Bimët mjekësore Hog mitrës


Bimët mjekësore Hog mitër kanë kohë që janë përdorur në mjekësinë popullore. Emri i këtij të papërshkrueshme, në kërkim barit flet vëllime (shih çfarë ajo duket si derr i tredhur mitrës (foto). Në ditët e vjetër gratë u përgatitur infusions dhe decoctions, sepse Hog mitër për konceptimin atëherë vetëm me bar dhe shpresës, dhe vetëm kaq shumë grave trajtohen për sëmundje dhe sëmundje. Herbs në rritje në Rusi Evropian, Siberi dhe Lindjen e Largët. Shkuarja në pyll me pisha, duhet të plotësojë një fabrikë modeste të ulët me lule të bardha ose blu. Hog mitra (pyll kanë) - Gratë bar.

Çfarë trajton Grass Hog mitrës? Shumë sëmundje, efekti i trajtimit të tyre mund të shihet menjëherë nga ditët e para të barnave të bazuara në të. Me konsistent, trajtim pacienti barishte mund të kuruar shumë sëmundje gjinekologjike, madje edhe për të hequr qafe e infertilitetit. Unë mendoj se shumë femra do të jenë të interesuar për të mësuar më shumë për këtë fabrikë. Pra, le të flasim më shumë për këtë, mund të ndodhë pas shtatzënisë Upland mitrës, pronat e saj medicinale dhe se ajo shëron sëmundjen. Pronat medicinale e Grass derr i tredhur mitrës Si pjesë e bimëve gjetën taninet, resins të ndryshme, Arbutin, Hydroquinone, tartaric, acid citric, flavonoids, dhe shumë gra të tjera të mineraleve dhe vitaminave të nevojshme.Mjekësia dijeni të pronave të tilla Upland mitrës, dezinfektues, anti-inflamator, anticancer, diuretik. Në bimët tradicionale dhe mjekësia popullore duke përdorur trajtohet me sukses: * * Gjinekologjike sëmundjet inflamatore polyps në pengimin mitrës tub mitrës * proceset fibër commissural, fibroids, cysts erozion të mitrës, vezoreve kistoz Hog mitër në Endometrioza dhe mitrës gjakderdhje Me bimët gjithashtu mund të lehtësojë ndjeshëm simptomat e menopauzës, decoctions dhe infusions e bimëve me sukses të eliminuar ciklit menstrual. Merrni atë dhe brenda, si dhe duke përdorur mitrës Ujitja malore.

Kursi i drogës trajtimit nga bimët është bërë obligim për gratë që vuajnë nga shterpësi. Shtatzënë Ky bar gjithashtu të sjellë shumë përfitime - bimë është në gjendje për të parandaluar abort, rrit fruta, parandalon helmim gjaku. Vetëm në këtë rast ajo duhet të marrë nën mbikëqyrje të vazhdueshme mjekësore. Bimët mjekësore Hog shëron mitrës dhe mbron tërë trupin e femrës, ajo gjithashtu ka një efekt shërues mbi gjokset e femrave. Në këtë drejtim, droga e bazuara në bimë të përdorur në mënyrë aktive në mjekësi për të trajtuar mastit, fibroadenoma, kancerin e gjirit. Në mënyrë të barabartë të dobishme mitra burrat Hog.

Për shkak të anti-inflamatore, vetitë e saj diuretik, bimë përdorur në trajtimin e prostatitis, adenoma e prostatës. Fëmijët porosis drogë bazuar në atë për trajtimin e inflamacionit akut purulent i veshit. Ajo duhet gjithashtu të thuhet se centrali Hog mitër trajtohet me sukses sëmundjet inflamatore të veshkave dhe të fshikëzës. Ajo është përdorur me sukses në trajtimin cystitis, pielonefrit, hemorroide, mosmbajtjeje. Siç mund ta shikoni, ndikimi i bimëve medicinale Hog mitrës do të jetë i dobishëm për të gjithë familjen dhe të duhet të marrin vendin që u takon në kabinetin tuaj mjekësi. Si për të bërë ilaçe nga bimët derr i tredhur mitrës Shumica e bimëve të përgatitur infusions ujit dhe tinctures, ekstrakte vaj.

Le të përpiqen për të gatuaj disa prej tyre tretësirë ​​Muzik 50 g barishte me gjethe dhe sythe, të bëjë një shishe të pastër, i hedh një gjysmë litër vodka të mirë. Mbylle ndalues ​​shishe, hiqni një vend të errët për 14 ditë. Merrni tretësirë ​​për 30 minuta. para ngrënies 40 pika tretur në 1 tbsp ujë të pastër. Kursi i trajtimit për gjashtë muaj, në varësi nga shkalla e sëmundjes. Ekstrakt ujë Hidh 2 tbsp thata herbs 2 gota ujë, të mbuluar, të mbuluar me një peshqir të valë, të lënë për 2:00. Ekstrakt më i mirë i përgatitur në një termos. Pas kohë të infuzionit të tendosje, pini një gjysmë gotë të paktën 3 herë në ditë.

Mbani infuzion në frigorifer. Vetëm shikoni se si të duhet të krijoj mitrës Upland, përgatitjen e supë. Hidh lëng mishi 1 lugë gjelle herbs ujë, Tomita ziera për ngrohje të ulët për 10 minuta. Fort, të përfundojë dhe të lënë për 3-4 orë. Strain, të marrë 1 tbsp deri në 6 herë në ditë. Infuzion vaj Hidh 1 filxhan të thata ose të freskëta herbs copëtuar 0,5 litra vaj të ngrohtë të rafinuar perimesh. Më të mirë për të marrë ulliri ose luledielli. Enët Naro me kapak të ardhmen infuzion, hiqni në një vend të ngrohtë për një muaj, shpesh llokoçis përzierje tërësisht. Atëherë përdorim tamponin për përgatitjen e sëmundjeve gjinekologjike.

Kundërindikimet Upland mitër Ashtu si çdo bimë, ka Hog contraindications mitër bar. Droga me të nuk duhet të merret gjatë shtatzënisë dhe dhënies gji pa recetë - gjinekolog. Hog mitër ka një efekt të fortë mbi trupin e femrës efektiv si përdorim të pakontrolluar mund të çojë në pasoja të padëshirueshme për nënën dhe fëmijën. Cheers! Svetlana, www.rasteniya-lecarstvennie. ru