Kopër Medicinale barishte


Duket si kopër, foto. Kopër (Foeniculum vulgare Mill) – pikante, perime, medicinale, kullosa vjetore ose shumëvjeçare’bimë yanysta.
Ajo i përket ombrellën e familjes. Bimët rrjedhin ribbed pak, shumë të degëzuar, të rrumbullakëta, i drejtë, me një kontakt të ngjyrës kaltërosh, duke arritur një lartësi prej 2 m. Rrënjë – fusiform, qyteti malohillyastym’diametër yasystyy e 2 cm, të verdhë-bardhë. Lë kopër barishte – alternativ, vaginal, jeshile të errët me një lulëzim kaltërosh. Gjethet e shkurtra – ovate-trekëndësh. Lulet janë bimë të vogla të grupohen në Cyme të madhe, 8 – 20 cm në diametër.

Kurorën e lule të p’petals verdhë yatma. Lulëzuar kopër vërejtur në korrik – Gusht. Fruta – dvusemyanki pak gri-green ne formen e nje cilindri me tehe, piqet në shtator – Tetor. Ku dhe si të rritet kopër? Kopër si një bimë medicinale, të njohur që nga kohërat e lashta. Vendlindja e tij – Mesdhetar’Unë, ku, si në Kaukaz, Krime dhe Azinë Qendrore, kjo ndodh në një drizë egra. Ato mund të gjenden në vende të mbeturinave, së bashku kanale, guri’yanystyh shpatet e thatë, pranë shtëpive dhe rrugëve. Ai trajtohet edhe në Moldavi, Ukrainë dhe në rajon Chernivtsi rajonin Krasnodar të Rusisë.


Kopër Medicinale barishte – Kjo thatësira-rezistente, të lehta dhe bimë të ngrohjes-loving. Megjithatë, ngrohjes dhe thatësira e zgjatur gjatë lulëzuar dhe farë rritjeje zakonisht të çojë në humbje të japin. Për rritje të mirë, bimë ka nevojë për një kultivuar, pjellore, tokë e zezë ose gëlqere-balta, dhe tokë jo plot me ujë. Në fushat e rrotullimit të saj pas vendosjes perime, patate dhe drithërat e dimrit. Kjo kopër pëlqen të rritet së bashku me domate, por ndjehet mirë pranë marule, lakër, spinaq, lulelakër, bizele dhe trangujve. Si të rritet kopër. Grow kopër në kopsht mund të mbjella fara dhe fidane në tokë.

Mbjelljes farat e prodhuara nga pranvera në fillim të verës, hedhjen e tyre në brazdë në një thellësi prej 2 cm dhe një distancë prej 50 cm ndërmjet tyre. Kujdesi për mbjelljen e kopër është i hedh lëng shkallët (një fabrikë në 15 cm), loosening tokës dhe lotim të rregullt periodik. Kur fidanë në rritje në secilën enë letër vendosen 2 farën, dhe të lënë bimore më të fortë se me kalimin e kohës, të transplantuar në tokë. Si për t'u përgatitur për kopër dimrit. Frutat e kopër të ruajtur ato në fund të gushtit – në fillim të farës poburenyy shtator në ombrellën qendrore esh-gri. Pastaj fruta të thata, të hequr mbeturinat.

Tharje kopër – zakonisht. Fruta të thata të mbajë jo më shumë se 36 muaj. Gjithashtu korrur rrënjët kopër që gërmoj në vitin e dytë të bimëve të jetës në pranverë ose në vjeshtë. Kjo kopër të pastër, vetëm kur ai arrin rrjedhin në diametër bazë të 1 cm. Pritini zarzavate të thata në hije, përhapur një shtresë e hollë. Kopër: Përbërja kimike. Frutat kopër zbuloi proteina, yndyra dhe vajra esenciale. Kopër Si të dobishme. Pronat e dobishme e bimëve kopër ndodhin në antimicrobial, expectorant, antispasmodic dhe diuretik butë. Kopër ndihmon me dhimbje në stomak dhe zorrët, expectorant të rënda dhe’yazkoyi pështymë bronkit, tendenca për edemë, dhe rrit prodhimin e qumeshtit në gratë pleqsh.

Si të përdorni kopër. Cadra e kopër gjatë lulëzuar përdorur në canning shtëpi sepse ata përmirësojë marinades shije në kriposje kungull i njomë, trangujve dhe domate. Asnjë pjesë kopër më pak ngrënshëm – zhardhokët e saj të bardhë. Gjithashtu përdorimi kopër të thata – si erëza për mish derri ose peshk zier dhe i freskët – supave, salads dhe salcat. Për trajtim duke përdorur frytet e kopër si ata kanë pronat antiemetic dhe antispasmodic, rritjen e sekretimit të zorrëve, bronke, stomak dhe zemrat e grave lactating si dhe potencë e meshkujve.

Për këtë qëllim ato janë përdorur si një çaj, tretësirë ​​dhe të naftës. Frutat e kopër të përfshira në pluhur lakrychnoho dhe biliare, laksativ, qetësues dhe detyrat pleqsh. Çaji kopër – Kjo është një pije e shijshme dhe freskuese me një erë të veçantë. Dëshironi të dini se si të gatuaj çaj kopër për të rritur sasinë e qumështit? Dhe kjo është shumë e lehtë për shkak se ajo është e gatuar dhe Z.’ata pro çaj të zakonshëm. Kjo është, kazan i parë tre opoliskuyut me ujë të valë, pastaj
asypayut 2 h. l. fara kopër dhe derdh një gotë me ujë të vluar pastruar në kohë “Punimet e bardhë”. Dhe pastaj pas 3-4 minutash z’yut xhami, përgatitur një çaj tre herë në ditë.

Si për të bërë tretësirë ​​alkoolit prej frutave kopër për të rritur potencë në meshkuj. Përzierje dhe pure në një mortajë 50 gram lule Wort Shën Gjonit, 50 g të frutave dhe pastinak lopë dogwood Evropian, lë 50 gram raspberries, luleshtrydhe dhe currants dhe 100 gram gjethe selino dhe frutat e kopër. Pastaj derdh përzierje në një enë qelqi me kapak të shtrënguar dhe pour 2 litra verë të thatë. Infuzion Wine qëndrojë në terr për 30 ditë, ndërsa ende shkundur atë çdo ditë. Pastaj të filtruar dhe pini 50 ml tri herë në ditë, pas ngrënies. * Masazh vaj kopër kryhet duke shtuar 5 pika vaj esencial në 10 gram e saj të transportit të naftës – bazë.

b Kopër: contraindications. Çaj me kopër gjatë shtatzënisë dhe epilepsisë – ndaluar. Alexander