Herpes në njerëzit Pink - Simptomat, Trajtimi


Ndër të ndryshme të sëmundjeve të lëkurës tek njeriu qëndron herpes zoster dërdëllitje apo trëndafili. Besohet se shkaku i sëmundjes - një lloj i virusit herpes shtatë. Përveç kësaj, zhvillimi i sëmundjes kontribuojnë në hipotermi, stresi, lodhje, imunitet të ulët që provokojnë. Një rol luajnë predispozitë alergjik. Liken infektuar rozë mund të jetë në kontakt me personin e sëmurë apo përdorim të përbashkët të artikujve të përditshme. Megjithatë, në qoftë se mbrojtja imunitar nuk është reduktuar, atëherë ka shumë të ngjarë që ju do të nuk merrni të sëmurë. Është vënë re se ajo shpesh fëmijët e sëmurë dhe të rinjtë. Le të shohim, siç rezulton qere rozë në njerëz - simptomat, trajtimin.

Rhodiola pityriasis në njerëz - simptomat: Në mënyrë tipike, sëmundje fillon me pamjen e lëkurës spote rrumbullakët rozë deri në pesë cm. Pastaj ka pika të shumta të verdhë, të kuqe, rozë, të madhësive të ndryshme, por më pak sesa origjinale. Një tipar karakteristik është lëkurë zonë në spotet e mesme. Zakonisht i ndotur elemente qerren, sëmundje zakonisht të vendosura në qafë, bark, gjoks, në ijë, hips, supet. Ndonjëherë pamja e njerëzve të pamend shoqëruar me ethe, dobësi gjendje e sëmurë, gunga. Zakonisht pas 14-21 ditë pas spote puçrra zhduken, duke lënë pak flokë-flokë, e cila përfundimisht kalon.


Trajtimi i pityriasis Rosea tek njerëzit Nëse ju shikoni në skuqjen e tij trupore me origjinë të panjohur, ajo është e mirë për t'iu referuar një dermatolog, i cili do të qartësojë diagnozën dhe të përshkruajnë trajtim më të përshtatshme. Trajtim specifik u rrit leje nuk ekziston, prandaj zhvillojnë masa nuk parandaluar ndërlikimet e mundshme. Para së gjithash, me përjashtim të ushqimeve të caktuara dietë që mund të shkaktojnë alergji dhe kështu të rrisin përhapjen e kruajtje dhe lëkurës skuqjen. Gjatë sëmundjes nuk mund të hani: çokollatë; * frutave agrume (limon, portokall, grejpfrut, pomelo, limes, etj); Kafe; * Peshku, veçanërisht të kuqe (salmon, salmon); * Alkooli; * arra; Honey; Vezë; Kuqe fruta.

Natyrisht, në qoftë se ju jeni alergjik në çdo produkt tjetër, ai duhet gjithashtu të fshihet. Sa për procedurat e higjienës, ajo është mirë të përdorni një dush se një dush, nuk e fshij dhe jo furçë nxituar. A nuk veshin gjatë sëmundjes gjërave nga leshi ose materiale sintetike që mund të irritojë lëkurën. Në grupin e caktuar të drogës antihistamines (reduktuar alergjike reagime) fondet: Suprastin, Zirtek, Claritin, Tsetryn, tavegil dhe shumë të tjerë. Nëse ethe, ju mund të marrë ethe, edhe pse natyrisht kjo duhet të lindin.

Përkrahësit e mjekësisë alternative zbuluar herpes në njerëz, trajtimi është kryer duke përdorur: • bimët lëngje (panxhar, celandine); • Oil e buckthorn detit, bukuroshe, shipovnikovoe; • bimët supë (Calendula, panxhar); • lakër lë si një kompresë. Sigurisht, para se përdorimi i mjeteve juridike popullore duhet gjithmonë të konsultoheni me një dermatolog për të parandaluar komplikimet apo të humbasë sëmundje shumë më serioze, të shoqëruar nga një skuqje të lëkurës në trup. Si rezultat, duhet thënë se në mënyrë për të parandaluar një person rozë kore duhet të mbahen në gjendje të mirë e sistemit imunitar.

Si për të? Mënyrë jetese të shëndetshme: të shpenzojnë më shumë kohë jashtë; * Angazhohen në sport; * Shmangni pirjen e duhanit dhe konsumit të tepërt të alkoolit; Hani e drejtë, të hani shumë fruta dhe perime; Si rezultat i kësaj, ju zahystytesya jo vetëm nga kore trëndafili, por edhe shumë sëmundje të tjera. Helen,