Herbs për trajtimin e veshkave


Semundja e veshkave rezulton nga infeksioni, çrregullimeve metabolike, trauma, hipotermi, etj Healers pretendojnë se njerëzit rregullisht duke përdorur mjetet juridike natyrore mund te kuroje edhe sëmundje kronike të veshkave. Çfarë ata ofrojnë? Kjo është ajo që ne do të diskutojmë sot dhe të ju tregojnë shembullin e disa sëmundjeve të bimëve për të trajtuar veshkën. Pse dhe si për të trajtuar sëmundje të veshkave? Veshkat - organi kryesor pastruar trupin e toksinave dhe helmet. Kur ndryshuar punën e tyre në trup ndërton një numër të madh të toksinave që shkakton sëmundje serioze. Në mënyrë tipike, sëmundje të veshkave janë provokativë në natyrë.

Ata ndonjëherë mund të ndodhë pa u vënë re nga njerëzit. Implikimi i kësaj - dështim i veshkave. Prandaj sëmundje të veshkave trajtohen me infuzione mjekësisë tradicionale dhe decoctions e bimëve. Dhe për ata prej bimëve të përzgjedhura që posedojnë aksione antimicrobial, anti-inflamator, antispasmodic dhe diuretik. Edhe pse trajtimi ata kërkojnë shumë kohë, por rezultati është gjithmonë pozitiv. Droga pritjes emërohen në mënyrë tipike për një periudhë prej 10 ditësh. Tjetër 10 ditë për të marrë barëra që mbështesin rezultatin e ndikimit të antibiotikëve. Pastaj një pushim për rreth 7-10 ditë, pasi që trajtimi kombëtar është të përsëritura.


Zakonisht, trajtimi i veshkave merr rreth gjashtë muaj. Akute nefrit - një mosfunksionim të veshkave për shkak të shkatërrimit të capillaries dhe infeksionit të vogël arterieve (kryesisht streptokoket) dhe është një reaksion alergjik ndaj agjentit. Sëmundja mund të shkaktojë një ftohje të mprehtë dhe pa praninë e infeksionit. Për nefrit akute karakterizohet me hipertension, urinës përgjakshme, dhe ënjtje. Në të virusit fokale nefrit hyn në gjak të veshkave dhe të formave të kufizuara të inflamacionit fokale, pa shkelur funksionin e veshkave dhe duke shkaktuar edemë. Bimeve medicinale në trajtimin e nefrit • Mbledhja: bearberry, e hidhur e ëmbël, blu lule misri (3: 1: 1).

Antiseptik dhe diuretik bearberry hydrohynonom shkak që excreted në urinë, errësirë ​​atë në një ngjyrë të errët të gjelbër. Blu lule misri (kurora me lule) të përdorura në supë si një mjet protivospazmaliticheskoe edema. Flavonoids përfshira në rrënjët dhe rhizomes e Glycyrrhiza aktin e hidhur si anti-inflamator dhe antispasmodic. Herbs për veshkave marrë 20 g deri 5 herë në ditë. • Të kokrra e kënaqur korrur gjatë pjekjes, të thata. Insistojnë pjesë të vogël të grurit për litër të ujit 04:00. Dozimi: 150 g 3 herë. • Forma hypertensive e nefrit kronike mbledhjen e trajtuar: Symphytum officinale, çantë bariut, kopsht Rue, pyatilopastnyy Motherwort (1: 1: 2: 2).

Rrënjët e zhabinë zhabinë (rrënjët) kanë aktivitet anti-tumor për shkak të allantoin dhe efekt hemostatik. Mbledhjen dhe përdorimin e qese bariu pjesët ajrore-së, fruta, gjethet, rrjedh, lule. Kjo bimë - një hemostatic fortë, e cila ul ilaç presionin e gjakut. Dog ka veti antispasmodic dhe qetësues. Kopsht Ruth në supë përdorur si një diuretik. • Për trajtimin e përdorim veshkave tul shalqi sepse ai gjithashtu heq simptomat e nefrit. Kjo është një ënjtje e mirë diuretik. Rinds shalqi mund të përdoret si një zierje. Por ata janë në formë të thatë të ketë një efekt të fortë diuretik.

• Gjakderdhje nga veshkat ndaluar Kislitsy supë (10 g në 300 ml qumësht). Dozimi supë: 100 g, 2 herë në ditë. Pranga infuzion (bar) - 10 g për 250 ml. Dozimi infuzion: 150 lm 3 herë. Supë rrënjët luleradhiqe dhe gjethe (10 g për 250 ml). Dozimi supë: 10 g 3 herë. • Nëse në nefrit urinim është e dhimbshme fërkim fara karafil dhe të marrë 5 g ujë. Pyelonephritis - inflamacion purulent i legen i veshkave të shkaktuara nga infeksioni. Nëse ka plogët dhimbje pyelonephritis compressive në anën e natyrës, thirrje të shpeshta, urinim djegie ndjesi ndodh. Herbs për trajtimin e pielonefrit • Tatimi Përdorimi: 10 g rrënjë të hirit, kone hop, rigon, gjethe Kastrati në 500 ml.

Pini atë në një kurs akut - 150 g 3 herë. • Mbledhja e Fëmijëve: trengjyrësh violet, kumak, sythe plep, çantë gra (3: 3: 1: 1). Marrë rreptësisht përzierje prej 10 g për 250 ml të ujit. Dërgo ushqim për fëmijët 5 g supë. • Në faljen e mori të marrë mbledhjen: nënën dhe njerka, Wort Wort Shën Gjonit, acaroj në mënyrë të barabartë. 10 g të këtij