por trajtimi i mjekësinë popullore atherosclerosis ende e mundur.
Fakti se përdorimi i shumë recetave të mjekëve tradicionale mund të ngadalsojë veçmas procesin e depozitave shllak në muret e enëve të gjakut. Kjo nga ana e lejon trupin e njeriut të riparojë veten pa asnjë mjekim shtesë.

Dhe gjëja e parë që ju duhet përpara se të filloni një trajtim - dietë. Të ushqyerit klinike në atherosclerosis sugjeron që ju të hiqni nga mishi tuaj dietë, veçanërisht të mëlçisë dhe veshkave. Gjithashtu është e nevojshme për të braktisur bimë të tilla si kalë dori dhe spinaq, të gjitha erëza, çaj të zi, çokollatë dhe kakao. Është e dëshirueshme për të kufizuar futje kripë në minimum, dhe edhe më të mirë nga ajo e braktisur plotësisht. Ne duhet të heqë dorë nga duhani, alkooli, të përpiqet për të shmangur mbingarkesën emocionale dhe mendore. Braktisja e ushqimit, llojit në dietën tuaj, ndërsa të tjerët - vezë, djathë, kos, kos, hirrë, fruta dhe perime.


Me sëmundje të tilla si atherosclerosis do të jetë shumë i dobishëm qull nga drithërat dhe bizele, mbinë kokrra. Jeta seksi nuk mund të ndalohet, por kjo sëmundje duhet të jetë shumë e arsyeshme. Quite enemas efektive spastrimit janë 1 në çdo 7 ditë. Pacientët me atherosclerosis nuk keni nevojë për të fjetur gjatë ditës. Pas vakt mbrëmje për darkë e dëshirueshme për t'u ulur në heshtje për rreth një orë. Tani sjellin këto barna për trajtimin e arteriosklerozës, e cila inkurajon mjekësi tradicionale. Mjetet Folk per trajtimin e aterosklerozës. * Atherosclerosis, një zierje e hala pishe. Përdorni fuqinë shëruese të drogës me kone pishe dhe hala.

Vetëm të mbledhë ata të mjaftueshme për të mbushur një gotë, pour vodka dhe të drejtë deri në majë. Mundohuni për të nënshkruar enë dhe thith infuzion të 10 ditëve në të ngrohjes. Atëherë ajo duhet të filtrohen dhe të përdoren duke shtuar 1/5 filxhan me ujë të ngrohtë 15 pika tri herë në ditë para ushqimit. * Leshterikët, atherosclerosis. Pacientët me atherosclerosis rekomanduar alga deti. Kthehet e dietën tuaj dhe të hani në çdo vakt. Konsumi i zgjatur dhe atherosclerosis sistematik leshterik pezulluar. * Patate atherosclerosis. Çdokush që dëshiron të ngadalshëm progresion të arteriosklerozës dhe të cilët janë mbi dyzet vjet e vjetër, ju duhet të hani patate të papërpunuara.

Për këtë patate e papërpunuar të mesme duhet të bluaj integruar dhe ha 15 minuta para ngrënies. Trajtimi i lëng arteriosklerozës. Gjithashtu të gjithë ata që dyzet vjet, ajo është e rekomanduar për përzierje lëng i një portokalli dhe limoni, qelqi holluar me ujë të nxehtë dhe pini çdo ditë 10 minuta para mëngjesit. * Po aq efektive për të trajtuar arteriosklerozës dhe hudhër. Megjithatë, kjo metodë popullor i trajtimit të arteriosklerozës gjatë dhe deri në 1 vit. Për të përgatitur ilaç hudhër, ju duhet të plotësoni një melchennym hudhër shishe qelqi të tretë, pastaj plotësoni atë deri në krye me alkool. Potion përballoj 14 ditë në diell të ngrohtë dhe pastaj filtruar para se të përdorni.

Merrni dozen hudhër aterosklerozë. Në ditën e parë, në një gotë me ujë të shtoni 2 pika e produktit para se të darkë. Darkë tjetër - 3 bie në ditë - 4 pika, etj në 25 pika. Atëherë një pushim në trajtim për 14 ditë dhe çdo gjë fillon gjatë - përsëri me 2 pika. Droga Hudhër për trajtimin e arteriosklerozës përgatitur mundësisht nga materiale të freskëta të para në pjesë të vogla. Alexander