Herbs reduktuar oreksin


E cila vetëm do të thotë që ne nuk e përdorim në një përpjekje për të sjellë shifrën e të përsosjes. Shumë rraskapitës veten një dietë të rreptë, disa kufizojë jo vetëm ushqim, por të përpiqet për të pirë sa më pak ujë. Të tjerë, megjithatë, pini një ditë është një sasi të madhe të lëngshme për të shtypur oreksin. Më të përparuar të ndiqni furnizim të veçantë pushtet apo përdorim agjërimi ditë. Të guximshme droga blej për humbje peshe se shpesh është e dëmshme për shëndetin e tyre. Por pak e dinë se një mënyrë efektive për të reduktuar peshën është e drejtë së bashku, ne kemi nevojë vetëm të japë një dorë. Edhe gjyshja jonë për të shpëtuar figura të këndshëm përdorur barëra të reduktuar oreksin.

Kjo metodë e humbjes së peshës është duke u bërë gjithnjë e më popullore. Dhe kjo është shpjegim. Phytotherapy jep efekt të pakët në trup, operon pa probleme dhe është një mënyrë e sigurt për të reduktuar peshën. Ndihmë bimor për të reduktuar oreksin për të ngrënë më pak, stimulon metabolizmin, promovon funksionimin normal të traktit gastrointestinal, e cila është shumë e rëndësishme për humbje peshe. Çfarë është barishte medicinale ul oreksin? Excellent reduktuar mëndafshi misri oreks dhe fara liri. Ata mund të blihen në çdo farmaci për shumë pak para. Brew 1 h. L. stigmat misri, ose fara liri 1 tbsp. ujë të vluar, të presin për flladin poshtë, pini një gotë para ushqimit, rreth 20 - 30 minuta.


Infuzion të reduktuar dëshirën për të ngrënë, të sjellë lëngjeve të tepërta nga trupi, të përmirësuar metabolizmin. Merrni mëngjes para mëngjes dhe në mbrëmje para se të krevat 1 tbsp. l. vaj liri. Ky mjet parandalon thithjen e yndyrës në zorrë, vepron si laksativ i butë, heq dhjamin nga trupi. Për një pastrim më të plotë zorrë e feces të akumuluara, njeri shton paund shtesë, ju duhet të merrni leh buckthorn ekstrakt. Për ta bërë më 1 h. L. leh copëtuar derdh një gotë me ujë të valë. Kur ftohur, pini një birrë para se të shtrat pas darke. Për të reduktuar peshën, të reduktojë urinë, duhet të normalizuar metabolizmin.

Për ta bërë këtë, do të përgatisë një infuzion i lë të rinj thupër, gjethe të thata e ferrë, herbs lëpushë, acaroj, lule e moshuar, të marra në pjesë të barabarta (1 ch. L. Herbs 1 c. Vlimit të ujit) për të normalizuar metabolizmin e karbohidrateve, të përgatitur infusions i copëtuar rrënjë rodhe, luleradhiqe, shutters frutave fasule, hithrat (1 h. l. herbs për 1 c. ujë të valë). Universalisht "ndezjes yndyrë" është qepë të freskëta, lëng hudhër. Provoni shpesh përdorin ato në gatim, mundësinë për të ngrënë të papërpunuara, shtoni në salads. Për të zgjidhur pas një erë të keqe, përtypni majdanoz të freskët.

Eliminimi urinë, zvogëlimin e peshës, ju gjithashtu të ndihmojë Luzern. Kjo bimë është e përkryer stimulon tretjen, eliminon urinë. Përmbante brenda ajo saponins shpërndajë yndyrna, butësisht largimin e tyre nga trupi. Gjithashtu përdorimi jonxhë forcon enët e gjakut. Petëzim. Leshterik alga deti përdorur në Lindjen e në vend të kripës. Përdorimi i saj ul oreksin, shkakton gjëndër tiroide për të punuar në mënyrë aktive. Rodhe. Rodhe, ose më mirë rrënja e tij përshpejton metabolizmin e yndyrës, uria e shurdhër, ndihmon të shpëtoj paund shtesë. Ajo është e mirë për të përdorur të thatë rrënjë copëtuar rodhe për gatim supë 2 h.

l. para pour 1 tbsp. ujë, Tomita vluar rreth ngrohjes ulët 20 minuta. prisni deri sa cool, tendosje. Kjo dhe të ngjashme concoctions të bimëve që reduktojnë pije oreks për fyti, dhe vetëm kur ju jeni të uritur. Luleradhiqe. Grimcuar bimët rrënjë të thata (1 ch. L.) Pour ujë të vluar (1 në.). Vlim për ngrohje të ulët për 15 minuta, cool, tendosje. Drink midis ngrënies. Kjo supë përshpejton metabolizmin e yndyrës në mëlçi largon helmet, toksina nga trupi, e pastron atë. Pas marrjes së zierje e luleradhiqe urisë niset 20 minuta më vonë nga rruga, në verë, duke marrë hollim gjethe sallatë të uzinës.

Hithër. Djegia bar për të reduktuar oreksin, gjithashtu vepron si leshterik. Hithrat ushqyer organ në nivel qelizor, zvogëlon urinë. Në ekstrakte hithër përgatitur gjithashtu dhe gjethet e reja janë përdorur për të përgatitur salads, supave perime vitaminë. Kopër. Farat e bimëve të veprojë si një diuretik i butë, heq lëngjeve të tepërta, blunts uri mbush njerëzit me energji dhe lehtësi. Përdorin atë më mirë
Vetëm me nettles. Për ta bërë këtë, përzierje 1 h. L. fara kopër dhe 2 h. l. hithrat, pour 2 lugë përzierje. ujë të valë. Potomyty në një banjë me ujë për 15 minuta. Strain, pini para ngrënies filxhan 1 çaj.

Filloni duke praktikuar humbjen e bimëve oreks lehtë, por mos harrojmë për vitamina. Ai gjithashtu do të vijnë në ndihmë të impiantit. Nëse ju jeni në të shpejtë dietë humbje peshe ose tepër të kufizojë përdorimin e mono-dietë, të jetë i sigurt për të pirë vitaminë çaj me Rosehip, manaferrat Rowan, currants zi, raspberries, boronica të kuqe, acaroj. Ata do t'ju mbështesë në procesin e humbjes së peshës, ajo do të japin trupit me vitamina të nevojshme, elementët gjurmë. Për të qenë i suksesshëm në humbjen e peshës të tepërt ju patjetër do të duhet për besimin dhe humor të mirë.
Pas të gjitha, ju keni nevojë për të humbur peshë me një buzëqeshje, por ndryshe zirveshsya! Mbështesin një humor të mirë do të ndihmojë hardhi magnolia kineze, tretësirë ​​Aralia, xhensen.

Vetëm mos veçanërisht admiroj ata për njerëzit që vuajnë nga hipertensioni. Fat i mirë, durim dhe fat të mirë! Svetlana,