Lë Kastrati - prona të dobishme


Ndoshta të gjithë kaçubë i njohur i quajtur Kastrati. Kjo shkurre me gjelbërim të përjetshëm që ka gjethe zgjatur dhe të kuqe të ndritshme si gjak, manaferrat të rrumbullakëta. Ai kishte marrë vendin e mjekësisë tradicionale dhe kuzhinë për shkak të pronave të saj të dobishme terapeutike. Njerëzit e parë që filluan të përdorin Kastrati si shpëtimtar i Sëmundjet të ndryshme, kanë qenë banorë të Rusisë veriore. Dhe droga të prodhuar jo vetëm manaferrat të mirën, por edhe gjethet leatherback vogla që gjithashtu kanë shumë ushqyesve. Pra, tani që ne të shohim se si ju mund të përdorni gjethet e pronave boronicë të dobishme të substancave, ata përfunduar.


Megjithatë, ushqyesve në Kastrati gjethe përmban numrin më të lartë që nga prill dhe shkurre lulëzuar. Prandaj, mbledhja dhe korrje gjethet e një healers shkurre gjithmonë të bëjmë në këtë kohë. Avantazhi kryesor i Kastrati është se ajo është e lehtë të arritshme, sepse ajo rritet pothuajse kudo. Kaçubë më e zakonshme gjetur në pyllin me pisha dhe pyje të përziera. Pronat e dobishme e boronicë lë njerëz ka kohë që janë përdorur për të hequr qafe të sëmundjeve të ndryshme. Shkencëtarët moderne studiuar përbërjen e lë, ata gjetën një sasi të madhe të taninet, hydroquinone, Arbutin, acidet karboksilike dhe taninet, vitaminë C. Pas studiuar përbërjen e gjethe, si shkencëtarët u bë e qartë gjithë dobia e tyre.


Në mjekësinë e sotme popullore si healers nuk pushojmë të përdorni Kastrati dhe e lë atë si një mjet kundër sëmundjeve të ndryshme. Por mbani në mend se në mënyrë të pronave të dobishme dhe medicinale të lë Kastrati janë të ruajtura në të djathtë si ata kanë nevojë për të mbledhur një kohë të caktuar dhe siç duhet të përgatisë dhe të thatë. Pas mbledhjes gjethet duhet të jenë tharë nën një tendë që i mbron ata nga marrja e rrezet e diellit direkte. Gjithashtu tharje mund të bëhet në fusha të tilla si papafingo. Në këtë rast, dhomë duhet të ventiluar mirë. Gjatë tharjes, gjethet e boronicë duhet të nënshkruajnë një shtresë e hollë në letër apo leckë pambuku, nxitje ato.

Pronat e dobishme e lë të përdorura për problemet e sistemit urogjenital sepse gjethet e boronicë përmban: substancat që kanë anti-inflamator pronave dhe diuretik. Këto prona e lë Kastrati mund të shpëtoj të problemeve me traktin e sipërm respirator dhe sëmundje të mukozës cipë në fyt. Në mënyrë për të zgjidhur këto probleme duhet vetëm të pini çaj të ngrohtë lë bush. Për të përgatitur çajin medicinale duhet të marrë 1 lugë gjelle e lëndëve të para dhe krijoj ujë të valë dhe le të qëndrojë për 10-15 minuta. Tea është gati. Lë Kastrati gjithashtu një trajtim efektiv për sëmundje të tilla si përdhes.

Kjo është aftësia për të normalizuar shkëmbimin e kripës në trup. Në mënyrë që të përgatisin një mjet të tillë duhet të marrë 1 tbsp. Gjethet boronicë lugë, dhe ata duhet të jenë të para-grimcuar dhe derdh 250 ml ujë të valë. Atëherë ata janë të dhënë leje për gjysmë ore dhe filtruar. Got nënkupton marrjen e 3 herë në ditë para çdo vakt 2 lugë. lugë. Ky infuzion rekomandohet për sëmundjet reumatike të nyjeve dhe osteokondroza. Për trajtimin e përdhes, artrit, artrit dhe osteoarthritis mund të ndihmojnë recetë e mëposhtme bazuar në minerale dhe pronat medicinale të lë Kastrati. 100 gram gjethe të thata boronicë pour 3 litra ujë të valë dhe të vënë në një zjarr të ngadaltë, ku ajo dëshiron, por jo të zier mbi 2:00.

Pastaj hiqni nga të nxehtit supë, tendosje dhe shtoni në të 250 ml të cilësisë vodka pastër. Pastaj e lë përsëri kapitur për ngrohje të ulët për 15 minuta. Rezultuar zierje merret me gojë 50 gram 3 herë në ditë. Ushtrim pritjes për 30 minuta para çdo vakt. Në trajtimin e kjo do të thotë që ju do të duhet për të përfunduar trajtim ditor për gjashtë muaj. Nëse keni artrit, të dhënat e marrjes drogës të çojë në zhdukjen e plotë të sedimenteve në urinë. Nga pronat e dobishme e lë boronicë duhet të përfshijë aftësinë e tyre për të rritur ndikimin e antibiotikëve në trupin e njeriut. Pranimi i produkteve që përmbajnë gjethet boronicë do të reduktojë nivelin e sheqerit në gjak.

Kjo pronë gjethet i bën ata të vlefshëm dhe i domosdoshëm për pacientët me një sëmundje të tmerrshme - diabetit. Të vuajnë nga gastriti gjithashtu e rekomanduar për të pirë çaj nga gjethet e kësaj shkurre. Përgatitja e çajit është fare e thjeshtë. Ne biseduam në lidhje me atë pak më e lartë. Vlen të përmendet se pronat e dobishme e lë boronicë të shfaqet më mirë në qoftë se ata kombinojnë përdorimin e ujit mineral. Për më tepër, ajo duhet të jetë bazë e detyrueshme. Gjethet boronicë mund t'ju shërojë nga shumë sëmundje, por para se ju përdorni ato, është e rekomandueshme që të konsultoheni me një specialist. Rinat Abdrahimov,