Medikamente për urth


Ne e dimë se mbi 60% e popullsisë vuajnë nga urth. Me të paktën një herë në të gjithë jetën përballet. Urth - kjo nuk është vetëm ndjesi të pakëndshme, ndjesi djegie, kryesisht në ezofag më të ulët që vjen nga marrja e lëngje acid stomakut në ezofag, por sëmundja, dështimi i ezofagut që kërkon trajtim. Urth - një ndjesi djegie që përhapet nga rajoni epigastrike në fyt dhe është i shoqëruar me një shije të hidhur në gojë. Kohëzgjatja e urth varion nga disa minuta deri në disa orë. Si ka urth. Gjatë vakt, ushqim për të marrë në stomak, ezofag dhe duhet të kaloj nëpër hapjen anashkalojë mes ezofagut dhe stomakut, i quajtur muskul unazor.

Në mënyrë tipike, muskul unazor mbyllet sa më shpejt që ushqimi hyn në stomak. Por në qoftë se jo, atëherë në ezofag hyn lëng stomakut. Ky acid irriton rreshtim të ezofag, duke shkaktuar urth në këtë mënyrë. Shkaqet e urth mund të jetë - overeating, stresi, shtatzënisë, veshje të shtrënguar apo të pakëndshme që ofron presion mbi bark, disa lloje të ushqimit. Forcimi ndihmë kafe urth, alkoolit, duhanit, agrume, çokollatë, domate, ushqimet pikante dhe yndyrore, rrit peshën e trupit, qepë, disa droga kimike ibuprofen ose lloj aspirina. Nëse simptomat e urth herë pas here shfaqen, mos u shqetësoni, përndryshe ju mund të zhvillojnë inflamacion të mukozës së brendshme të ezofagut.


Kjo nga ana tjetër do të çojë në suzhyvanyyu esophageal e provokuar gjakderdhje apo dhimbje të tij kur gëlltitjes ushqim. Periudhave të shkurtra të vazhdueshme e urth të sinjalizuar praninë e inflamacionit të mukozën e stomakut, ulçerë stomakut ulçerë duodenale 12 apo hernie stomakut ose dhjamë. Për të hequr qafe urth, ju duhet të ndryshojë stilin e jetës tuaj. Nuk ka nevojë të ha tepër është e nevojshme për të përtyp ushqimin mirë. Hani hikërror glukozës, pini shumë ujë të pastër, të zvogëlojë aromë, yndyra dhe ushqime të skuqura, yndyrna shtazore, zëvendësues perimesh. Mos hani në 02:00 të fle, mos e përdorni produkte me një numër të madh të yndyrave dhe proteinave nuk shudnuvshy veshin rroba të ngushta, të ndaluar nervor.

Të ndryshoni pozicionin e trupit të tij në ëndërr - ngritjen ballë krevati 10 cm e Ulët dhe të përmbahen plotësisht nga droga kimike që janë më shumë gjasa për të provokuar urth, dhe të jetë i sigurt për të shkuar te mjeku-gastroenterologist.. Ndiqni të gjitha rregullat e mësipërme dhe fat të mirë! Për të shpejtuar simptomat e tërheqjes e urth dhe përmirësimin e traktit digjestiv të kthejë vëmendjen e saj për të drogës mjekësi tradicionale. Medikamente për urth me mjekësi tradicionale. • Fast mjaftueshme për të hequr urth zakonshme mund majë e sode buke holluar në një gotë të ngrohtë zier ujë.

Pini ngrohtë përziejnë gjërat në 2 - 3 minuta hlotochka. • Get shpëtoj nga urth përtypjes dhe gëlltitjes mund të jetë një pjesë e vogël e rhizome ëmbël flamurit. • Hani pak herët në kalë dori mëngjes. • Pini ujë të ngrohtë mineral ose qumësht i magnezi. • Pi holluar në ujë, pluhur karboni, i cili është i heq urth. • 200 ml ujë të valë derdh 20g lule të thata kënetë bar. Marrë ilaçe 4 - 5 herë në ditë për 1 qind. lugë. Ajo është përdorur për hipertension, dhimbje barkut të lidhur me fryrje, gastrit dedikuar, me urth, tuberkulozi pulmonar, rrahje zemre, pagjumësi në pacientët me sistem nervoz nervor.

• Përgatitja infuzion e barishte Wort dhe gjethe delli gjethe e Shën Gjonit, duke marrë ata për këtë 20 g, dhe lule kamomil (5 g). Merrni mjekim 1 tbsp. lugë 3 g. në ditë. • Mix 20 g yarrow barishte, Hypericum dhe cudweed kënetë. 3. përzierje lugë derdh një litër ujë të vluar dhe të lënë gati 02:00, pastaj thahet me napë. Pini 4-5 g. Per dite me 1/2 filxhan për urth dhe stomak dhimbje. • Rreth katër herë në ditë për 20 minuta. për të ngrënë ose pirë një filxhan çerek me lëng patate. Pas 14-21 ditësh largohet nga ju urth. Trajtimit mund të zgjatet më tej, por tani merr lëng 2 herë në ditë.
• Përdorimi i pluhur karboni plep i zi 1/2 orë.

lugë 3 g. në ditë para ushqimit. Larë poshtë me ujë. • errët - kafe perezharte hikërror, pastaj fshihet dhe analizoj. Merrni 3-4 g. Per dite në majë të një thikë. • Urth do të zhduket kur administrohet një herë në ditë për 2-3 javë në 80-100 g uthull molle para ushqimit. • 1 - 2 orë. Centaury lugë ombrellë barishte derdh 2 gota ujë të valë dhe të lënë për 20 - 30 minuta, pastaj tendosje. Merrni drogës 1/2 e - 2/3 filxhan 3 g në ditë për 1,5 orë para ushqimit për 2 muaj.. • derdh një gotë me ujë 20 g rrënjë të verdhë gentian, këmbëngulin, atëherë profiltruyte. Pini me urth vazhdueshme 3 viteve.

ditë 1 tbsp. lugë për 30 minuta. përpara se të hahet. • Merrni hirin nga leh e bardhë thupër 0,5 h. Spoon për pritjen, me ujë në urth vazhdueshme. • 1 litër vodka derdh fara njëpasnjëshëm anise zakonisht. Insistojnë për një muaj. Shto një majë e tretësirë ​​zhvishem limon ose kanellë Vendos 200 deri në 400 gram sheqer, llokoçis, profiltruyte. Merrni pas çdo vakt dhe 1 gotë me infuzione pijeve të drogës. • Në një lugë gjelle ujë të valë ose çaj shpërndajë 0,2 g mumje. Merrni 24-26 ditë gjatë mëngjes dhe natën para shtrat. Ju mund të pini qumësht ose shkop mjaltë. Trajtimi i urth ndodh në 10 - 15 ditë.

• Finely razmelchennyye rrënjë ndër gentian derdh verë dhe të lënë për 21 ditë. Përdorni me këmbëngulëse urth mjekim 1 herë në ditë për një gotë para buke. • 4 orë. Lugë të gjitha pjesët e Dubrovnikut në fazën e purpurtë lulëzuar derdh një gotë me ujë të zier, pastaj tendosje. Pini një infuzion të drogës gjatë ditës.