Herbs dhe Supplements


BAA (aditivët biologjikisht aktive) - një shumë të koncentruar, ngrijë-tharë, pluhur ose dhe në formë ekstrakt ushqyesve nga natyrshme që ndodhin bimëve mjekësore, peshk, dhe ushqim deti, perime, fruta, leh, alga deti, brirët dre (Antlers), etj Kjo është bioprotektoramy biocorrector dhe shëndetin e njeriut. Efekti terapeutik i shtojcave ushqimore është në nivel qelizor, si në prodhimin e shtojcave ushqimore, grimcuar materiale të nanoscale. Pasi në qelizë të trupit të njeriut, molekula e plotëson madhësinë përshtatshëm celular dhe qeliza si "di" në BAA "mik i mirë" dhe përfshin substanca të vlefshme sjella molekulë, një formulë komplekse të metabolizmit të njeriut dhe rregullatorët e funksioneve celulare.

Supplements nuk janë droga, por në kombinim me terapi të drogës dhe ushqimin e duhur, të ketë një efekt pozitiv në trup, për shkak të ushqyesve të tyre absorbohet më mirë nga ushqim dhe ilaçe (droga), të sigurojë efekte parandaluese dhe terapeutike në trupin e njeriut. Disa shtesa kanë provuar rinovimin, vetitë mbrojtëse. Ato shiten në formën e tabletave, kapsulave dhe xhel. Kapsula - çastit pluhur shell gëlltitje për pezullim. Supplements kapsula janë shumë ngushtësi dhe i mbrojtur mirë nga mjedisi: oksigjen, rrezet e diellit direkte, ekstremet lagështia, etj


Kapsula e pranimit bashkangjitur hahet për ekspozim më të mirë. Shtojcave formë Tablet promovon produkte të shpërbërjes uniform dhe i qëndrueshëm përqendrohet trupin, pavarësisht vakt. Në xhel formë bioavailability e substancave është shumë më e lartë se në kapsula dhe tableta. Substance biologjike, duke qenë në formën e kapsulave dhe tableta nuk tretet plotësisht në sistemin e tretjes, pjesa e substancave të traktit të tretjes nuk është vsmoktavshys. Në xhel substanca formë janë të absorbohet nga trupi në 100%. Çfarë shtojcave ju këshillojmë që të i kushtoj vëmendje për herë të parë? Spirulina - a blu-gjelbër mikroskopike ulët algave ëmbla në jod, nje kombinim unik e amino acideve, një përqendrim i lartë i proteinës (të paktën 69% të proteinës përmban 9.99 gram Spirulina).

Për krahasim - një përmbajtje proteine ​​në një kilogram mish lope. Alga deti është i pasur me kalcium, kalium, magnez, zink, fosfor, bakër, selen, cholinesterase dhe klorofil, i cili është një burim i hekurit organike sepse ai është i afërt në përbërje të gjakut të njeriut. Asnjë substancë tjetër bimë natyrore nuk e ka këtë pronë. Për normalizimin e hemoglobinës në gjak të mjaftueshme për të marrë disa gram Spirulina përditshme. Ajo është gjithashtu e pasur në phycocyanin - të rralla në natyrë substancë natyrore spektri i të cilit shtrihet në forcimin e sistemit imunitar për të mbrojtur kundër kancerit.


Spirulina rrit epsh, redukton kolesterolit dhe presionin e gjakut, një efekt pozitiv në sistemin imunitar, ul sheqerit në gjak, etj Kundërindikimet: intolerancës individuale, shtatzënë dhe gji me gji.
Xhinko biloba - Përfaqësuesi i pemëve të lashtë. Kinezët besojnë se pema xhinko biloba ka një mistike, pronat e shenjta. Mjekësia moderne konvencionale zyrtarisht njihet vetitë unike të barnave të xhinko biloba për sistemin e qarkullimit të gjakut - enët e gjakut dhe venave në këmbë, sytë, veshkat, dhe trurit. Përmbajtja e substancave unike të veçanta krovofunktsionalnyh, acidet organike, duke përfshirë vitaminë CO, në një letër të xhinko biloba është jashtëzakonisht i lartë.

Fletë xhinko ekstrakt përmban antioxidant fuqishme. Xhinko promovon përqendrimit, forcojnë kujtesën. Ndihmon me marramendje, përmirëson cilësinë e venat me variçe jeta, promovon parandalimin dhe trajtimin e pash, ul nivelin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak, heq depresionin. BAA ka contraindications. Ajo nuk mund të përdoren në rast të problemeve me koagulimit të gjakut, gastrit erozive, traktin digjestiv stomakut në fazën akute të çrregullimeve akute të qarkullimit të gjakut të trurit, acarimin e sëmundjeve të zemrës, presionin e reduktuar, shtatzënisë, ushqyerjes me gji, mbindjeshmërisë ndaj substancave të xhinko biloba.

Drogës nuk rekomandohet për fëmijët dhe adoleshentët. Ashtu si një shembull të përdorur materiale bimore për të prodhuar Bud "Detox" mund të quhet Claw barishte e mace apo siç quhet edhe - Unkariya tomentoza, una de Gato. Çfarëdo që ju vendosni të përdorni shtojcave, kjo duhet të bëhet nën mbikëqyrje mjekësore, për të vetë-mjekoj nuk është i rekomanduar. Përqendrim shumë të lartë e disa substancave bioactive në trup mund të shkaktojë zhvillimin e sëmundjeve të reja. Parimi është i njëjtë si në helm - në doza të vogla, drogës, përdorim të tepruar të dëmeve të pakontrolluara. Por siç ndodh me pilula, barëra dhe vajra esenciale ... Pra, duke aplikuar dhe bimëve dhe shtojcave dietike gjithmonë duhet të shqyrtojë me kujdes ato në mënyrë që të mos shkelin dozen, vetëm ndiqni udhëzimet e mjekut tuaj.

Për shembull, në onkologji disa shtesa mund të shkaktojnë rritjen e formacioneve të tumorit në vend se të kontribuojë në trajtim. OlgaW,