Lë Kastrati aplikimit pronat dobishme, contraindications


Boronicë të njohura për pothuajse të gjithë. Kjo bimë me manaferrat ëmbël dhe i lagësht gjenden kudo në vendin tonë. Përveç shijshme, manaferrat të shëndetshme, janë përdorur gjerësisht në farmakologji, të paktën të ketë shërim pronat dhe gjethet e bimës. Gjethet e bimëve përdoret zakonisht për të trajtuar cystitis, pielonefrit, urolithiasis. Megjithatë, pronat shëruese të letrës boronicë të zbatohet për Sëmundjet shumë të tjera. Pra, le të flasim për gjethet, Kastrati, përdorimin, pronat e të dobishme, contraindications për përdorimin e tyre. Përbërja biokimike Ajo është themeluar që gjethet e bimës përmbajnë në përbërjen vaktsynyn saj, lycopene, glycosides.

Ata kanë shumë flavonoids. Gjithashtu gjet fajtor për kininës, acid ellagic, taninet. Berries përmbajnë sheqer, acid askorbik, një numër të acideve organike. Në sasi më të vogla të këtyre substancave janë të përfshira në një letër Kastrati. Pronat e dobishme e Kastrati postë Për shkak të përbërjes së tij, lë lëkurë boronicë kanë diuretik, antiseptik, pronat antimicrobial. Ato janë përdorur edhe si një astringent, anti-inflamator, tonik, shërimin, cardiotonic, qetësues. Lë përdorur me sukses si agjentë antivirale, si përgatitjet e bazuara në këto të kontribuojë në shkatërrimin e viruseve herpes dhe gripit.


Rrjedh, lë bush kanë efekte antihistamine, antifungal, anti-kancer. Acid benzoik është një përbërje biokimike ka një efekt anti-inflamator. Letra gjithashtu shumë e proteinave bimore, si decoctions, infusions të dobishme për të marrë njerëz të cilët janë në një dietë për të plotësoj proteina humbur në trup. Letër aplikimi Kastrati Përgatitjet bimë bazë është e rekomanduar për të marrë diabetin. Decoctions, infusions e gjetheve të ulët të sheqerit tuaj në gjak. Decoctions, infusions e bimëve të dobishme për të marrë për trajtimin e artritit, osteoarthritis, reumatizmi, sëmundjet e traktit gastrointestinal.

Të përfshira në letër është një antiseptik natyrore të paqëndrueshme. Prandaj, TEAS medicinale, infusions, ajo është e rekomanduar për të pirë në trajtimin e shumë infeksioneve bakteriale, trajtim më efektive është për të eliminuar infeksionet Staph. Ajo është gjithashtu e dobishme për të përdorur ekstrakt boronicë e letrës në sëmundjet e fytit dhe gojës. Përdorimi i shkronjës boronicë në mjekësi Supë: Për të përgatitur lëngun e mishit, pour 1 tbsp. l. lë ujë të zier. Ziej për ngrohje të ulët, kapak mbuluar fort për 30 minuta. Supë të ftohtë, tendosje, e shtrydhur materiale të papërpunuara, shtoni ujë të valë të vëllimit origjinal.

Për trajtimin e gurëve në veshka, sëmundje të fshikëzës, pirë? gota e supë, në formën e nxehtësisë pas hahet, pas gjysmë ore. Para përdorimit, përzierje supë, shtoni sasinë e njëjtë të çaj brewed dobët të gjelbër ose supë nga hips. Mbani në mend se supë është një diuretik, mund të lajë trupin me kalium, kalcium. Prandaj, gjatë trajtimit, të jetë i sigurt për të marrë pushimet. Si një mjet për parandalimin e sëmundjes në veshkat, fshikëz, ose për trajtimin e këtyre sëmundjeve gjatë shtatzënisë, të marrë një filxhan çerek të ngrohtë supë 1 herë në ditë.
Infusion: krijoj reumatizma në një termos për 1 orë.

l. 0,5 shekull papërpunuara. e ujë të valë. Lër për 2-3 orë, tendosje, shtrydhur nga, të marrë infuzion prej 0.5 përqind. çdo 06:00. Nëse cholelithiasis duhet të pini 2 lugë. l. ky infusion prej 4 deri 6 herë në ditë. Kjo në mënyrë efektive do të thotë grip dhe ftohjet. Tea: Për të forcuar sistemin imunitar, të rritur tonin e përgjithshëm të përgatitur çaj medicinale. Kjo do të thotë mjekësi tradicionale forcojnë shëndetin, të japin forcë, vitalitet, mbush me gëzim. Për të përgatitur çajin, pour 2 tbsp. l. 1 litër e materialit të thatë. ujë, të mbuluar, peshqir zakutayte vluar, të lënë për 10-15 minuta. Strain, shtoni mjaltë për shije, çaj pije 3-4 herë në ditë.

Kastrati Letër, e përdorur në mjekësinë popullore ka contraindication : Përdorni me gjethe boronicë kujdes në aciditetit të stomakut. Aplikoni infusions, decoctions e kësaj bime është i kundërindikuar për fëmijët nën 12 vjet. Sigurisht, letër boronicë ka shumë prona medicinale. Por përdorimi i tij në trajtimin, të jetë i sigurt për të ndjekur masën. Vini re se droga kanë pronat diuretik Kastrati, dhe mund të çojë në një rënie në presion. Hypotensive Të jetë në roje! Merrni infusions, decoctions, TEAS në bazë të jo më shumë se 2-3 javë të detyrueshëm pushim 10-ditore.

Përgjithshëm të ndihmuar trupin tuaj dhe jo ta dëmtojë atë. Cheers! Svetlana,